Lacné recepty. Máte nejaké tipy.

xena22
2. máj 2008

Vsetci mi tvrdia,ze usetrit sa da len na strave,ale nech to skusam jak to skusam,stale sa mi to nedari...ak mate nejake tipy ako navarit za par korun,tak sem s nimi 😀 Kazdy mame nejake tie oblubene recepty,ale na mnohe aj zabudame...inspirujte ma 😉

lusil2005
30. máj 2008

mnaaaam ja tiez lubim akukolvek cestovinu s vajickom a uhorkami alebo salatom v naleve!

my este strasne lubime zemiakovu omacku na kyslo. s cerstvym chlebikom - MNAM! popripade k tomu este masko na stave supnem, alebo sekanu.

gucz
31. máj 2008

my máme dnes bielu polievku, od predvčera 😀 s osúchom. Osúch je somotanovo vajíčkový, ak by niekto mal chuť

400g polohrubej múky
droždie (kocka)
1dl oleja
2dl mlieka
kocka cukru, štipka soli
kelímok kyslej smotany, vajce vegeta

droždie necháme napučať v mlieku s cukrom, potom vlejeme do múky, pridáme olej, štipku soli a vymiesime cesto. Zakryjeme čistou utierkou a na teplom mieste necháme asi polhodinku vykysnúť. Potom cesto roztiahneme na olejom potretý plech, potrieme smotanou, a na vrch pofŕkame vajíčkom, ktoré sme rozšľahali vidličkou s vegetou. Pečieme na 180stupňoch.

Mne dnes kvapku ten osúch preihorel, lebo tu sedím

😀

wighy
31. máj 2008

ja som dnes robila tuto polievocku je rychla, chutna a lacna 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1815&user...

zinuska
31. máj 2008

caute!! a poznate toto?? :

uvarime mrazene fazulove lusky v slanej vode.Vodu vylejeme,lusky dame na tanier,nato vysypeme na masle uprazenu struhanku a navrch dame 2-3 lyzice kyslej smotany /zalezi komu ako chuti,ja si davam vela smotany/...

moj muz to nema rad,hovori,ze mu to nejde dole krkom,lebo je to suche,ale s tou smotanou sa to dako sklzne dole krkom 😀 😀 ...ja to zboznujem a je to lacne a rychle... 😉

lusil2005
31. máj 2008

ja neviem ci je to ono, ale mam taky pocit ze moja babka piekla taky slany kolac (osuch) ako pise gucz, ale navrch natrela smotanu a posypala slaninkou. no asi to vyskusam a dam vediet ci je to on. ak ano, tak vrelo odporucam!!!!

gucz
1. jún 2008

lusil2005 aj moja babina ho robila so slaninou, aj bez smotany, a tiež na sladko s marhuľami a škoricovým cukrom, ale to ja moc nemusím. A robí sa ešte aj slaninovo cibuľový, alebo cesnakový, ale podľa mňa je najlepší ak je tam aj tá smotana

lusil2005
1. jún 2008

no ja by som volila kombinaciu smotana, slanina, cibula. alebo namiesto cibule trosku kopru. aj to moze byt dobre 😅

annaola
2. jún 2008

ja robievam taku Orientalnu cuketu:
Nakrajame mladu cuketu na kocky,a dame dusit s vacsim mnozstvom kecupu,kari korenia,zelenou paprikou,rajcinami(tie mozeme pridat neskor aby sa nam nerozvarili velmi).Mozeme dat aj ine korenie-oregano, majoranka...Podavame so smotanou( ja mam rada vela,ked sa to spolu zamiesa vznikne kremova konzistencia, alebo iba dat trocha na vrch.Ta smotana je tam strasne dolezita, ten kontrast chuti je super. plus chlieb. Je to maximalne lacne, letne jedlo, ktore, ak mate zahradku vas vyjde iba par korun co date za smotanu a chlieb.

gucz
2. jún 2008

ozaj čo tak špenátik s volským okom a k tomu zemiačiky, alebo chlebík, mňam

lusil2005
2. jún 2008

mnam ta cuketa znie tiez super!!! urcite skusim

inac robila som osuch a dopadol super! len trosku malo nafucal ale to tak asi ma byt. nabuduce musim spravit vacsiu davku lebo ja mam strasne velky plech 😠

danielala
2. jún 2008

No ahoj Lusil, ty si nejaká rozbehaná 😀 . Sa pridám z jedným bulharským receptom, na ktorom žijeme s manželom prakticky celé leto (až kým neotrháme všetky cukiny a tekvice), lebo to obaja milujeme. Ten recept je zdanlivo nezaujímavý a kvôli čerstvému cesnaku sa nedá jesť, keď sa chystáte medzi ľudí 😀 . Veľkú cukinu alebo tekvicu nakrájame na cca 9mm hrubé kolieska, osmažíme z oboch strán na oleji, hotové posolíme a polejeme nálevom z pretlačeného cesnaku, octu, soli a vody. K tomu sa je chlieb. My sme na tomto jedle priam závislí, dokonca sme kvôli tomu kúpili fritézu, lebo to pri vysmážaní riadne prská.

lusil2005
2. jún 2008

dani ja milujem toto:

cukinu aj so supkou nakrajame na tenke kolieska (cca 4 mm), nasucho oprazime na panvici alebo ogrilujeme na grile, a rovno z panvice alebo grilu supneme do olivoveho oleja do ktoreho sme zamiesali roztlaceny cesnak a sol. je to bozske. ja to jedavam s pohankou, alebo cerstvym chlebikom. ale uplne si to viem predstavit aj v arabskom chlebiku 😅

danielala
2. jún 2008

Jéj, vidíš, veď to je skoro to isté. Preto som aj kupovala pekáreň chleba, lebo my sa ozaj takmer celé leto prestravujeme na tomto. Ja už som toho niekedy aj prejedená, ale manžel stále: a nedáme si cukinky? 😀 . Tak mám aspoň zjednodušené varenie...

martinaema
13. jún 2008

S dcérkou teraz dosť frčíme na "jarnej omáčke" - akákoľvek jarná zeleninka sa pokrája chvíľočku orestuje na oleji alebo na masle, zaliať vodou, pridať jeden zeleninový bujón a po zovretí zahustiť zátrepkou zo smotany a solamylu, nakoniec pridať trošku cukru a citr. šťavy. My si do toho dávame vajíčko natvrdo, mužovi párky. Čerstvý chlebík a večera je za 10 min.

gucz
13. jún 2008

martinaema ja som robila takú polievku, dala som tam aj kukuricu, pri pražení roztlačený cesnak, zatrepku z mlieka a keď trochu vychladne, tak vmiešať kyslú smotanu. je to dobré teplé aj studené

mybambulky
17. jún 2008

Tak a my robime zeleninovu hustu polievocku ktora je v podstate lacna pre ludi so zahradkou alebo mamkou pestovatelkov ako ja 🙂

Do vody sa da nakrajana cuketa kapusta mrkva petrzlen kalerab karfiol hrasok kukurica (v podstate hoc aka zeleninka ktoru chceme) vsetko sa to privedie do varu (nezlaknite sa ak sa vam bude zdat ze je tam toho velmi vela cukina sa uvari a zaroven zahusti polievku) ak uz to bude polomakke tak sa pridaju zemiacky a az sa tie uvaria tak sa trocha to poprasi mukou dochuti a polievka je hotova.

Je pripravena bez tuku takze je dietna a je to totalna vitaminova bomba nuz a za masozravcov ako je moj manzel a aj brat mozem povedat ze im velmi chutila a zasytila tak kto chce nech vyskusa.

zuzu13
25. jún 2008

napríklad chlebové placky...starý chlieb namočíme do vriaceho vývaru/bujón/ nechať ho tam do rozpadnutia 🙂 , vytlačiť z neho zvyšnú vodu, dať do misy, pridať 2 vajíčka, polohr. múku, pretač.cesnak, majoránku.Vypražiť na oleji ako zemiak. placky.Môže sa obmieňať chuť pridáním do zmesi nadrobno nakrájanej slaninky, kyslej kapusty, pažítky, poru....

xena22
autor
25. jún 2008

Lusil tie cukinky som vyskusala a uz sme ich mali asi tri krat 😀 najlepsie boli z normalneho grilu na dvore 😀 ale to sa mi zakazdym praktizovat nechcelo,inak nam to chutilo aj samotne len tak pri telke ako chutovka,ja som si to dala bez oleja,ale predtym nez som ich opiekla som ich posypala grilovacim korenim a bolo to super,hlavne zdravsie ako chipsy 😉

lusil2005
28. jún 2008

aj ja som to prvy krat posypala tou zmesou na grilovanu zeleninu, ale kedze ja to milujem s tym olivovym olejom a cesnakom, zdalo sa mi to zbytocne tak som to uz potom nerobila. ale ked to jes bez oleja, tak urcite to len prida to korenie 🙂
som rada ze chuti

naska
29. jún 2008

zemiacky s kyslym mlieckom 🙂

lusil2005
29. jún 2008

juuuj to je dobreeeee

jajax
2. júl 2008

annaola,ta orientalna cuketa je velmi dobra 😝 minuly rok som ju objavila v nejakom casopise.

pridam jeden recept na cestoviny:
makarony(musia byt rozhodne dute cestoviny) uvarit nie uplne do mäkka.sladku smotanu alebo kyslu,alebo sladku zmiesanu s kyslou rozvarime s hribovym bujonom.do toho pridame makarony a na mierne teplote ich nechame az do seba vcucnu vätsinu stavy.obcas premiesat.

lusil2005
2. júl 2008

jajax a potom zapiect do pekarne 😝 😀

jajax
2. júl 2008

lusil skus,ale na take experimenty je skor daniela 😀

este ma napadol jeden recept,ktory ja robievam cele leto a moj muz to moze stale jest.

je to pecena paprika na grecky sposob:
umyte papriky dam piect na suchy plech.otacam ich aby boli opecene zo vsetkych stran.opecene papriky este horuce dam do mikrotenoveho sacku a necham 20 min.sparit.porom ich osupem.osupane papriky vlozim do nalevu a necham niekolko hodin postat.
nalev:olivovy olej(ja miesam olivovy a slnecnicovy),sol,korenie,pretlaceny cesnak,ocot a petzlenova vnat.nalev musi byt trochu kyslejsi a slansi,lebo paprika to do seba vcucne.
je sa k tomu chlieb a pecivo podla chuti a aj ten nalev je super.niekedy robim aj tri kila papriky.

zabudla som dolezite-najlepsia paprika je ta uplne obycajna,najlacnejsia.

lusil2005
2. júl 2008

jajax 😕 tak teraz si mi narobila chute... idem hned kupit papriku!

wighy
2. júl 2008

jaja tak tu papriku urcite skusim mnaaaaam 🙂

jajax
2. júl 2008

este som zabudla,jaderniky mozno nechat alebo vybrat ako kto chce.ale vobec tam nevadia ani zilky a zrniecka ked nejake ostanu.
vydrzi ta paprika niekolko dni,ale kolko presne neviem,lebo muz ju vzdy doje.vlastne kazdu sobotu na trhu kupujem papriku na pecenie.

lusil2005
2. júl 2008

jajax kolko to asi pecies tie papriky?

jajax
3. júl 2008

lusil tazko povedat.otacam ich postupne,ked maju zospodu hnede flaky.

maminkatn
3. júl 2008

takze cafko a co by ste povedali na mesove gulky v rajc.omacke... je to ako plnena paprika len bez papriky ja to dnes varila a za pol hodky som nemala co robit treba k tomu ml.mesko pol kg uvar.ryza 2 vajicka koreniny rajc.pretlak urobime omacku a do nej dame varit male gulky 🙂 😉 zaxvilku je to hotove k tomu servirujeme knedlu alebo obyc.xlebik 🙂