Ľahké, rýchle recepty na dovolenku. Ak viete, poraďte

marfusaklimca
5. júl 2010

Žienky, viem, že je tu veeeeľa receptov, to by som tu musela sedieť pol roka aby som všetky prečítala 😀
Ideme na 10 dní na dovču do Chorvátska, budeme si variť sami, a došla mi fantázia čo tam variť. Hoďte sem nejaké tie receptíky ak viete.., čo by bolo rýchlo uvarené, a pritom sa z toho najedli aj chlapi 😉 😉 (viete ako to myslím). Chcem brať papriku, rajčiny (na prvé dni), zemiaky, ryžu..mrazené kuracie prsia..a čo ďalej??? Ak vite, poraďte. Vďaka

macka01
5. júl 2010

ahoj no tak sme dve.Tiež si varíme sami a to mam so sebou 3 chlapov.Tak cestoviny so šunkou v syrovej omáčke.Kuracie prsia na rezance podusiť so zeleninou(kukurica,hrášok)alebo s ošupanými rajčinami a ako príloha tiež cestoviny alebo dusená ryža.Beriem aj mrazené brav.mleté mäso,tiež sa rýchlo urobí.urobíš sz toho rizoto.Alebo ho pridáš do polievky bude sýtejšia.Berieme aj mäso nakladané v konzerve.Ku všetkému zeleninku.Na studeno cestovinový šalát.Cestoviny+paprika,rajčina,tvrdý syr nastrúhať aj šunka môže byť,zaliať bielym jogurtom,soľ,korenie.Opečené zemiaky s mäskom.... 😀

marfusaklimca
autor
5. júl 2010

@macka01 díky, díky..to rizoto super nápad 😉 , už som vymyslela toto : 1.deň- lečo, 2.deň- kuracie prsia nakrájať, opiecť, udusiť s pórom a rajčinami + ryža, 3.- cestoviny s djakou omáčkou, 4.- polotovar-mrazené mäsové guličky s ikei + zemiaky, 5- ešte neviem 😀 , 6.- neviem, 7.- cestoviny-špagety, 8- zasa niečo z kuracích prs-asi udusíme s kukuricou, ananásom a dochitiť kečupom + ryža, 9 deň- asi vyskušame niečo v reštaurácii 😉 , 10- odchod domov 😀 😀

macka01
5. júl 2010

na večeru mame radi aj krupicovu kašu všetci,polievky ak jedávate k tomu pečivko,je to rýchle.A zasa netreba tie brucha tak plniť ked človek má menej pohybu len vegetí na pláži,že? 😀 😀 A naši stále aj niečo hryzú,piškotky,tyčinky,jablká,papriku,....tak nie su až tak hladní 😀

marfusaklimca
autor
5. júl 2010

@macka01 - jasnačka budú aj polievky, ovocie, a kupila som aj polotovar- placinky v prášku, puding im uvaríme..myslím že to bude dosť pestré, len ten obe som chcela aby bol sýtejší, ale bude to ok 😀 😀 , už sa tešíme

lyongirl
6. júl 2010

ahojte, tak my ideme až na 14 dní do chorvátska a bez stravy, pôjdeme aj do reštiky, ale to sa nedá stále, tak ja mám zoznam asi takýto a budem variť aj na 2 dni. Tam sa rozhodnem, čo kedy uvarím...
granadír, pórkovo-zemiaková polievka, vajíčková polivka, rizoto, tuniakový šalát so zeleninou, rajčinová polievka, určite budeme grilovať každý druhý deň a to kura a ryby, ryba je hotová za 20min, čas prípravy cca 15 min., kura si naložím vopred do pácu a kým sa bude grilovať spravím zeleninový šalát + pečivo, tzaziky, nejaký jogurtoý dresing, no snáď som pomohla a samozrejme nejaké cestovinky, popr. kur. masko na zelenine s ryžou, zemiakmi...

marfusaklimca
autor
6. júl 2010

jasne že pomohla, každý nápad sa cení a je dobrý 😉 😉 , vdaka 😵 . U mna je problém, že ja ryby moc nemusím 😒 , ale zasa grilovať sa dá kadečo 😎 😎 - dík za další tip 😉 . Ideme 3 rodiny, takže pred odchodom to zosumarizujeme 😅 😅

lyongirl
6. júl 2010

my sme 1 týždeň 2 rodiny, čiže sa bude variť na striedačku a reštika a 2 týždeň sme sami, tak to už bude na mne, ale veď nejako prežijeme, mladšiemu beriem pre istotu aj nejaké kupované jedlá, jedáva ich iba výnimočne, ale niečo predsa len zoberiem...
no a ja ryby zbožňujem, tak sa na ne hrozne teším...

barborittta
20. nov 2010

🙂 😉 😒 😖 😲 😀 😝 😔 😅 😕 🙄 🙄 😨 🤐 😵