Makaróny so syrom. Máte na ne recept?

jajax
8. jan 2009

v americkych filmoch kazdu chvilu spominaju makarony so syrom a zda sa ze by to mala byt velka dobrota.mate niektora original recept alebo ste ich niektora jedli?

kisska
8. jan 2009

moj drahy ma rad ale nie makarony, ale spagety. Je to podla mna vrchol lenivosti a staromladeneckej kuchyne, lebo to naozaj nie je nic ine len cestovina so struhanym syrom, pripadne kecup 😀

luciask
9. jan 2009

http://www.cooks.com/rec/view/0,198,132188-2401...
je to po anglicky, ja ich moc nemusim

dididi30
9. jan 2009

luciasik super stranka urcite nieco vyskusam 🙂 😉

jajax
autor
10. jan 2009

luciasik dik aj ked moja anglictina je velmi chaba.mna velmi zaujimaju nazory tych co to uz jedli,lebo z tych filmov mam dojem ze to je nieco extra.citujem"robim najlepsie makarony so syrom alebo naucila ma to babka atd..."
a neviem si predstavit aka to moze byt veda urobit makarony so syrom.

marika80
10. jan 2009

ja som u UK a tu ich tiez robia. Mne to celkom chuti, ale je to kaloricka bomba. Spravit to neviem, ale v restike tam davali smotanu a syr.

jajax
autor
11. jan 2009

marika ja som prave spoliehala na niekoho ako ty.skoda ze nevies recept ale mozno sa este niekto ozve.dik.

alena22
12. jan 2009

ahojte, ja som original take ako z "filmu" este nemala ale robievam doma klasika ze uvarim makarony,hodim ich do zapekacej nadoby, v druhej nadobke si rozmiesam smotanu na slahanie 250 ml,sol korenie ja davam bazalku aj konzervu hribikov struhany parmezan a 2 vajicka to dokladne premiesam a vylejem na makarony este som zabudla ze spodok zapekacej nadoby vymastim alebo dam olej ,na makarony dam velku vrstvu nastruhaneho syru ,eidam,parmezan podla chuti a podla dostupnosti a dam zapiect je to fakt mnamka 😝 😉

jajax
autor
12. jan 2009

alena22 tvoj recept sa mi pozdava a aj ked nie je "original" urcite ho vyskusam ale bez hribikov-tie ja nemusim 😀 😀
potom dam vediet 😝

luciask
12. jan 2009

jajax, tie makarony a cheese su aspon tu v usa vzdy so syrom cheddar, urcite v tom nie su rajciny. Inak v usa casto ludia s nizsich prijmovych skupin robievaju tieto cestoviny z krabice, a tam sa dava suseny praskovy syr, ja by som to mojim detom endala.
Klasicke mac and cheese som robila, ale mne to az tak nechuti, ale kolko ludi tolko chuti.

barny
12. jan 2009

makarony so syrom je nieco ine ako spagety, zila som isty cas v americkej rodine, jedla som to a neda sa to porovnat, taka americka zbrnda ale navikova 😀 kaloricka a celkom, chutna
presne, tam ziadne rajciny neboli, a nakolko tato rodinka zila v londone a vzdy ked Susan isla k rodicom do NY, tak doniesla deckam zopar krabic, tak som to jedla ako polotovar a veru ako hovori luciask, urcite to nie je zdrave a vhodne na castu konzumaciu

jajax
autor
12. jan 2009

luciask konecne zasveteny nazor(nema byt zasväteny?) 😢 ozaj neviem. toto je presne to co som potrebovala vediet.ze to nie je ziaden zazrak.este keby si mi vedela vysvetlit preco z toho robia vo filmoch taku vedu tak som ti vdacna 😅 😀

luciask
12. jan 2009

tie domace su celkom zdrave a mozu byt aj chutne, vela ludi ich robi domace ako jedno z jedal na Den vdakyvzdania(mozno preto z toho robia vedu?), vtedy je to este ok, ale vela ludi ich pouziva casto z krabice. Nie je to vlastne ani hlavne jedlo, je to ako priloha, ako zemiaky, ci zelenina.

liana
21. feb 2009

tie makarony zo syrom sú akože zapečené? my sme vždy robili tak, že sme opraženú cibulku zaliali smotanou na varenie, v nej rozpustili 2 banbina, naliali na makarony, dokorenili a posypali čedarom. Kludne by som ich dala aj zapiecť.

honey10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annielitie
27. okt 2013

@jajax ja som bola v kalifornii a tam to ludia miluju!! v obchodoch sa predavaju normalne krabice mac&cheese, čiže len uvaríš cestoviny a pridáš zmes a trošku mlieka.. hotova pochuťka!! ale tu na slovensku len klasicky, ako bolo spomenute :/ ale to sa nevyrovna originalu 🙂

warholette
28. okt 2013

mozem potvrdit, mac and cheese je zvycajne polotovar, ale uz som ich aj jedla v pathviezdickovej restauracii - rucne pripravena cestovina, prvotriedny syr, vynikajuca kvalita. doma ich pripravis jednoducho, uvar makarony, prilej trochu mlieka, masla, struhaneho syra, rozmiesaj a mas 🙂

kuwait
28. okt 2013

moja skusenost ked do mac&cheese das kusky udenej sunky az potom je to ozaj mnamky 😉

sanbli002
16. feb 2016

Áno maš pravdu je to mňamky .
Skúšala som to aj so zemiakmi a kuracou rezňou. Myslela som si že sa mi zemiaky nepodaria ale podarili sa mi. Vyskúšajte to aj vy. Dobrú chuť.😊

mymam
16. feb 2016

@sanbli002 Fakt kuracou rezňou 😀 ?

sanbli002
16. feb 2016

Je to fuj co vi zam pisece

sanbli002
16. feb 2016

Hej s kuracou reznou!!!!!!

silvusinka353
16. feb 2016
Používateľ silvusinka353 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvusinka353.

asi tak je to uplne jednoduche uvarit

agnes9
16. feb 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

ja som to este nevarila snad nikdy

gaby21
16. feb 2016

Ja som robila v Anglicku aj Skotsku, nikdy som nepripravovala, makarony so syrom v krabici. Domaci ma to naučili takto. Na masle opražiť hladku muku, pridal pomaličky mlieko, aby sa nezhčkavela muka, potom pridať struhaný syr, dochutiť horčicou, biele korenie sol, miešať kým nezhustne, potom vyliať na makarony v zapekacej mise, premiešať, na vrch posupať struhaným syrom a dať zapiesť, mne to velmi chutilo 😉

klaudusik7
16. feb 2016
Používateľ klaudusik7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od klaudusik7.

tak to niekedy musim vyskusat 🙂

sugarfree999
19. feb 2016

pravé mac´n´cheese sa robia tak, ze sa najskor urobi besamel a do neho sa prida hromada nastruhaneho syra a to sa potom premiesa s cestovinami a zapecie s chrumkavou posypkou zo struhanky alebo podrvenych cipsov/krekrov. najdolezitejsie je pouzit dobry syr, ja som to robila s obycajnym a bolo to velmi mdle a prave prednedavnom som tam dala taku uplne uzasnu kvalitnu tvrdu vyzretu, uz az priam tmavooranzovu Goudu a vtedy to bola fakt bomba. mnaaam!

a robim ich podla tohto receptu: http://www.albert.cz/recepty/makarony-se-syrem-...
(chilli samozrejme mozes vynechat)