Lacné recepty. Máte nejaké tipy.

xena22
2. máj 2008

Vsetci mi tvrdia,ze usetrit sa da len na strave,ale nech to skusam jak to skusam,stale sa mi to nedari...ak mate nejake tipy ako navarit za par korun,tak sem s nimi 😀 Kazdy mame nejake tie oblubene recepty,ale na mnohe aj zabudame...inspirujte ma 😉

stardust
7. okt 2011

alebo zapekane tekvice 😵 😵 😵

nada1326
9. okt 2011

@stardust co su zapekane tekvice?

nadhera
11. okt 2011

sulance z rohlikov

POTREBNÉ PRÍSADY

3-4 rožky
voda
hladká muka
mak alebo strúhanka - podľa chuti

POSTUP PRÍPRAVY

Celé rožky dáme do misky a zalejeme vodou. Necháme ich odležat min. 1-2 hod., aby dobre napučali.
Potom rožky vyžmýchame a pridáme k nim hladkú múku, toľko, aby sa dalo vypracovať cesto.
Na pomúčenej doske vyvaľkáme cesto a "šúlame" šúlance. Vytvorené šúlance dáme variť do hrnca s vriacou vodou a varíme ich dovtedy, kým nevyplávajú "hore" . Takto uvarené šúlance môžeme zmiešať podľa chuti s makom alebo so strúhankou.

Je to veľmi lacný recept a nezbadať rozdiel.

alenajaj
16. okt 2011

recept na dobré langoše !!! 1 kg hlad.muky,2 vajcia,2lyžičky soli malé zarovnané, 1kyslá smotana 0,5 l mlieka cukor Postup urobiť si kvások potom všetko spolu zamiesiť a nechať vykysnúť a môžte vysmážať vynikajúce mňaaam 🙂

zuuzzz
26. okt 2011

tu moje sup sup prsia-3vajcia+3polievkove lyzice muky+1lyzica magi+1cajova vegety to vsetko zmiesam na cesticko v miske a naukladam do toho rozkrajane prsia a asi po hodine vyprazim na oleji.je to mnaaaaaaaaam 😀

jance333
5. nov 2011

🙂 kedze drvivu vacsinu receptov som na stranku pridala pocas studia na VS, je jasne, ze ide o lacne recepty ( a vacsinou aj rychle), tak mozno niekoho inspiruju http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=61360 😝

gemini2
6. nov 2011

ja robim lacne, chutne a rychle- ryzovy nakyp 3-2-1. 3salky vody,2salky premytej ryze,1salka mlieka,6lyzic cukru a moze byt aj jeden vanilkovy, a 2zltky. To vsetko spolu varime takych 25 minut. uvarenu masu dame na pekac,-jedna vrstva, potom kompot a druha vrstva a pecieme na 200st.asi 20minut. Potom polejeme bielkami a dopecieme asi 15 min. podavame so stavou s kompotu. Je to fakt chutne...

pattinka
9. nov 2011

@gemini2 ahoj, tak si ma inšpirovala, že ten tvoj ryžáčik idem teraz robiť na večeru 🙂 dám vedieť ako chutil 😉

pattinka
9. nov 2011

@gemini2 je skvelýýýý - robila som ho s jahodami 😝 všetkým odporúčam jednoduché a rýchle a malé sa išli podusiť 😀

gemini2
10. nov 2011

@pattinka aj nam chuti tak som rada ze aj vam......

poki10
11. nov 2011

@gemini2 ja sa chcem opytat, ak budem tu ryzu varit 25 minut, nebude rozvarena? 😕

gemini2
11. nov 2011

@poki10 nie, aj normalne ked varis ryzu, tak ju varis do pol hodinky....musis to skusit..ja som najprv tiez myslela-boze ved s tym zltkom to bude co za zmes...ale je to super...

poki10
11. nov 2011

@gemini2 ja varim ryzu len cca 10 minut, zalievam ju totiz uz vriacou vodou, tak preto som sa pytala. 🙂 dakujem, urcite vyskusam

ucitelka70
11. nov 2011

čo sa týka ryže, ja nevarím ani 10 min., v kukte zalejem ryžu - asi 3 cm vody nad ryžou musí byť, keď počuť podtlak v kukte, vypnem - na cca 15 min., potom pridám mlieko - tiež musí byť nad uvarenou ryžou zo 3 cm a po zovretí pridám rozšlahané bielko s cukrom a aj žltko - do horúcej masy zamiešame a hned vypneme - MLIEČNA RYŽA

ucitelka70
11. nov 2011

lacné jedlo je aj lečo- na viac spôsobov, s rozšahanými vajíčkami, alebo ako polievka - zatrepaná so šlahačkou na varenie, ale na maslové halušky - u nás to volajú cigánske halušky

pattinka
12. nov 2011

@nadhera dnes som vyskúšala Tvoje šúľance z rohlíkov a sú fakt úžasné 🙂 😝 😝 rozdiel v chuti je - sú lepšie než zo zemiakového cesta - kt. je aj náročnejšie na prípravu a potom mám šúľance aj tak tuhé ... tieto sú jedna báseň .... MŇAM ... a veľmi ďakujem za super recept - už budem robiť iba tieto 😉 aj mm nemohol uveriť, že cesto je z mokrých rohlílov a múky 🙂 😅 😎 ĎAKUJEM

nadhera
12. nov 2011

@pattinka 😉 tiez si myslim,ze su lepsie ako zo zemiakcesta a nemusis sa s tym "pohrat". Su hotove razdva. Hlavne, ze chutilo. 😀
Zajtra pridam dobry recept na karfiolove placky - lacne a chutne.

adriana7
12. nov 2011

@ditane , na čom strúhaš ten suchý chlieb? neporajbem si prsty? a na veľkých či malých slzičkách?

adriana7
12. nov 2011

inak, ešte som vám chcela napísať, že kopec receptov na lacné rýchle a lacné bezmesité jedlá máme aj my vegetariáni v téme recepty - vegetariánske dieťa...tým vás nechcem odhovárať od mäsa, len je tam kopec slaných (nielen sladkých) receptov...lebo aj syn prišiel zo školy vyvalený, že sestrička na náboženstve ho ľutovala, že dokola palacinky a buchty by jesť nedokázala (a to my napríklad vôbec nevaríme) 😀 😀 😀 (no zlatá...keď jej syn hovoril, čo jeme, tak poopravila názor) 😉

pattinka
12. nov 2011

@nadhera už sa teším 🙂 šup sem s ním, zajtra sa naň mrknem A OPíšEM 🙂)))

adriana7
12. nov 2011

...a pridám ešte jeden recept...teraz je čas husaciny ale je to dosť drahý špás...takže:
falošná kačacia pečienka:
1 biele tofu naprájané na kocôčky
1 údené tofu takisto nakrájané
1 kl vegety (solčanky)
1 kl sójovej omáčky
1 kl tebi (sušené droždie)
na oleji opražíme tofu do hneda pridáme všetko ostatné, premiešame, odstavíme z ohňa, popučíme vidličkou.natierame na chlebík a zajedáme čím kto chce (cibuľa, zelenina), dá sa naplačiť do formičky a dať do chladničky a jesť ako kačaciu paštétu na studeno, alebo s kapustou a knedľou ako klasiku 😉

levandullka
13. nov 2011

Ja, keď už naozaj neviem čo, uvarím zemiačky nakrájané na kocky, orestujem si cibuľku pokrájanú nadrobno do hneda a keď sú zemiačky hotové iba na ne tú cibuľku vysypem, pridám petržlenovú vňaťku, trošku korenia, soli a poprípade sa dá pridať a mierne opečená slaninka (nemusí byť). Je to rýchle, lacné a jednoduché 😉

nadhera
13. nov 2011

Slubene karfiolove placky:

1 karfiol, 2-3 vajíčka, 12 PL hladkej múky, 1 kyslá smotana (250ml), soľ, vegeta.

Karfiol uvaríme v osolenej vode, scedíme a necháme vychladnúť. Vychladnutý roztlačíme vidličkou a pridáme múku, smotanu, vajíčka. Dochutíme soľou a vegetou. Vznikne tak stredne husté cestičko. Na oleji vysmážame malé placky, ktoré naberáme lyžicou.

Na vysmazanie pouzivam "lievanicku" takze maju vsetky rovnaky tvar, k tomu zemiakova kasa, kto chce prida tatarku.

pattinka
13. nov 2011

@nadhera ďakujeme 🙂 určite vyskúšam 😉 a dám vedieť ako chutili 😵

sisinka76
15. nov 2011

@nadhera ja som mala doma len bokolicu,takze som dnes urobila brokolicove placky,ale inak je vsetko podla tvojho receptu,su vybone,aj ten moj kpec vyberavy zjedol az 3 😀 vdaka za recept 😉

ucitelka70
16. nov 2011

PLACKY - treba robiť z dvoch dávok, lebo sú brutálne dobré:
1 pochúťková smotana,
9 lyžíc hladkej múky,
3 vajcia,
10 dkg šunkovej salámy,
3 strúčiky cesnaku,
1 cibuľa,
10 dkg nastrúhaného syra,
trošku vegety,
korenie.

nadhera
20. nov 2011

LANGOSE

kilo hladkej muky,2vajcia,400ml mlieko,250g kyslej smotany,4KL sol, 50g drozdie, 1kocka cukor, na dochutenie cesnak,smotana,kecup,syr

do 1/2kg davky cca 200ml vlazne mlieko s cukrom,dame kvasnice. Pridame ostatne prisady a vymiesime cesto. Dame do vacsieho mikrotenoveho vrecka a do velkej misky, prikryjeme - dame do chladnicky. Tam to narastie - nakysne. Vydrzi v chladnicke aj 3-4dni. Vyprazaju sa na rozpalenom tuku /za hrst cesta/.

Langose su uzasne, lebo cesto naozaj vydrzi v chladnicke zo 3dni, takze ho spotrebujete kompletne cele .

nadhera
20. nov 2011

a nebojte sa , cesto naozaj v chladnicke nakysne!!! Cesto davam do mikrotenovej tasky /bezne davaju obchodaky na pecivo / a dam do vacsej misy nakysnut.

petlangerova
22. nov 2011

vločkové kaše alebo cestoviny so syrom a kečupom a mäkkým salámou

abriela
22. nov 2011

Husta paradajkova polievka - do vody namocim stary chlieb- dam varit, pripadam paradajkove pyre, cukor, sol, bazalku - rozmixujem a polievka je hotova. Podavam so syrom, ale nemusi, polievocka je husta.
Ziadna muka, zahustovanie.
Obdobne som robim aj hrachovu kt. podavam so zapecenymi kockami chleba.