Ako a či vôbec dať 10-mesačnému dieťaťu krupicovú kašu?

lama25
22. máj 2019

Maminy, chcem sa spýtať, či ste svojim uz 10.mesacnym drobcom pripravovali krupicovu kašu a ako. Ďakujem 🙂

klarissa25
22. máj 2019

jasne, a normalne tak ako sa krupicova kasa robi 🙂

krystofkal
22. máj 2019

@lama25 jasnééé, malá tá sa ešte aj dnes ide za krupicou zblázniť veľmi to ľúbi. Aj na desiatu aj na večeru 🙂

nevludna
22. máj 2019

Dufam ze bez cukru

29simona29
22. máj 2019

@lama25 jasneze, mojmu malému od 5.mesiaca, zahustila som ešte nutrilonom

klarissa25
22. máj 2019

@nevludna od roka normalne papa krupicu taku aka ma byt 😉

nevludna
22. máj 2019

@klarissa25 takze robite zavislaka na cukre? Aj si si citala co to je za humus?

hennyinnsbruck
22. máj 2019

Aj ja robím krupicu, s cukrom.. S tým nešťastným nechutným nezdravým cukrom..🤣🤣🤣

matafri
22. máj 2019

@lama25 my davame obcas krupicovu kasu od 8 mesiaca z plnotucneho mlieka bez cukru.

veuska2
22. máj 2019

Zacinala som robit spaldovu krupicu s vodou,nie kravskym mliekom,a casom sme presli na klasicku psenicnu s mliekom. Ale zvacsa aj tak davam pol na.pol psenicu a spaldu. Dochutim bud skoricou alebo po 1,5r aj grankom.

klarissa25
22. máj 2019

@nevludna to ze mu urobim krupicovu kasu raz za mesiac s cukrom, neznamena ze bude zavislak na cukre 😂 my sme tiez ako decka jedli takmer vsetko a teda zavisla na cukre nie som...

tatisna
22. máj 2019

Robila som s plnotucnym mliekom s trochou vody a trochu cukru, prípadne trošku masla. Keď bol väčší tak už chcel aj Granko tak dostal. Teraz už krupicu nechce, skôr len tak vypiť mliečko s medom (Granko sme prestali dávať kvôli zápche)

nikkya
22. máj 2019

@nevludna sice ja svojej nesladim ,ale čo koho do toho ak niekto ano? Nedavaju to tvojmu dieťaťu ale svojmu ;) keby sa tak staral každy o seba 🤦‍♀️🤦‍♀️

katarina1579
22. máj 2019

@nevludna aj j robim od 10 mesiaca aj s cukrom aj s maslom a som rada ked to spapa. Aj tak zacne jest cukor, co ma byt cely zivot bez neho?

ukulela
22. máj 2019

kravske mlieko som davala az po roku. pisu/hovoria, ze detske oblicky do roka este dozrievaju. kym nie su uplne vyvinute, moze im kravske mlieko/tvaroh (teda bielkoviny v nich) uskodit. resp detske oblicky zatazuju. . (to neplati pre kyslo-mliecne vyrobky, tam sa to nejako inac stiepi)
takze u nas tak malemu nie, az neskor. (inac u nas sa je krupicova kasa so skoricou a maslom, pripadne s grankom. ja si davam kokosovy cukor a maslo a mnamky)

matka1989
22. máj 2019

Jasne ze ano. A ano s CUKROM 😁😁😁

ali0706
22. máj 2019

Môj ma takmer 3 roky a nerobievame to v takmer vôbec..párkrát sme mali spaldovu.. Dajú sa robiť aj kvalitnejšie kaše z celého zrna, v 10 mesiacoch sme robili napr psenovu a tu veľmi ma rad doteraz

galioska
22. máj 2019

@nevludna a keby aj s cukrom čo urobíš?🙈😀

zabka1987
22. máj 2019

Aj ja som dnes dala do nej cukor, no videl svet takú nezodpovednú matku 😂 niekedy žasnem aké príšery chodia na MK 😂

nevludna
22. máj 2019

@galioska nic, mne je jedno ako nekvalitne vyzivujes svoje dieta v tom najpotrebnejsom case na vyvoj.

galioska
22. máj 2019

@nevludna hlavne že ty vieš kto ako vyživuje , lebo cukor je v tvojej hlave strašidlo 😀, kilo cukru do krupice😜🙈🤣🤣

nevludna
22. máj 2019

@galioska strasne vtipne🙂

galioska
22. máj 2019

@nevludna no čo už , svet musí byť niekedy gombicka😜😀

monciatko87
22. máj 2019

@lama25 ja som robievala, lebo bol hladoš a ešte som kojila tak som robievala z umelého mlieka, vymyslela som si svoj postup nakoľko umelé mlieko sa nesmie variť resp. dôjsť do bodu varu a máme už 2rôčky a krupicovú kašu s cukrom sme ešte nepapali, keď to spapá tak načo. Ak by nie riešila by som inak.

chinwag
22. máj 2019

@nevludna.. Ty vieš posúdiť, čo je nekvalitné výživovane dieťa?..... Lebo mu mamička dá krupicovu kašu s cukrom občas? ......

nevludna
22. máj 2019

@chinwag co poznam mamicky, tak to nie je obcas ale kazdodenna vecera. Lebo vsak rychle a dieta to zje (preco asi, ze?😃)
Ako mne je to jedno, len mi lezu potom matky na nervy ako placu ako ich dieta je hyperaktivne, zle a furt chore.
A nikde som nenapisala, ze je celkovo tym padom nekvalitne vyzivovane. Ale urcite by som kazde jedno jedlo pre svoje babatko vo vyvoji mala v co najlepsej kvalite.

petronellla86
22. máj 2019

Ja davam mojmu od pol roka krupicnu kasu bez cukru a ja som ju jedavala tiez ako decko a som zdrava a ziva 😃

29simona29
22. máj 2019

@lama25 ja ešte doplním, že malému ju robim od 5.mesiaca, bez cukru, uvarim iba a vodou a po uvarení do nej zamiešam UM, davam mu ju piť z fľaše, zaspava mi pri tom každý večer a začala škôlku robiť vtedy, keď mu nestačilo dávať na veceru iba UM. Tiež ešte nedávam kravské mlieko a to ma 15 mesiacov. Je zdravý ako buk.

zabka1987
22. máj 2019

@nevludna tak vidíš moji traja 2,5 5 a 8 nikdy nebrali ani len atb 😂 ale presdstav si moja segra cukor nedáva a deti ma nonstop choré takže asi toľko. Aj ja ako decko normálne mama mi aj cukor dala a som zdravá

29simona29
22. máj 2019

@zabka1987 súhlas, ja som jedla od pol roka pudingy, termixy, teraz mám po 30, chrípku som mala asi 2x v živote a atb asi 3x. Chora som raz za dva roky alebo aj menej, a to ma mama kojila len 3mesiace🤷‍♀️

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz