Máte dáke recepty na delenú stravu?

susik77
11. apr 2008

Ahojte, mohli by ste semhodit nej. recepty na delenu stravu? Myslim teda skor nej. zlozitejsie-salaty, prip. kombinacie s masom a pod.

miskadusko
29. jan 2012

@dupinka ja som si kúpila ovsenné a pšeničné otruby a spravila som si chleba podla ich receptu- a zjesť sa dal 😉 niektoré sú lepšie niektoré menej, každému ako ktorý, tak aspon takto ... hlavne že nejjem normálny biely chleba...mne to zatial na začiatok stačí a do toho cvičím, nie síce moc, proste uvidíme 😀

anicka1992
29. jan 2012

@dupinka dakujem aspon budem vediet ako zacat

monnaa
29. jan 2012

Ahojte, tak som sa aj dala na túto diétu, držím ju 3. deň, ale teda nakoľko je to moja prvá diéta v živote, znášam to dosť ťažko 😝 . Myslím si, že pri delenej strave človek zje omnoho menej ako pri " normálnej ". Ja ešte kojím, tak to nechcem moc preháňať, stačí mi zhodiť aspoň 10 kg pre začiatok 🙂

miskadusko
30. jan 2012

@monnaa tak to ti držím palce, lebo ja som delenú držala už dva krát ale ani raz som nevydržala- lebo ma to tak pohltilo že som celý den rozmýšlala čo si uvarím a čo s čím môžem i ked som mala toho vela naštudovaného, čiže stááále som len rozmýýšlala a rozmýšlala... teraz mám takú dietu že iba nejjem chlaba a uvidíme... zatial som spokojnáá. tak ti držím palce aby ti to išlo čo najlepšie 😉

monnaa
31. jan 2012

@miskadusko - ďakujem za povzbudenie 🙂 . Ja tiež rozmýšlam, čo môžem a nemôžem jesť dookola....najhoršie je to s dojedaním jedla pre deti, tým musím variť osobitne. Ale zase na druhej strane aj manžel drží túto diétu, on už asi po 10x a vždy pri nej schudne 15-20 kg ( ale potom priberie ak sa nestráži 😒 ), takže skúsenosti s kombinovaním trošku mám. O Dukanovej diéte som už počula veľa dobrého, držím ti palce, aby si to vydržala. Vraj ju drží aj Kate Middleton 😕

miskadusko
2. feb 2012

dnes som zrovna u svokry čítala článok o Tine ako strašne schudla vdaka delenej strave... až ma to znova motivovalo či to neskúsiť... ale ja nejjem múku- teraz začínam zisťovať že som asi trošku schudla na pááse a keby som do toho hodila aj delenú možno by to bolo efektnejšie... no ale každopádne taký článok poteší... tak šup deliť 😉 😀

dupinka
4. feb 2012

@miskadusko podstatou je pit vela vody a obmedzit skryte cukry, teda bielu muku, sladkosti. Mne to zacalo zaberat. 😉

miskadusko
4. feb 2012

@dupinka ja nejjem bielu múku mesiac- možno viac, neviem presne a dnes mi sestra hovorila že som schudla- nevážila som sa ani nemerala na začiatku ale viem že som schudla a na pocit sa cítim lepšie. jem iba sucháre- tie si aj natrem syrom alebo maslom, dám si ich aj k párkom proste úúúplne som tým nahradila chleba...

k_martina
21. feb 2012

ahoje, aj sa chystam spolu s manzelom na delenu stravu. zaciname v pondelok 🙂 tak dufam, ze sa nam bude darit. uz som drzala delenu stravu pred par rokmi ked som bola na gympl a schudla som 10 kg. Teraz som na materskej a potrebovala by som cca 10-15kg.
Drzala som sa delenia podla Lenky Korinkovej, terazsom pozerala, ze su rozne ine druhy delenej stravy, ale tato sa mi zda najjednoduchsia na dodrziavanie. Drzi sa niekto delenia podla korinkovej< Mohli by sme si radit pri vareni a tak... drzim vsetkym chudnucim palce 😉

letenka
12. máj 2012

Ahoj dievcata, skusali ste niektora "domacu krabickovu dietu" ?

stanuska3105
22. jan 2013

Ahojte kocky nemate pre mna nejaky recept na ten prvy bielkovinov den?Mam v tom trochu chaos?Co mozem jest?Soju so zeleninou?

bridgetjonesova
23. jan 2013

ahojte aj ja mam v tom chaos...v jednej knihe citam ze sa na obed moze bielkovinova skupina a na veceru sacharidova v jednom dni a niekde citam ze sa cely den ma jest napr. len sacharidova...vysvetlite mi to niekto.

kamilkak
8. feb 2013

@kassandre - aj ja mám tú knižku,vďaka za inšpiráciu

pami2
10. apr 2013

chcem vas poprosit o radu ako si zvyknete pripravovat cestoviny pri delenej strave? teda okrem cestovin s paradajkovou omackou...ja milujem napr. cestoviny so syrom alebo cestoviny s tuniakom....ako to nahradit/skombinovat?

dalsia vec ktora mi strasne chyba su vlocky s mliekom...donedavna moje oblubene ranajky..ze by vlocky s vodou? 😒

caterine82
10. apr 2013

cesstoviky sa dajú robiť na veľa spôsobov...my sme si ich robili včera s kupovanou bolonskou omáčkou a fazulkou v paradajkovej omáčke a dá sa do toho nastrúhať udené tofu......mňaaam... ja som sa konečne do toho dostala a viem si skombinovať jedlá ako mi chutia a na ktorú skupinu mám chuť...momentálne už skoro druhý týžden je to rastlinná skupina...dnes to bola šošovicová polievka so zemiačikmy a zahustená smotanou /sojovou/ ktorú som dnes vyskúšala a je fantastická...a na skúšku sojový dezert čokoládový..moj synátor skonštatoval že je lepší ako klasický jogurt 😀 ešte sojovú tatárku zohnať, vyskúšať a už som spokojná 🙂

caterine82
10. apr 2013

@pami2 a so sojovým mliečkom????

melpomene
14. apr 2013

@pami2 skús tie vločky napr. s pohánkovým mliekom (je výborne aj chuťovo) alebo sójové, či ryžové

zuzanarichard
21. apr 2013

ja som si kúpila kuchársku knihu od Lenky Kořínkovej,delenú držím dva mesiace,zatial 5 kíl dole ale 10cm v páse🙂)už sa začínam celkom učiť variť si sama podla dní,aké mám

pami2
29. apr 2013

ahojte prosim vas mohli by ste mi poslat link ako funguje delena strava, lebo vsade citam nieco ine...doteraz som si myslela, ze sojove mlieko mozem s vlockami na ranajky a tu citam, ze soja patri medzi bielkoviny..
http://www.delena-strava.sk/5-zasad-delena-stra...
alebo napr. som nejedla cestoviny s tvarohom, lebo som si myslela, ze tvaroh je bielkovina ..a zrazu sa dozvedam, ze tvaroh je neutralny.
http://www.delena-strava.sk/5-zasad-delena-stra...

tak ako to je prosim vas??? ja drzim delenu stravu mesiac no stale narazam na novsie a novsie delenia potravin..

pami2
29. apr 2013

a este jedna otazocka: ak mate bielkoviny po ako dlhom case si mozem dat sacharidy? anpr. na obed kuracie prsia so salatom, tak na veceru si mozem dat chlebik so zeleninou? ake casove rozostupy medzi jedlami?

vdaka

lienka1688
9. máj 2013

baby neviete mi poradit do ktorej skupiny mam zaradit soju a sojove vyrobky? niekde ju radia k zivocisnej skupine, inde zasa k rastlinnej. dakujem

caterine25
11. jún 2013

@lienka1688 soju jednoznačne zaraď do rastlinnej skupiny ako aj sojové výrobky, ako sojovú smotanu a sojové jogurty.... a medzi jedlami by mal byť rozostup vraj aspoň 6 hodín teda ja to tak dodržiavam ...ale veľmi nerada kombinujem obe skupiny v jeden deň...ale je na to veľa názorov....a mne sa to takto osvedčilo 🙂

lienka1688
12. jún 2013

@caterine25 dakujem za info. ja obe skupiny v jeden den nekombinujem nikdy ale co som citala tak niektore baby to tak robia, rano maju rastlinky a na veceru zivocichy. ty si to tiez skusala?

amartinaa
29. júl 2013

Ahojte...chcem začať chudnúť delenou stravou, pridá sa niekto? 🙂 kto chudne aktuálne a ako sa darí chudnúť?

aimee84
22. jan 2014

Ahojte, kocky.Napodobne sa tiez snazim dat nieco dole, ale nedari sa.Kazdy tyzden taham v praci niekolko nocnych a teda naozaj neviem ako to chudnutie tomucprisposobit aby sli kg naozaj dolu.To je dilema:/.Kedysi ked som bola doma sa chudlo jedna radost, bolo kedy navarit si, prichystat, premysliet, teraz nic.Je tu nejaka coma rovnaky problem?Delena mi prvyx v zivote nezabera, asi sa dam na 90 dnovu..vyzera to efektivne🙂.

monca159
22. jan 2014

Ahojte. Ja som tiez drzala 90-dnovu dietu, sice som vydrzala iba mesiac ale zhodila som snou 10 kg. Tiez sa mi viacej paci ako delena strava. Ale poznam baby ktore pekne zhodili aj s delenou. Vsetko zalezi aj od organizmu. No a moj je taky, ze priberem aj z vody. Drzim vam vsetkym palce pri chudnuti. Prvorada je hlavne pevna vola vtom zotrvat.

aimee84
23. jan 2014

monca, trosku som tu 90dnovu teraz studovala, a prosim, porad, poradte, tiez je to vlastne delena nie?az na to ze sa tam striedaju tie dni..ten chaos v teorii ma az demotivuje.To si schudla nadherne, klobuk dolu!!!mala si vyssiu vahu ci ?viem ze vtedy to ide rychlejsie a co jojo?ja mam prave za sebou hodinu aerobiku, vsetkym odporucam Olgu Sipkovu, a dietnu kapustovu 🙂

sosnicka
27. jan 2014

ahojte, ja som drzala 90 dnovu dietu, prestala som s nou, aaa 40 kg na sebe, ja viem ze sa musi prestat pomalicky a dodrziavat, ale nejako som to nezvladla, potom som sa snazila kontrolovat a kila som naberala tak strasne rychlo, ze som to nevedela zastavit. po 90 dnovej diete sa podla mna musi dodrziavat najlepsie pokracovanie 90, alebo oddelena strava. inak sa vsetko vrati plus este dvakrat tolko. pozor na to. :D

aimee84
28. jan 2014

Sosnicka, vdaka za radu..citala som, ze po tejto diete ako jeden z mnohych jojo efekt prichadza doat rychlo...ja sa snazim pomaly plynule :P prejst na delenu, no nenasilne, a cvicim...a rozhodla som sa nechudnut, ale citi sa dobre.Verim, ze kg pojdu casom dolu aj same..ziadne nasilie.Minuly rok som zacala cvicit kvoli chrbtu a zrazu som bola 56 kilova a fit;) idem do toho zas.Kazda rada vzacna, vdaka!