Marcipánové torty a sladké pečenie pre bezlepkáčov

drobec33
2. okt 2012

Tuto temu som sa rozhodla dnes zalozit, nakolko sama mam celiakiu cez 35 rokov.
Okrem toho, ma velmi sikovne kocky tu na MK svojimi nadhernymi sladkymi dielami inspirovali k zalozeniu rovnakej temy pre bezlepkove, pripadne aj bezmliecne a bezsojove pecenie krasnych torticiek a muffinov. Preto budem velmi rada ak sa tu najdeme a povymiename si svoje skusenosti, recepty, tipy na potraviny na pecenie take, ktore nam alergikom zarucene neuskodia.

Tesim sa na Vas a Vase inspiracie.
Katarina

aduskatt
7. júl 2015

@katka1981 www.mnamuela.sk, všetky poťahovky v ponuke sú bezlepkové, rovnako aj gelové a práškové farby Fractal

katka1981
7. júl 2015

@aduskatt, diky moc za tip. Som prekvapena ze je bezlepkova smrtflex, lebo kedysi co som hladal tak obsahovala psenicny skrob, co je nove zlozenie? Pozri http://www.doven.sk/smartflex-velvet-4-kg-mandl... tu pisu psenicny skrob

aduskatt
7. júl 2015

@katka1981 mnamuela je môj shop a bezpečne Smartflex, ktorý mám ja je bezlepkový. Možno majú ešte staršie zásoby z čias, keď bezlepkový nebol

mocca
7. júl 2015

Jeej som rada, že som objavila túto diskusiu. Pred pár týždňami som piekla bezlepkovú tortu na osemdesiatku, čo vám budem hovoriť dala mi zabrať, ale nakoniec sa podarilo. Teším sa, že naberiem od vás inšpirácie. Inak sa riešila poťahovka ja si robievam vlastnú s medom a želatinou, chuťovo je dobrá, keďže sa do nej pridáva citronová šťava a robí sa s ňou dobre, ale každý preferuje niečo iné 🙂 .

katka1981
7. júl 2015

@aduskatt, tak je mozne ze zmenili recepturu, to je super, lebo smartflex je asi najchutnejsi, velmi si mapotesila, dik

aduskatt
7. júl 2015

@katka1981 áno, zmenili, ale už tak pred pol rokom🙂))

katka1981
7. júl 2015

@aduskatt, no moze byt. Joj ako sa tesim, tak k narodkam o rok kupim, teraz som pouzila marschmallows cukriky ale namakala som sa jak slak, lebo som tam davala mlety krystalovy cukor, lebo som nevedela kt. praskovy je bezlepkovy a ajtak to hladke neostalo. Smrtflex je chutovo uplne inde ako ostatne potahovky, co som ochutnala marc. torty 🙂

aduskatt
7. júl 2015

@katka1981 no pri mletom kryštálovom to nikdy hladké nebude tak ako úpri práškovom, ja keď som začínala s tortami, tak som tiež robila MMF, nikdy viac🙂