Lacné recepty. Máte nejaké tipy.

xena22
2. máj 2008

Vsetci mi tvrdia,ze usetrit sa da len na strave,ale nech to skusam jak to skusam,stale sa mi to nedari...ak mate nejake tipy ako navarit za par korun,tak sem s nimi 😀 Kazdy mame nejake tie oblubene recepty,ale na mnohe aj zabudame...inspirujte ma 😉

katy09
2. máj 2008

lacny obeb...biela šošovicova polievočka a langoše... 🙂

bika
2. máj 2008

katy09 - šup sem receptík... 🙂

dadulka19
2. máj 2008

napr.kel 😉
..orestuje sa cibuľka,do toho mletá červená paprika,kmín,nakrájaný kel,posolíme,zalejeme vodou,pridáme nakrájané zemiaky,párok a uvaríme.Vždy kupujem tú najmenšiu hlavičku kelu a máme to aj tak na 3 dni.Som si teraz na to urobila chuť,asi si to cez týždeň uvarím.A papká sa s chlebíkom 😉

dadulka19
2. máj 2008

a ešte ja veľmi ľúbim zemiakovú kašu s opraženou cibuľkou 😉 .Normálne sa uvaria zemiaky,voda sa nezleje,ale pridá sa múka a rozmixuje+aj masielko môže byť.Potom sa to nechá ešte,aby to začalo bublať a je hotovo.Cibuľka sa opraží až do hneda... 🙂

xena22
autor
3. máj 2008

Na kel som aj zabudla.... 😉 ,zemiakovu kasu tymto sposobom som este nikdy nerobila,vyskusame,langose sa mi velmi nedaria 😅 ...dik za tipy,budem skusat,lebo fakt uz niekedy neviem co uvarit...
Mna z takych lacnejsich napada granatiersky pochod - uz sme dlho nemali,tiez lacne a rychle...

Dalsie napapady??? 😉

wighy
3. máj 2008

paprikas

oprazit cibulku, pridat na kocky nakrajane zemiaky, mletu cervenu papriku,sol, premiesat a zaliat vodou, cca po 15 minutach pridat klobaku alebo parky = lacne a rychle 😉

kili
3. máj 2008

wighy, mi to voláme krumplí guláš.

moja mama mala kedysi takú miniknižočku recetov, volala sa Dva dni pred výplatou 😀
škoda, že už niekam zmizla, by sa mi teraz asi hodila 🙄

no ja mám rada razcovú polievku s vajíčkom a k tomu chleba.

wighy
3. máj 2008

kili po madarsky to volaju paprikas krumli 😀 😀 😀

ta miniknizocka musela byt zaujimava, ja mam rada take recepty lebo su hotove eins zwei

a co sa tyka setrenia na potravinach tak to sa mne vobec nedari, pretoze jedinu radost ktoru mi nikto nezoberie je papanie dobrot, ktovie kedy "otrcim" kopyta tak nech sa aspon najem dobrot 😀 😀 😀 😀

dadulka19
3. máj 2008

wighy,na paprikas krumpli som zabudla,ale tiež sme to robievali,ale bez klobásky a s uhorkou.Niečo podobné s klobáskou sme robievali takto:Trošku oleja s mletou paprikou,zemiačky,zaliať vodou,pridať klobásu a keď sú zemiaky uvarené,do vriaceho zavárame ešte halušky(voda,múka,soľ, príp.aj vajíčko)normálne z taniera vydličkou odkrajujeme a šup do vody.A hototvo 😉

dadulka19
3. máj 2008

aj polievka kvasnicová a cesnačka sú fajn a zdravé 😉

bika
3. máj 2008

Na večeru robievam niekedy ovseno-krupičnú kašu: ovsené vločky + trochu krupice + hrozienka namočím do vlažného mlieka (može byť zriedené aj s trochou vody), potom pridám štipku soli a uvarím na miernom ohni, keď je kaša hotová, pridám maslo, trochu medu a je hotová dobrotka. Kto má rád napr. oriešky alebo semiačka môže pridať, fantázii sa medze nekladú.

keď mi zvýšia uvarené zemiaky, tak z nich robievam pirohy (plnené lekvárom alebo na slano bryndzou) alebo slivkové knedle.

V lete je celkom lacné lečo + párky + zemiaky alebo chlieb. Lečo sa dá aj zavariť a je hotový polotovar na zimu.

Aj tekvicový (cuketový) prívarok a parené buchty sú celkom lacné jedlá...

fifla
5. máj 2008

my mozeme dost zemiakove/ cuketove placky, granadir, zemiaky na kyslo, hrachovica s parkom

a inak veeeelmi lacny a skvely recept su zemiaky naopak....na plech nalejete olej asi 0,3 cm a posypete ho korenim ako na pecene masko...teda paprika, rasca, peper a posilite. surove zemiacky umyjete v supke a prepolite, prekrojenou polovicou poukladate na plech a su do rury. vyborne. ja k tomu robim cesnakovy dresing - smotana s cesnakom a tymianom alebo bryndzu so smotanou alebo aj tatarka je dobra

maja22
14. máj 2008

pridám aj ja 🙂 grísové (krupicové) slíže -vyvaríme cestoviny - hrubšie slížiky alebo polámané špagety a dáme na ne detskú krupicu posmaženú na oleji - posypeme práškovým cukrom alebo soľou - kto má na čo chuť, ja mám rada sladkéééé, mňam

tretulka
14. máj 2008

krumpli paprikas robievame aj my, mnam, som davno nerobila, kel - ako privarok alebo polievku, jablkova zemlovka, langose robievam tzv. "chladnickove", ak ostanu varene zemiaky, opeciem ich na oleji a zalejem rozhabarkovanym vajickom, tzv. sedliacka omeleta - so salatom, calamadou alebo uhorkou je to dobrota, teraz som vyskusala kalerabovu polievku, rychlo bola hotova, lacna a dobra 🙂

maja22
14. máj 2008

to sú aké "chladničkové langoše"? 😕

dadulka19
14. máj 2008

také,že si urobíš cesto,dáš do chladničky a vyberáš podľa potreby 😒 .Vydrží tak,aj 3-4 dni.Takže sa vždy usmažia čerstvé 😉

maja22
14. máj 2008

jaaaaaj , aj mám taký recept... dá sa aj tak - napiecť, dať do mrazničky a vybrať podľa potreby.... 🙂

luciask
14. máj 2008

jaj langose milujem aj ich robievam, so syrom a smotankou a kecupom navrchu. alebo miesto chleba k fazulovej polievke

maja22
14. máj 2008

dnes som uvažovala nad tým, že jem strašne moc vyprážaného a zasmaženého a tak a už sa mi začína ozývať žalúdok... máte nejaké lacné, nenáročné, ale zdravé recepty? skúsila som stránku s makrobiotikou, ale polovicu tých rastlín, čo tam spomínajú, som v živote nevidela a keďže bývam na dedine, v našom obchode to určite najbližších 50 rokov ani neuvidím... 😀

luciask
14. máj 2008

skus pizzu so zeleninou, alebo cestoviny su tiez fajn.Alebo omelety plnene zeleninkou, hribikmi. Inak ak mas zahradku tak cochvila zacne aj aka taka uroda, tak salaty a zelenina a ovocie bude, a myslim ze aj troska smazeneho nezaskodi obcas.

maja22
14. máj 2008

robím pizzu, aj cestoviny, ale začala som mať pocit, že sa moc opakujem... najnovšie som si vymyslela zapisovať si, čo som kedy varila, resp., čo sme jedli a potom, keď nebude žiadna inšpirácia, tak kuknem, čo sme nemali už veľmi dávno a to spravím.. 🙂 len malému varím koldokola kuracie mäso so zeleninou, príp. ryžou, sem tam niečo iné, alebo repertoár doplním kupovanými hotovými jedlami, ale asi aj pre neho zavediem podobný systém, ako pre nás dospelákov.. 😅

luciask
14. máj 2008

majka ved maly uz coskoro bude moct papavat presne co vy, takze nebudes musiet az tak velmi vymyslat. Ja rada obcas pozriem do kucharky pre inspiraciu. Mam zopar tych Zo zivota, a tam je pri kazdom recepte aj obrazok tak jem ocami.

maja22
14. máj 2008

ja vymýšľam hlavne preto, že cez týždeň by som rada robila bezmäsité lacné jedlá a mäsové len cez víkend... a bezmäsité, to je dokolečka - cestoviny so zeleninou, granatír, langoše, palacinky, lievance... parené buchty a podobne robené jedlá sa mi nechce robiť... ale je to všetko sladké, ako aj ryžový nákyp, slíže a žemľovka... tých slaných je akosi pomenej...

ifrimka
14. máj 2008

zdravim maja, to bola celkom zaujimava obmena, tie rezance s krupicou...to jednoznacne vyskusam

nam s muzom teraz strasne chuti obmena chleba vo vajci...v rozhabarkovanom vajicku rozmiesas nastruhany syr, trosku soli a korenie a natries ako natierku na chlieb, opecies na oleji, ale len z natretej strany

maja22
14. máj 2008

ifrim, vyzerá to fajne, vyskúšam, ale zasa opečené na oleji 😀

ifrimka
14. máj 2008

inak maji...asi mi neuveris, ale uz si pochutnavam na tych rezancoch...este som totiz nevecerala a moj muz by ma zase vykrstil, ked pride domov...su dobre 😝

ifrimka
14. máj 2008

...ale aj velmi syte!

a tu je jeden velmi osvedceny recept z www.Recepty.sk

Zapekané kurča so smotanou na zemiakoch

Potrebujeme: 1 kurča, 1kg zemiakov, 600g kyslej kapusty, 1 šľahačku, soľ, mleté korenie, mletú papriku

Ako na to:
Očistené zemiaky pokrájame na plátky a poukladáme na dno vymasteného pekáča. Posolíme. Na zemiaky položíme vrstvu surovej kyslej kapusty, na ňu poukladáme rozporcované osolené a okorenené kurča. Povrch posypeme paprikou a zalejeme sladkou smotanou. Pekáč prikryjeme alobalom tak, aby sa suroviny pod ním zapekali a upečieme domäkka. Pred dopečením alobal odstránime a zapečieme do chrumkava.

JA ho ale robim len z 2 alebo 3 kuracich prs

lusil2005
15. máj 2008

juuuj to moze byt dobreeeee! zeby dnesny obed? 😵

lusil2005
15. máj 2008

tak. napecene, spapane... bolo to peeeeeeeeeeeerfektne!!!!! ifrimka diiiik 🙂

wighy
16. máj 2008

este ma napadlo ked nemam vela casu tak muzovi robim gulas, kupim ho ako zaklad v sacku a na cibulke opeciem na kocky nakrajane masko, osupem zemiaky a pridam do gulasu, je to rychlovka a muzovi to chuti 😉