Lacné recepty. Máte nejaké tipy.

xena22
2. máj 2008

Vsetci mi tvrdia,ze usetrit sa da len na strave,ale nech to skusam jak to skusam,stale sa mi to nedari...ak mate nejake tipy ako navarit za par korun,tak sem s nimi 😀 Kazdy mame nejake tie oblubene recepty,ale na mnohe aj zabudame...inspirujte ma 😉

alena116
7. jan 2010

diky za zachranu 🙂

alena116
7. jan 2010

ako sa robia ty halusky? muku, vajcia mam

zuzana76
7. jan 2010

zmiesas muku, , trochu soli, jedno vajce a trochu vody, zamiesas varechou, vznikne take tahave lepkave cesto a potom das varit vodu, ked vrie, tak do nej cez haluskaren pretlacis toto cesto, ked halusky su uz vsetky vyplavane na vrchu, tak su uvarene, ked nemas haluskaren, tak staci drevena doska a z nej odkrajujes nozom male kusocky cesta do vriacej vody , ked su vyplavane na povrchu, tak ich precedis

zuzana76
7. jan 2010

http://mojerecepty.sk/halusky-s-tvarohom.html

tu su halusky s tvarohom recept

alena116
7. jan 2010

dakujeeeeeeem

alena116
7. jan 2010

muku.... polohrubu???

zuzana76
7. jan 2010

ine varianty, ak mas vajcia - vajcove halusky

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=895

dalsi recept - su sice s bryndzou, ale monzo by si mohla skusit s tvarohom namiesto bryndze

zuzana76
7. jan 2010

ano, muku polohrubu

pusinka90
4. feb 2010

co tak plnene palacinky ??? alebo francuzke zemiaky ....alebo nejaka cestovina zo sunkou kukurica ananas olivi

havedka
5. feb 2010

vyborne su tiez lekvarove halusky,obycajne halusky poliate maslom a zmiesane lekvarom,vyborny je marhulovy,mnam

jazminn
24. feb 2010

Čo varíte deťom na večeru?

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mukky
2. mar 2010

Rýchla večera : 3 stredné paradajky porezať na 1/8, 150 g syra Cottage,
1 lyžička olivového oleja -možno ani nemusí byť. Všetko zmiešať. Posoliť, možno
trocha posypať oreganom, alebo bazalkou,prípadne koprom.K tomu pečivo
alebo nic..

- z krajcov chleba vyrež striedku a daj ju opekať ako hrianku na olej, do prázdneho miesta vyklepni 1 vajce, striedku namaž syrom alebo pečeňovou paštétou prikry vajce, otoč a opeč z druhej strany
- vymiešaj 1 vajce s krabičkou syrokrému a trochou vegety, natri na krajce chleba a na natretou stranou obaľ v srúhanke, vypraž na dobre teplom oleji len natretou stranou..

uvar cestoviny, popraž slaninu z cibuľou, pridaj 1 pochúťkovú smotanu a je to
- uvar zemiaky, udus na cibuli kyslú kapustu. zemiaky zlej pridaj k nim podusenú kapustu, popuč polej opečenou cibuľkou alebo slaninou. Ak máš rada opeč k tomu klobásu, vtedy vynechaj opečenú cibuľu a sllaninu
- podus na masle miešanú zeleninovú zmes, pridaj bylinky, uvar zemiaky a upraž volské oči
- na cibuli popraž 1 kocku údeného a 1 bieleho tofu, pridaj ml.papriku, kečup, sójovú a vorčester, bylinky podľa chuti. Osobitne udus balík miešanej zeleniny a uvar ryžu
- pokrájaj cca 250 g hláv. kapusty, posoľ a nechaj chvíľu stáť,aby pustila šťavu, potom pridaj 1 vajce, cca 250 g hl. múky a vymiešaj cesto, z krorého urob šúľance a zavar do osolenej vody.Horúce posyp postrúhaným syrom a polej do červena upraženou cibuľkou..

Uvarím cestovinu, do rajnice si dám smotanu na varenie, do nej pridám tavený syr, do toho dám konzervu z tuniaka (olej scedím), nakoniec pridám trošku bazalky. Zvyknem to ešte pri podávaní posypať strúhaným syrom

Šampiňonová hrianka.

1 cibuľa, olej, 1 konzerva krájaných šampiňonov, 1 kyslá smotana, hrianky, šunka, maslo, syr

Na oleji speníme nakrájanú cibuľu, pridáme šampiňóny a popražíme. Zalejeme smotanou a necháme prevrieť. Ochutíme podľa vlastného gusta.
Na hrianku natrtieme maslo, preložíme šunkou a syrom, prikryjeme druhou hriankou a zapečieme v grile na hrianky. Ak grill nemáme neprykrývame druhým chlebom ale zapečieme v rúre, kým sa syr nezačne topiť.
Hrianky vyberieme, položíme na taniere a prelejeme omáčkou

DOBRU CHUT

pancake
3. mar 2010

chlieb vo vajicku. 🙂

daniz
12. mar 2010

Ahojte babky, ja mám recept n "SUPER" šampiňónovú polievku.

Dáme uvariť pokrájané zemiaky -moc ich nesolíme,pridáme rascu a 1-2 hubové bujóny. Keď sú zemiaky uvarené
pridáme 1 konzervu šampiňónov v slanom náleve/len šamp./. 1 pochúťkovú smotanu rozhabarkujeme s mliekom,
a trochou múky, vlejeme do zemiakov a krátko povaríme cca 1-2 min. Trošku masla a petržlenovej vňaťky . Hotovo.
Je to rýchle a stráááášne dobré. U nás by sa jedla stále. 🙂 🙂 🙂

A ešte jeden , môj muž je tiež mäsojedec ale tejto "gulášovej" polievke neodolá

Dáme variť pokrájané zemiaky,keď sú uvarené pridáme 1 rozrobenú vo vode gulášovú polievku v prášku
a necháme povariť. Otvoríme 1 konzervu br.mäso vo vl. šťave /najlepšia je z Lidla -aj pre deti/ pokrá-
jame ju na kocky a vložíme do polievky. Ja dávam ešte trošku majoránky- no podľa chuti. U nás padne
6 l za jeden večer. Podávame z pečivom /pre chlapov/ ale aj bez.

Je fakt výborná a pomerne lacná.Vyskúšajte Dobrú chuť. 😉 😉 😉

kibuk
14. mar 2010

daniz super inspiracia na polievocky uz napisane 🙂 nieco nove a hlavne rychle dakujem 🙂 🙂 🙂

daniz
15. mar 2010

kibuk, ďakujem... 😉 😉

daniz
15. mar 2010

Babule, skúsili ste už niekto uvarený karfiol,alebo brokolicu-hlavne deti do mäkka, posypať nasucho opraženou
strúhankou a poliať maslom- jednoducho vynikajúce. Môžete použiť aj inú zeleninu-cuketu ,patizón...

aero
11. jún 2010

@daniz o tom som už počula - musím vyskúšať 😉

barbis
11. jún 2010

ja miluje caciky....s varenými zemiakmi, je to rýchle a v lete osviežujúce. Pre 3 osoby: 1 šalátová uhorka, 1 kyslá smotana, 2 strúčiky cesnaku a soľ. Uhorka sa na jemno nastrúha a zmieša so smotanou, cesn. a osolí. My to jedávame buď len so zemiakmi a lebo aj s mäskom, k francúzkym zemiakom.... namiesto drahej a tučnej tatárskej omáčky 🙂

lyongirl
16. jún 2010

ja občas robím uvarený karfiol a zemiaky, kto chce, môže si dať k tomu tatarku, je to rýchle a dobré...

lusil2005
13. júl 2010

jej babizne, tak som si zas oprasila letne receptiky, a zas na nich ficim! vcera som robila orientalnu cukinu, a teraz sa pecie v trube zapecene kura so zemiakmi a kyslou kapustou. dakujem za super receptiky!!! 😀

bets
15. júl 2010

v lete robievam vela z cukine a tekvice. napr. ked nieco potrebujem rychlo, tak len cukinu narezanu na platky oprazim na olivovom oleji s nejakymi bylinkami a k tomu zemiaky.
alebo placky z cukine, pripadne medzi dve kolieska cukine vlozim syr, sunku spojim sparadlom a obalim a vyprazim, na to robim svoju tatarsku omacku

mia.k
19. júl 2010

@lusil2005 prosím ťa mohla by si napísať recept na tú orientálnu cukinu? Hladám niečo zaujímavé z cukiny. Dík

mia.k
19. júl 2010

prečítala som si pár stránok do zadu a našla som ten recept...

mia.k
20. júl 2010

miriam díky 😉

titkovamiriam
20. júl 2010

nije zac 😀 a dobru chut

mimikuku
26. júl 2010

ahojte babenky neviete co s velkym mnozstvom starsieho chleba?..mlyncek na struhanku nemam, a do fasirok viem ze sa dava ale ako inak ho este vyuzit? zabera mi mrazaaaak 🙂
a rada by som ho spotrebovala na nieco dobre a lacne 🙂