Máte dáke recepty na delenú stravu?

susik77
11. apr 2008

Ahojte, mohli by ste semhodit nej. recepty na delenu stravu? Myslim teda skor nej. zlozitejsie-salaty, prip. kombinacie s masom a pod.

gabika41
25. máj 2011

mam na Vas jednu otazocku,aky je Vas nazor na zalievku na salat.....kombinacia cukor+olivovy olej+balzamiko moze byt,alebo nie?Ja si davam kazdy den na obed salatik s touto zalievkou+hrba byliniek,lebo inak mi teda iba ocot+olej moc nechuti..... 😒 dakujem za odpoved

dupinka
25. máj 2011

@gabika41 myslim, ze je to v pohode... ved nekombinujes rastlinne so zivocisnym. A aj cukor sa v potrave prijimat musi.

letenka
25. máj 2011

@gabika41 hej, je to v pohode ale doporucuje sa ovocny cukor /nie sacharoza, teda ani hnedy ani trstinovy/ ...ale tak zase na druhej strane, nedavas ho tam vela 😉 😉

letenka
25. máj 2011

dievcata, neviete poradit, kde sa da zohnat sojova smotana alebo slahacka?? ..toto sa mi nejako nedari nikde zohnat ☹

letenka
29. máj 2011

@dupinka no ved ja tiez som uz mesiac na DS a nemam pocit ze by som nejako schudla...moc sa nevazim, lebo nasa vaha je taka vselijaka, zakazdym odmeria inak...skor davam na pocit a podla veci co obleciem...no ved uvidim, budem pokracovat este min. 2 mesiace, to snad by sa vysledok mal ukazat... 🙂

letenka
29. máj 2011

@dupinka tak urobila som zapecene paradajky dnes na obed, len sa po nich tak zaprasilo.. 🙂 bola to chutovka 😉

dupinka
30. máj 2011

@letenka to som rada, že chutilo 😉

dupinka
26. júl 2011

Ahojte!

nejako je tu ticho. Nikto nepodporuje delenú stravu 😀

Ja som sa rozhodla zapojiť do procesu aj cvičenie, keďže mám aj zdrav. problémy, váha stagnuje. tak uvidíme, či to zaberie, aspoň pre seba niečo urobím.

Dnes som robila grilovanú cuketu s pečenými zemiakmi, polievka paradajková s ryžou. A vy čo? Dajte typy. 😉

letenka
5. aug 2011

@dupinka No veru, nejako je tu ticho. Ja som s delenou stravou na nejaky cas prestala, lebo som dlhy cas nejako stagnovala, tak idem teraz skusit taku jednu 55 dnovu, podla rozpisu /je to hlavne o kaloriach/ a ak sa mi podari schudnut, tak potom asi znovu prejdem na DS, nech si tu vahu udrzim...snad sa mi to podari....a tiez idem cvicit, kupila som si vo vypredaji taku vtipnu knizocku, ako sa dostat do formy po porode, tak to idem vyskusat 😉

bonaquaba
18. okt 2011

@letenka tak nam prosim posli tu 55 dnovku, lebo ja som si myslela ako dobre vyzeram a ked som prisla ku sestre na navstevu a videla sa v jej velkom zrkadle, tak vravim, ze je fajna sunecka zo mna 😀 tak som sa definitivne rozhodla s tym nieco urobit, idem na delenu stravu a pohyb aj ked pri troch detoch ho mam habadej

letenka
20. okt 2011

@bonaquaba ahoj...je to excellovska tabulka, takze ti to mozem poslat na mail...

dupinka
20. okt 2011

@letenka aj ja chceeeem!

bonaquaba
20. okt 2011

@letenka dobre babimaja@yahoo.com, dakujem

boba82
21. okt 2011

ahoj
@tiffanka , citam, ze si chcela zacat delenu stravu a zaroven si dojcila. Tiez mam podobny problem, dojcim a chcela by som zacat chudnut delenou stravou, len mam tiez obavy o mlieko, aby drobcovi, tym, ze pojdu dole kila sa moje mliecko nezhodnostilo. Aku mas s tym skusenost? Dakujem za odpoved

tiffanka
21. okt 2011

cawi...fu, už ani neviem, kedy som to písala...asi nejako v júni? Tak ja som sa napokon dala na jeden zaujímavý štýl stravovania 🙂 . Poznáš NORBI UPDATE? Ak nie , vygúgli si...je to vraj nie diéta..ješ každý deň, všetko,aj sladké, aj škroby aj bielkoviny aj uhľohydráty..len nie hocikedy... mám aj knihu, ak by si chcela,mne dosť pomohla. Za 9€ spolu s poštovným ti ju pošlem , ak chceš. S týmto stravovaním som začala v júli a do teraz som som dala dolu 10 kíl 🙂 ...ešte dáke tri kilečká by možno bodli,ale ak aj nie, tak aj tak som spokojná 😉 . ha, ešte ma napadlo, že v knihe sa píše, že tento štýl stravovania sa môže aj počas tehu aj počas dojčenia , ba dokonca aj u detí je to možné praktizovať... Ešte stále kojím...malý má už 14 mesiacov, chutiť mu chutí 😀 ...snáď aj kvalita je dobrá 🙂 .

letenka
22. okt 2011

@dupinka mozem poslat len na mail 🙂

letenka
22. okt 2011

@bonaquaba poslane 🙂

letenka
14. dec 2011

@dupinka
@bonaquaba
no tak dievcata, ako vam ide dieta?? 🙂 ja som zase zabrdla do inej, tentokrat do 90 dnovej a musim sa teda trosku pochvalit, po 24 dnoch som dala dolu 5 kg. co sa mi teda nepodarilo ani s delenou stravou ani s tou 55 dnovou...ak to vydrzim do konca, tak potom asi znovu prejdem na delenu stravu, tami prijde predsa len taka pestrejsia...a snad si tie zhodene kilecka nenaberiem spat.. 😉

bonaquaba
14. dec 2011

@letenka tak to super si zhodila to blahozelam, lebo u mna ziadna dieta este nevydrzala dlhsie ako
no ja som teda ostala na klasickom stravovani, kedze som zacala s dietkou ale druhy den som hned dni dostala chtica na vsekto mozne a u mna to funguje tak, ze ked zacnem dietovat tak myslim iba na jedlo a potom skor priberam ako chudnem , lebo otvorim chladnicku a zjem vsetko co tam vidim

letenka
14. dec 2011

@bonaquaba no tak ja som si povedala, ze to musim zhodit...proste, ked idem do obchodu a nemozem si kupit to co sa mi paci, lebo v tom vyzeram ako hurka, tak to ma dost trapilo ☹ ....ja proste musim mat pocit , ze drzim nejaku dietu, lebo potom nekontrolovatelne jem vsetko co vidim 😀 a tato 90dnova mi nejako momentalne vyhovuje, lebo tu sa je iba 3 do dna, co mi pri malej vcelku vyhovuje, lebo obcas aj jest cez den zabudnem a potom vecer ked mala uz spi, tak je ladnicka moj kamarat 😠 ale neboj, tiez mam vselijake chtice, a najradsej by som zjedla hoc celu nutelu... 😝 ale nejako sa mi to dari prekonat, dam si trebars za hrst nejakych orieskov /alebo aj cely balicek/ 😀

dupinka
8. jan 2012

@letenka tak to si super zacala, len tak dalej!

Ja som sa dala na tu 55 dnovu, prvy tyzden mam za sebou. Niektore porcie sa mi zdaju velke, samozrejme, zjem sotva polovicu z toho.

Ale mam otazku: to mozem pit aj mimo toho, alebo len tolko tekutin, ako je napisane? Bo mne sa to zdalo malo, aby som medzi jedlami nepila vobec, a zase 3dcl naraz tiez je moc....

miskadusko
23. jan 2012

@dupinka Ako si na tom s tou 55 dňovkou, darí sa ti ?

dupinka
23. jan 2012

@miskadusko ahoj! zatial nic moc, za 3 tyzdne sotva 3kg.

miskadusko
23. jan 2012

@dupinka asi málo ked to človek zrovná: váha a to odriekanie, čo ? 😒 ale asi sa cítiš lepšie... nie ?

dupinka
23. jan 2012

@miskadusko uprimne ani moc nie, chcem to ale dotiahnut do konca, potom sa vrhnem na 90 dnovku. Ale zase je pravda, ze necvicim, lebo moment. nemozem. Mozno ked sa zacnem aj trochu hybat, tak to pojde,.... Dam potom vediet. 😉

dupinka
26. jan 2012

@miskadusko na tejto 55dnovke som si ale uvedomila, ze je dolezite obmedzit skryte sacharidy, pit vela tekutin, predovsetkym do tej 14tej hodiny + vlaknina. To je zaklad.
Potvrdil mi to vcera jeden pan, ktory sa venuje chudnutiu, pomohol mnohym. nie je spravne chciet schudnut rychlo, ale nastavit metabolizmus tak, aby sa telo samo zacalo inak spravat.

miskadusko
27. jan 2012

Baby, objavila som niečo takééto : dukanovadieta.com skúúste si to pozrieť... ja to hlavne kôli tomu že nejem pečivo a tam sa dáá upiecť bezmúčny chlieb a pod. tak skúsim a uvidím- nie celú dietu ale aspon to pečivo upiecť...

anicka1992
28. jan 2012

ahojky aj ja by som sa k vam rada pridala a zacla z delenou stravou o rok a pol by som sa mala vydavat a chcela by som si do vtedy zlepsit figuru aby som si mohla lepsie najst nejake pekne saty .touto cestou by som vas chcela poprosit o nejake rady a recepty alebo knihy a rady ze co a ako lebo vobec neviem ako mam zacat. 😒

dupinka
29. jan 2012

@miskadusko to som uz pocula, tam je ale zakladom jest psenicne otruby, co ja teda nemusim 😖

@anicka1992 najdi si na nete zakladne delenie potravin a podla toho potom kombinuj