Lacné recepty. Máte nejaké tipy.

xena22
2. máj 2008

Vsetci mi tvrdia,ze usetrit sa da len na strave,ale nech to skusam jak to skusam,stale sa mi to nedari...ak mate nejake tipy ako navarit za par korun,tak sem s nimi 😀 Kazdy mame nejake tie oblubene recepty,ale na mnohe aj zabudame...inspirujte ma 😉

meg_junova
6. jún 2012

@ibajeho Ja robievam syrovu omacku tak, ze roztopim syr v crievku, pridam trosku slahackovej smotany, potom nadrobno orestovanu slaninku, prichutim a mam 🙂))
Inak super je dat si cestoviny len tak s kyslou smotanou a orestovanou slaninkou, velmi fajn to spolu chuti a je to rychle a lacne..

ibajeho
6. jún 2012

@meg_junova no ja moc slaninku nemusim ale tiez ked nie je co do ust respektive dlho sme neboli na nakupe tak si dam cestoviny a kyslu smotanu. Mne to dost chuti, niekedy sa k tomu moze dat aj sunka a cesnak a to je basta 😀

babulka123
14. jún 2012

ja varim asi tak ze na co mam chut.. ale co sa mi velmi osvedcilo a je to dobra vec, ktoru odporucam asi vsetkym kamoskam.. u nas sa to robi tak ze aj ked ostane jedna porcia tak to mrazim .. nakupila som si dozi, a vsetko naozaj vsetko mrazim, ci je to polievka, ryza, masko, cestovinky, polievky cokolvek.. a raz za cas spravime mraznickovy den.. dojedame co som pomrazila.. a je to super, rychle, lacne - nic sa nevyhodi..

ale mam recept na super mega rychly a lacny makovy kolac - jedno listkove cesto - ja kupujem v lidli za par korun, uz rozvalkane, na to dam mak zmiesany so slivkovym lekvarom { lekvaru podla chuti ale v podstate aby to malo taku konzistenciu aby sa to dalo natierat} troska cukru .. zabalit poret vajkom a sup do rury .. ked sa upecie, tak to potriem studenou curkovou vodou a hotovo.. kolacik za 15 min hotovy a navstevy sa idu zatlct po nom ... p.s. aj mak sa da uz v lidli kupit namlety ... jednoduche rychle

senoble
1. aug 2012

ahojte tak nieco som precitala a nieco pridam,neviem ci tu uz bolo....omacka na cestoviny-smotana na varenie a postruhany nivovy syr,nechat prevarit hotovo🙂.....sulance z starych rohlikov,mnam🙂 a placky zo stareho chleba-ale tie nemali uspech u deti 😖

lenuss84
10. aug 2012

@henikav diky,super zoznam,odpisala som si... 🙂

ibajeho
11. aug 2012

@senoble ako robis tie sulance z rohlikov?

veve39
11. aug 2012

@babulka123 ten rychly zavin vyzera byt zaujimavy...ako dlho to pecies ? na akej teplote ? tu vodu natieras na horuci ? a hotovy namlety mak nie je horky (nemam s tym skusenost, vraj mak po case horkne...) vdaka 🙂

senoble
11. aug 2012

@ibajeho sulance- rohliky,vianocku,lupacku..... rozmocis v mlieku,nie vela mlieka len tak aby sa rohliky dali rozmiesat na cesto a zahustis hladkou mukov...usulat sulance a uvarit🙂.....robim menej huste cesto a dvomi lyžičkami hadzem do vody,su jemnejsie 😀

ibajeho
11. aug 2012

@senoble a tu lupacku a vianocku ked uz si spomenula, to ako ? 😉

senoble
11. aug 2012

@ibajeho pridat k rohlikom 😉 davam to co zostane nedojedene,obcas obkusane od drobca 😅

ibajeho
11. aug 2012

@senoble jaaaj ja som to zle pochopila , som myslela ze z tych rozkov robis aj lupacku a vianocku 😀

babulka123
11. aug 2012

@veve39 fuha no peciem cca pri 200_220 stupnoch, ale ako dlho to neviem odoka, ked je navrchu hnedy tak to vypnem. A ano potieram ho taky horuci. Potom necham vychladnut. A ten mak, nemam pocit ze by bol horky, aj tak ho zmiesavam s cukrom - troska cukru.

veve39
11. aug 2012

@babulka123 dakujem, niekedy vyskusam 🙂 🙂

sylvia333
25. aug 2012

@dadulka19
vynechala by som párok...pre deti to vôbec nieje zdravé ☹

diabambulka
10. apr 2013

ahojte ak vám zostala knedľa z nedeľného obeda, tak ju skúste obali vo vajíčku a vysmažiť, no mňamka, všetko sa minie a je to lepšie ako chlebík vo vajíčku a keď na vrch kvapnete kečup no hrčky za uškami 🙂))

veverka24
10. apr 2013

@senoble,@ibajeho
Vcera som robila podobny recept, nasla som na mimibazar - zo starych rohlikov ( ja som pouzila nedojedeny domaci spaldovy chlebik) zaliat mliekom, nechat napit a dosypat hrubou alebo polohrubou mukou a porohy.. Ze vraj super rychly recept...;) no stala som pri porohoch 3 hodiny a to mi pomahal priatel, nebolo toho konca kraja;) mam teraz plny mrazak;) a inak vyborne( akoby z rezancoveho cesta)

segriska
8. máj 2013

Baby, viete mi poradiť recept na kakaové sušienky s pistáciovou plnkou, už som ho tu čítala, ale som ho asi zle odpísala a nie celý. Ďakujem. 🙂

segriska
10. máj 2013

@dara76 nie, to neboli takéto, na oko boli klasické kakaové kolieska zlepené pistáciovým krémom, alebo nejakým zeleným. Ja som cesto zamiesila ,lenže je nejaké riedke,tak neviem, či som tam niečo zabudla napísať, alebo sa naplní do špricne . no už som ich teraz dorobila. Uvidíme ako budú chutiť. 😀 😀 🙂 Ale Ďakujem.

zuzkaben
31. máj 2013

Ahojte, tu su recepty, lahke, rychle a s FOTO POSTUPOM na zdrave jedla, ktore vas zasytia a hlavne dodaju telu to co potrebuje, su jednoduche, z malo ingrediencii ale zato vyzivnych: www.fitrecepty.com

https://www.facebook.com/pages/Fitrecepty/30276...

nikayz
2. júl 2013

vyskúšajte velmi jednoduché cestoviny, akékolvek cestoviny/teda rôzneho/ tvaru, či vrtáky, mašle, špagety, proste tvar aký sa Vám páči, uvariť v slanej vode, medzitým na troške oleja opečte klobásku, ja dávam jednu nožičku ale môžu byť aj dve, potom k nej pridajte dve papriky, ja dávam jednu červenú a jednu zelenú alebo žltú alebo môžu byť aj všetky tri, a ked troška zmäknú ale nie velmi tak pridať paradajky - dve tiež pokrájané na kocky. Ale s paradajkami to už len zohriať aby sa nerozvarili. Toto všetko zmiešať s rezancami, zaliať kyslou smotanou a nastrúhať tvrdý syr. Robota tak na pol hodinky a je to vynikajúce.

lela88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvia.t
25. júl 2013

Lacné a výborne
Granadir,pirohy,lokše s kuracou pecienkou,zemiakové placky,halušky so syrom,bryndzou,fliacky s kapustou,perkelt s cestovinou,palacinky,a počas sezóny zeleninove zo zahradky ;)

vejula
25. júl 2013

ked niesu peniaze zachrania to jednoznačne strukoviny - hrachová kaša, šošovicový prívarok, fazulová polievka. A navyše su velmi vyživné, obsahuju hodne bielkovin a podla mna je to aj chutné

pivonka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meg_junova
10. apr 2014
dendy1
10. apr 2014

Niekde som tu na MK čítala, že si nejaká mamina robí jedálny lístok na celý mesiac dopredu. Neviete ktorá to je? Rada by som sa inšpirovala.

diabambulka
25. apr 2014

@dendy1 je tu aj skupina jedálne lístky🙂

dendy1
25. apr 2014

@diabambulka jej fakt ? ďakujem za radu, popozerám večer v kľude.

minimi2
18. máj 2016

Určite vyskúšajte stránku Plnej lyžice - http://thefullspoon.com pravidelne tam pribúdajú recepty na lacné a zdravé jedlá, vždy aj s cenou na porciu a vselijake vychytávky ako ušetriť na jedle 🙂