Lacné recepty. Máte nejaké tipy.

xena22
2. máj 2008

Vsetci mi tvrdia,ze usetrit sa da len na strave,ale nech to skusam jak to skusam,stale sa mi to nedari...ak mate nejake tipy ako navarit za par korun,tak sem s nimi 😀 Kazdy mame nejake tie oblubene recepty,ale na mnohe aj zabudame...inspirujte ma 😉

vesi
3. júl 2008

toto robievala moja mama, lebo my sme tú papriku aj tak nemali radi. 🙂

zrzulka
4. júl 2008

neviem ci tu bol spomenuty granadir🙂 alebo tvarohove rezance (ked uz mame masa plne zuby tak zvyknem varit toto) ale samozrejme do granadiru dam trosku slaninky a ked robim tvarohove rezance tak ja jedavam na sladko (s praskovym cukrom) a mojmu muzovi robim na slano tiez so slaninkou. toho sa nevie dojest🙂 ma to velmi rad🙂a ja som zase rada ze amm rychlo uvarene🙂

lusil2005
5. júl 2008

no skusila som tie annaoline cukiny a su uuuzasne! fakt. mnamajz!

danielala
5. júl 2008

Zrzulka, no presne tak robím tvarohovo-smotanové cestoviny aj ja - mužovi sladké a mne so slaninkou 😀 . Niekedy pridám do tej slaninky smažiť aj cibuľku.

Jajax, tie papriky znejú výborne. Ináč mužovi rodičia ich v takom náleve ako uvádzaš zavárajú (akurát bez tej vňaťky). On si ich potom dáva na chlieb s masťou.

Ja robím mladé cukinky najradšej krátko podusené na oleji s cesnakom, paradajkami a olivami a k tomu cestoviny.

lusil2005
5. júl 2008

boze baby ja vas mam ako kalendar s receptami 😀

jajax
6. júl 2008

lusil mas pravdu,ale to je len dobre.clovek si spomenie aj na veci,ktore uz davno nerobil 🙂

lusil2005
6. júl 2008

hehe tak tak. dnes sa chystam na tie danieline cukiny podusene, vcera som robila tie orientalne, predtym tie tvoje papriky jajax... mama zacina sucitit s mojim muzom lebo vraj on potrebuje "poridany kus masa"!!!! 😀

jajax
6. júl 2008

lusil a chutili vam papriky?

lusil2005
6. júl 2008

jajax juuuj ani sa nepytaj!!! ja som ich bastila s chlebom, muzovi som ich supla do arabskeho chleba... no proste napchavala sa cela rodina! 😀

jajax
6. júl 2008

som velmi rada.len si ich nenauc ako ja.vies si predstavit co to je osupat 3 kila horucej papriky 😖 ale fakt je ze mi to uz nevadi,ja mam ozaj asi azbestove prsty 😀 a hlavne ma bavi varit a piect,ked sa to rychlo zje,lebo to ostatnym chuti 😅 nie som vadna?

lusil2005
6. júl 2008

heh jajax mna to bavi aj ked sa to nezje a ostatni brblu... kto je tu vadny? 😀 😀 😀

danielala
6. júl 2008

Lusil, povedz mame, že veď manžel má každý deň poriadny kus masa - teba, no nie 😀 ? Ináč k tým cestovinám najlepšie cukinu len tak krátko podusiť, aby zostala chrumkavá. Som zistila, že keď odtrhnem cukinu alebo tekvicu v záhrade, tak ju musím nechať v chladničke alebo na prac.doske min.1 deň odležať, aby stratila takú mydlovú príchuť (hlavne tie maličké), až potom je výborná. Ešte robievam tie mladučké na čínsky spôsob: osmahnúť na troške oleja s medom a cibuľou rozkrájanou na mesiačiky, krátko, aby zostala zelenina chrumkavá a potom pridať sójovku. Alebo cukinové rizoto: osmahnúť na oleji cukinu, ošúpané paradajky, kôpor, a buď priamo s tým uvariť ryžu alebo ryžu zvlášť a primiešať až po uvarení. Keď vyprážam obaľovanú tekvicu, tak odrežem dva tenké kruhy, ale na kúsku ich nechám spojené a plním šunkou a toastovým syrom, až potom obalím v cestíčku (ale to už nie je asi taký lacný recept, lebo syry sú drahé 😒 ).

jajax
12. júl 2008

dnes som robila jeden lacny recept,ktory robievam v lete.

ZEMIAKOVE GOMBIKY.

male osupane zemiaky priblizne rovnakej velkosti obalime platkom prerastanej slaniny,pripichneme sparatkom.na sparatko napichneme kusok papriky a rajciny.naukladame do pekaca a zalejeme bujonom rozpustenym vo vode.ked su zemiaky mäkke na kazdy napichneme kusok tvdeho syra a nechame rozpustit.

ja som si trochu ulahcila robotu a dam do pekaca pokrajane zemiaky,na to papriku,rajciny a zalejem bujonom.nakoniec posypem na hrubo postruhanym syrom a necham rozpustit.

cokii
17. júl 2008

A čo zemiakové rezne?
Nakrájame väčšie zemiaky na hrubšie kolieska a dáme uvariť - stačí 3 min., aby neboli rozvarené, ale polotvrdé. Potom ich klasika obaliť v hladkej múke, vajíčku a strúhanke. Vyprážajú sa ako rezne. K tomu robím desing z kyslej smotany alebo jogurtu, do ktorého primiešam nejaké bylinky, soľ. Mňam sú božské.

Alebo zapekám karfiol. Teraz sa dá zohnať za slušnú cenu všade. Nakrájam na ružičky, obvarím. Ak mám aj zvyšné uvarené zemiaky (alebo rýchlo uvarím) použijem aj ich + všetko, čo sa dá z chladničky použiť (niekedy pokrájam pór, párku). Uvarím bešamel - množstvo podľa zapekacej misy: nasucho opražím hladkú múku a keď je ružová, zaleje sa to studeným mliekom, dosolí, vegeta a prevarí (malo by to byť husté ako puding, teda múky trochu viac). Potom si vymastím misu a dám tam karfiol, zemiaky a všetko, čo nájdem, zalejem bešamelom a dám zapiecť. Niekedy to posypem ešte strúhaným syrom. Tiež k tomu dávam jogurtový dresing. Ak sú v tom zemiaky, tak netreba ani prílohu 🙂)

Z "diétnejších jedál" mám rada ešte plnené zemiakové placky - cesto sa robí ako na klasické zemiakové placky, ale hustejšie a nedáva sa tam majoránka. V miske sa vymieša plnka - tvaroh s vajíčkom+soľ+bylinky. Na rozohriaty olej sa vytvorí placka, hneď sa dá do stredu plnka - rozotrie, ale nie až po okraj a zaleje sa to akoby druhou plackou. Pečie sa to na miernom ohni, aby sa piroh prepiekol. Treba si nájsť ten správny pomer - cesto -plnka. Opiecť do chrumkava. Podávam to tak, že do taniera nalejem smotanu vymiešanú s kyslým mliekom a do toho dávam opečený piroh. Mňam.
Ešte môžem zopár receptov pridať aj zajtra, ale už sa mi zatvárajú oči. Papa

cokii
17. júl 2008

Ten bešamel ku karfiolu - ako puding, ale ja varím puding redší - proste uvariť tak, aby sa dal klasika liať. 🙂)

kisska
18. júl 2008

spominal tu uz niekto karfiol ako mozocek?
- uvarit karfiol v slanej vode (ja niekedy kombinujem karfiol + brokolicu), nechat vychladnut. Spenit nakrajanu cibulu, pridat nakrajany karfiol a rozslahane vajicka, osolit/ovegetit podla chuti. Najlepsie su k tomu nove zemiaky s petrzlenovou vnatou. A este k tom u bud kysle uhorky, alebo sezonny salat.

ajlinka
21. feb 2009

alebo aj taky rychly salat z vopred uvarenych zemiakov v supke,nakrajame pridame nakrajane rajciny,cervenu cibulu,oregano,sol a trocha vinneho octu a je to....niekedy sa da pridat aj konzerva hovadzeho masa v zelatine...teda dufam,ze to je aj na slovensku....ale je to super....hlavne v lete je to osviezujuce....

liana
21. feb 2009

pre rýchlu a chutnú večeru sa hodí : chlebík, sendvič, kolieska žemle natrieme buď bánoveckou nátierkou, nato trošku vegety a chilli omačku, alebo zlahka natrieme maslo, okoreníme, dáme na kocky nakrájanú dietnu šunku, plátok mozzarely a paradajky a dáme na cc. 10 minút zapiecť.

dididi30
21. feb 2009

ajinka vyzera to byt chutne 🙂 a moze to byt aj bez cibule?? lebo nasi ju moc nemusia,ale ja hej 😀

aj ten karfiol ci brokolica , ako mozocej je mnam 🙂 len zas by som to len ja jedla, no mam to ja rodinu 😖 😀

jankando
21. feb 2009

mnaam baby
mozocek som uz davno nejedla.. 😠
mamina neskor robila i spenatovy.. 😝 😝

ekira1
5. mar 2009

v bulharsku sme jedli veľmi dobré cukiny.... naprájať na plátky, koliečka, opiesť na oleji, dať do plytkej misky. Jogurt sa zmieša s pochúťkovou smotanou a veľa kôpru. Ešte teplé cukiny zaliať, mňamka 😝

mikalove
15. mar 2009

baby aj ja pridam lacny recept,ja kupujem hydinovu salamu asi 20dkg v celku,potom nastrúham na struhači a robím z toho fašírky,nie su také tažké ako masove ,krasne vonaju a so zemiakmi a nejaky šalaátik k tomu...a ešte k fazuli,ja kupujem fazulku v konzerve,maju aj bielu aj tmavu,stojí v hypermarketoch okolo 11 sk,je už makučká,tak ju pridavame do omačok na cestoviny alebo dp polievky,hlavne je polievka za chvílu navarená,a v konzerve je tej fazulky dosť...myslím,že to vyjde lacnejšie ako ju dlho variť na sporaku a hlavne je po ruke,ked si zmyslím,že ju použijem 😉

mikalove
16. mar 2009

dnes sme mali párky v cestíčku /vajce,vegeta,hl.muka/ zem.pyré a šalát z čínskej kapusty s jogurtovym dresingom...tiež za pár korún 😉

3558
16. mar 2009

ja tu fazulu v rajcinovej omacke jedavam casto ,a davam ju napriklad do zem.placiek aby viac zasytili ked ich mam malo. a nastruham na ne syr a parada 😵

alena116
7. jan 2010

prosim vas neviete niekto co navarit na obed s vyrabovanou chladnickou pre troch ludi... v zivote som sama varila asi tak 2-3 krat a neviem co mam uvarit sestre, mne a jej priatelovi ked najblizsi obchod je 1 hod cesty pri slnecnom pocasi a to sa mi v zime a snehu absolvovat nechce. poradte mi niekto, prosim.....

zuzana76
7. jan 2010

alena napis aspon orientacne co doma mate - cestoviny? zemiaky? syr?

alena116
7. jan 2010

vela horcice a kecupu, tvaroh, mlieko, klobasa, dzemy, orechy a mozno v komore budu zemiaky.....

alena116
7. jan 2010

tak segra zobrala kluce.... zemiaky nie su.... 😖

zuzana76
7. jan 2010

tak urob zapekane zemiaky s tvarohom a klobasou

na plech tas trochu oleja, alevo ho vymastis mastou, podla toho co mas, zemiaky / uvaris vcelku vo vode so supkou, potom osupes/ nakrajas na kolieska poukladas na plech osolis, potom das vrstvu tvarohu , potom zase vrstvu zemiakov, potom vrstvu klobasky a na to zase vrstvu zemiakov - keby si mala aj smotanu a vajce, tak zmiesas smotanu s vajcom a vylejes na tie zemiaky a das zapiect do rury

druha varianta, ak sa najdu doma cestoviny- tak vyvaris a jete s dzemom, alebo mletymi orechami, alebo cestoviny s tvarohom

zuzana76
7. jan 2010

tak smola, fakt neviem, lebo to co si napisala k tomu treba vzdy dat nieco, keby si mala aspon muku, a vajcia, ze urobis halusky a na to ten tvaroh

no a ked sestra zobrala kluce, tak nemozes varit az ked sa vrati?