Ktoré bezmäsité jedlo máte najradšej?

24. jan 2023

Ktore bezmasite jedla mate najradsej?

marianarem
24. jan 2023

Ja asi indicku vegetariansku kuchynu a potom roznu pecenu a zapecenu zeleninu. Tiez spenatovy privarok, sosovicu,, humus. A omeletu a prazenicu.

lope_lope10
24. jan 2023

Špenát alebo tekvicový prívarok z vajíčkom + zemiaky. Alebo ešte tofu so zeleninou + ryža

zuzinka888
24. jan 2023

Šulance- tie mozem. Mnam

kacernakokse
24. jan 2023

Tofu na mede a sezame s ryžou 😍 ale vlastně tofu na všetky spôsoby je 😍

roja01
24. jan 2023

Grilovanu zeleninu a kozi syr s sipkovou omackou.

luccija
24. jan 2023

Hribove rizoto, ostiepok, kelovy prívarok, grilovanu zeleninu s feta syrom

marci77
24. jan 2023

tortilu plnenu zeleninou a napr. avokadom alebo hocicim naco mam chut
a potom thajske kari napr. iba grilovanu zeleninu s ryzou

natall113
24. jan 2023

Grilovaný hermelín a brusnicová omáčka 🥰

momoftwo
24. jan 2023

Vyprazany syr s varenymi zemiakmi alebo hranolkami, langoš, bryndzove halusky(nedavam si slaninu len vypek😁) a mam rada aj azijsku kuchynu😍

h2
24. jan 2023

Zmrzlinu. 😁

lenush9
24. jan 2023

Moj priatel je vegetarian takze take varim stale 🙂 najradsej mam asi cestoviny s nejakou fajnou domacou omackou alebo pestom
A celkovo taliansku kuchynu. Pizze, kremove rizotta, lasagne,vsetko sa da spravit bez masa.
Potom ma bavia rozne zeleninove placky - cuketa, mrkva, karfiol, hokaido.
Rada robim bowl - napr.tofu, ryza, edamame, zeleninka, omacka, avokado.

gondyo
24. jan 2023

Šúľance,párance,všakovaké jedlá zo zemiakového cesta...to je naj

juliastrakovave
24. jan 2023

Langoše, zemiakové placky, palacinky , zeleninové polievky, šišky také u nás ide

ro_manka
24. jan 2023

My milujeme zeleninové kari. Ideálne kombo je karfiol, mrkva, cicer. K tomu ryža aj chlebové placky.
Ďalšie sú gnochi. Kľudne aj batatove. Na ne prepustené maslo, lučina alebo slaný syr, nasucho opečené slnečnicové semienka, a microgreens.
Okrem toho cestoviny s pestom, ale musí byť dobré, nie najlacnejšie z reťazca.
Špagety s domácou omáčkou (dávam batat, mrkvu, paradajky a edamame).
A rôzne zeleninové placky, tie mame takmer každý týždeň. K tomu šalát alebo kyslá červená kapusta.
A šaláty, teraz stále jeme cvikla, feta, orechy, rukola.

7miriam77
24. jan 2023

Kedze nejem mäso uz 24 rokov, mam rada uplne vsetko bez mäsa 🙂. Topka je grilovany feta syr s cesnakoma s chilli, a potom klasika tofu na milion sposobov, obalovany karfiol, no pečený v rure, vypr.syr, sampinonove rizoto....ja by som mala asi problem najst nieco, co rada nemám

vikisukik
24. jan 2023

vcera som si akurat robila zapekanu brokoliciu s cestovinou a syrovou omackou. uz som mala dlho na to chut 🙂

luccija
24. jan 2023

@7miriam77 ja robím taký karfiol v rúre obalený v parmezáne len múka vajce parmezan už klasiku ani nejeme

7miriam77
24. jan 2023

@luccija my ho obalujeme v klasickom trojobale, no fakt je to v rure omnoho chutnejsie, a zdravšie, kedze tam staci minimum oleja.....s parmezánom vyskusame, dik za tip 🍀

lauriik
24. jan 2023

Talianske rizito, cestoviny s rajcinovou omackou, polievkove kremy ( brokolicova, dynova,...), smazene sampiony, koprova omacka s vajcom. Mam rada take prirodzene vegetarianske jedla. Nie take co sa tvaria na masove 😂

babulkomale
24. jan 2023

Zeny a viete odporucit knihu prave s takymito receptami zo zeleniny, strukovin, syrov...nieco zdrave, odhlahcene, napadite kombinacie? Vhodne pre ludi a vysokym tlakom, bez intolerancii. Rada by som to mala pokope, nemusiet zakazdym hladat na nete.

maryskas
24. jan 2023

quinoa s balkanskym syrom, tu si teraz idem :D

zanettsur
24. jan 2023

Hermelin, spagety alebo niekedy kludne si len tak dame zapiect zemiaciky, k tomu nejaky dresing domaci, proste lahodka :D

kate_cs
24. jan 2023

Moja mama je vegetariánka, takže som na strave bez mäsa bola doma dlho. Milujem toho vela.
Špenátové halušky s hríbovou omáčkou, hlivový paprikáš, bulgur so špenátom a fetou, rôzne krémové talianske rizota (špenátové, rajčinové, hribové), rôzne druhy cestovín (chilli, pesto, hríby, zelenina, čo je doma…), grilovaný encián so zeleninou, pečená zelenina s medom, bryndzové zemiaky (zemiaky zapecene s bryndzou a smotanou), potom tofu na rôzne spôsoby (marináda, grilované, pečene, natierka z neho). Brokolica na všetky možné spôsoby, pečená cvikla s fetou, hokkaido na všetky spôsoby. Jednoducho by som vedela pokračovať ďalej a ďalej. Je naozaj veľmi vela chutných bezmäsitých jedál. Mäso celkovo doma jeme minimálne a vôbec nám nechýba.

adrianka2606
24. jan 2023

Spenatove halusky so syrovou omackou, idem sa za tym zabit 😍

nikha2809
24. jan 2023

Cuketovo, mrkvovo, pšenove karbonátky 🤤

ivangeline
24. jan 2023

ryza a cestoviny na x sposobov

viestta
24. jan 2023

Slevenska klasika, sosovicovy privarok. V nom by ma neutopili, ja by som sa z neho vyjedla

eskop
24. jan 2023

Vyprážaný syr😃😃😃

luccija
24. jan 2023

@zanettsur ja dnes robím gratinovane zemiaky s parmezánom, cesnakom a ľadový šalát.
Ešte mám rada hlivovy perkelt, špagety aglio olio pár minútové jedlo

simonettasimonova
24. jan 2023

Špagety