Máte dáke recepty na delenú stravu?

susik77
11. apr 2008

Ahojte, mohli by ste semhodit nej. recepty na delenu stravu? Myslim teda skor nej. zlozitejsie-salaty, prip. kombinacie s masom a pod.

dupinka
8. feb 2011

@naika nie, len povarím špenát/hrášok zelený (ten následne zmixujem) a zalejem trochu smotany na varenie, podľa toho, ako hustú chcem.

chymenitta33
15. feb 2011

Ahojte🙂

Chcem sa spýtať či tu je niekto ešte taký čo to dodržuje, alebo chce začať? Dakujem

naika
16. feb 2011

@chymenitta33ja už 3 týžden držim delenu ale nejde to dolu tak ako som si myslela....
ale na druhej strane necvičim len rýchla chodza mam dole 2,5 k potrebujem aspom 7 do aprila

dupinka
19. feb 2011

@chymenitta33 ja držím delenú stravu druhýkrát, predtým som schudla 5kg á 5 týdňov, teraz si skôr držím váhu. Asi je to aj tým, že beriem HAK 😖 No aspoň nepriberám.
Môj manžel teraz drží delenú stravu so mnou, schudol za 2 mesiace 5 kíl.

chce to trpezlivosť, aby sa telo "naštartovalo".

kassandre
28. feb 2011

ahojte ja este drzim delenu stravu uz od 13.1 . zatial to je tak ze 4kg dole a ted mam 79 ale uz som mala aj 78 ale nejak som potom zhresila a ted mam 79 uz asi 2 tyzdne a neklesa to len to stoji ta vaha .ale ted som zacala chodit do fitka a aj doma cvicim tak uvidime ako to bude ale aj tak uz 4kg dole za necela 2 mesiace je fajn ::D uz sa tak nezadychavam :D

naika
28. feb 2011

@kassandre ja držím ds mesiac a dole mam 4 kg tie išli hned za týžden dolu a teraz stojim vahovo rovnako ale oblečko citim že ide asi tuk dolu je pravda že necvičim ,ken rýchla chodza dufam že to ešte pojde dolu aspom do 10 kg
a tiež sa už nezadýchavaVýchodzia váha bola 76 😒 a výška 168

bonaquaba
3. mar 2011

Ahojte babule, tento tyzden som zacala s delenou stravou, respektive nekombinujem rastlinnu skupinu so zivocisnou, ale este vobec neviem ako to funguje, lebo este len citam materialy,ale nikde sa neviem docitat ako je to s tymi zlozkami potravy, mam na mysli, ze niekto pise mam ovocny den a co vtedy jete a ked mam napr rastlinnu skupinu, tak na olovrant si mozem dat ovocie? lebo som niekde citala ze ovocie by sa pri tejto strave vobec nemalo jest, ale neviem co je na tom pravdy a inac jedavate sladkosti? bo ja som ich obmedzila, a tiez kolko dni mate za sebo napr rastlinnu zlozku a kolko zivocisnu alebo to striedate obden, a jogurty jedavate iba nizkotucne a biele to vobec ovocne? asi je toho vela co by som xela vediet, ale dik moc za rady

kassandre
4. mar 2011

@naika super gratulujem :D no ja by som chcela schudnut na 60kg to som mala tolko pred dvomi rokmi ,ale to este potrva ved som zacala chudnut na 84kg takze tak ted mam 78 takze to este potrva ale v poho sak 2 roky mi trvalo sa tak vypapat tak pocitam ze tak dlho to bude trvat kym to zhodim ,fnuuuuuuuuuk .

dupinka
4. mar 2011

@bonaquaba ak mas rastlinny den, tak mozes ovocie, ale nekombinuj ovocie a zeleninu. Ja nekombinujem rastlinnu a zivocisnu. Pri zivocisnej sa nesmie ovocie, len zeleninu. Zvycajne to robim tak, ze pri zivocisnej jem zeleninu a pri rastlinnom dni ovocie.
Tak si prisposobujem jedalnicek z toho, co v dany den mozem. Snazim sa striedat, ale niekedy mam aj dva dni /za sebou rovnake. Jogurty jem smotanove ovocne alebo tvarohaciky. Sladkosti sa snazim obmedzit na minimum, no niekedy si dam keksy.

Teraz sme boli u svokrovcov, delenu stravu som nemohla drzat, tak som nieco pribrala, no hned v priebehu tyzdna som to zhodila, tak uvidim, ci pojdem este dole, alebo budem stagnovat, ako to bolo posledne tyzdne....

bonaquaba
4. mar 2011

@dupinka vdaka moc za rady, som zase bohatsia o info, mam aj nejake knihy o delenej strave, ale tam jeiba rozdeleniea rovno recepty, inac ako dlho ti trvalo kym si nieco zhodila a nebyvas hladna bo ja som obmedzila aj jedeni averu stale myslim na jedlo a som aj hladna tak neviem ci to vydrzim

dupinka
4. mar 2011

@bonaquaba prvykrat, ked som drzala, tak som hned chudla, kazdy tyzden cca 1 kg, á 5 týždňov som mala dole 5kg. No a potom to začalo stagnovať. No začala som aj s užívaním HAK, tak sa utešujem, že aspoň nepriberám.

Hladná nie som.

bonaquaba
5. mar 2011

@dupinka no tak to super, ked kazdy tyzden slo kilo dole, ja som sice tiez tento tyzden schudla kilo, ale stale som hladna resp myslim len na jedlo a velmi mi chyba sladke, boto som zrala a zrala (sorry za vyraz), cim si nahradzala sladke ak si ho teda niecim mohla nahradit a kde si najviac cititla ze chudnes bomoje najproblemovejsia partia je brucho a to pojde asi tazko dole tak rychlo

dupinka
5. mar 2011

@bonaquaba ked som mala brutalnu chut na sladke, tak som si dala. V lete som jedla cerstve ovocie, hlavne melon na kila...
Paradoxne, mne prve islo dole brucho. A mnozstvo jedla som obmedzovala postupne, tak sa dalo...

bonaquaba
6. mar 2011

@dupinka no ja zase davam do seba jablka, ale uz som si dala aj Milu bo som tonevydrzala a najhorsie dnes je nedela a to su same dobroty doma a este idem piect detom tak asi neodolam, no to by sa mi pacilo keby mi islo prve brucho dole uvidime ako to bude u mna

naika
6. mar 2011

ja som dnes sprášila cele lentilky 😒 nedalo sa odolať 😉 čo sa zabijem?

lucinka02
7. mar 2011

no ja uz tyzden jem len varenu zeleninu so zemiakmi, ale nie ze by som bola na delenej strave, ale som za. Je to urcite lepsie aj pre travenie :D

anelisa
9. apr 2011

ahojte, nemate recept aj na nejaky ovocny kolacik? Mam v mraznicke ribezle a maliny, tak by som chcela manzelovi nieco upiect. Dakujem 🙂

dupinka
9. apr 2011

@anelisa buď s lístkovým cestom, alebo potom piškótové cesto. Alebo ešte nepečená torta s tvarohom alebo smotanou. Inak sa mi všetky recepty miešajú rastlinné veci so živočíšnymi.

anelisa
9. apr 2011

@dupinka dakujem 🙂 v piskotovom su vajcia a muka, to nie je povolena kombinacia, nie? na to listkove asi nemoze ist ziadna plnka alebo slahacka, ze? mozno by bolo dobre len nieco na sposob klasickych satociek - naplnit listkove cesto ovocim a upiect. Nepecene nechcem robit, lebo je to ovocie z mrazaku a to nie je az take chutne, ked sa upecie, strati sa to.

dupinka
9. apr 2011

@anelisa no pravda, piškótové teda nie... 😒 Dúfam, že si niečo chutné vymyslela 😉

naika
10. apr 2011

ja dam hlasenie 🙂za 10 týždnov dolu 6-7kg 🙂

dupinka
10. apr 2011

@naika supeeeer !!!! Ak cvicis, ci len jedlo?
Hod typy na jedlo, lebo mne uz niekedy dochadzaju napady.

Ja som dlho stagnovala, teraz sa viac hybem, aj zumbu som zacala, tak sa to trochu pohlo dole... Len ideme k rodicom na velku noc, tak si budem musiet davat pozor.

naika
10. apr 2011

dupinka len jedlo cvičenie nie ale ani sa nejako moc nesnažim ide to samo 😉 rano bicykel do práce a to je zo športu všetko i ked si každu nedelu hovorim že už pojdem do fitka/mam ho pod oknom/.
na rady čo jesťsom sa pýtala ja teba par riadkov hore 😉 .Ale mam to velmi ulahčene tým že v práci mame jedno z 5 jediál delenu stravu takže nemam problem a je to super že aj v praci myslia na naše kila.Horši je pre mna víkend doma .

dupinka
11. apr 2011

@naika tak to máš super. Ja sa snažím vymýšľať pestré jedlá, aby to nebolo fádne, ale niekedy mi dochádzajú nápady. A môj muž povie: to je jedno, čo navaríš. No, díky.

ivkaka
15. apr 2011

Caute baby ja som schudla za 90dni 15kg.Delenou sravou.Tie su ale vseliake,ja som mala knihu 90dnova delena strava.Som 6mes.po porode a vsetky kila co som nabrala su dole.A to stale kojim.Je super da sa tam jest aj sladke ale podla dni aky mate.Je tam skrobovy,bielkovinovy ,uhlohydraty a vitaminy.Odporucam,vaha mi zostala stat a to zjem uz vsetko.Okrem vyprazaneho a alkoholu.Ked tak pohar vina na oslave.Drzim vam palce. 😉

dupinka
16. apr 2011

@ivkaka 90 dnovka je rozlisovacia dieta, delia sa tam skupiny, ako si uviedla. Pri delenej strave je to o niecom inom... Ale gratulujem!

Ja som dnes varila noky s kyslou kapustou - do cesta som nedávala vajíčko, len polohr. múka a voda. Juj, fajne bolo. Ale hodila by sa tam ešte osmažená slaninka 😝

naika
17. apr 2011

@dupinka napíšem Ti čo budeme mať na delenej strave v tomto týždni ako inšpiráciu 😉
pondelok kuracie soté na balkánsky sposob šalát asi 6 druhov na výber
utorok pstruh na rošte a šalát
streda bravčový rezen na šampionoch a zase šala
štvrtok jarna zeleninová zmes na masle a zemiaky
piatok sviatok 😀

a okrem toho 2x do týždna aj vegeetariansky tanier a raz ovocný tanier ale tam byva vačšinou tvaroh tak to eee delena strava
o týžden ti prezradim další jedalniček 😉

dupinka
17. apr 2011

@naika dííííky 😉
ja mám v pláne : špagety s boloňskou omáčkou, špenátový krém s vajíčkom, ryba s dusenou zeleninou.
Ďalšie dni ideme k rodičom, tak budeme alternovať podľa ponuky 😉

stastna
19. apr 2011

Ahojte dievčatá, vygooglila som si vás 😀 pri hľadaní info o delenej strave...ale nie také knižné info ale také od ozajstných dodržiavačiek 🙂 tak dnes som začala, a ako vás tak pekne čítam, malo by to fungovať! Teším sa, lebo za posledný pol rok som pribrala 5 kíl ani neviem ako 😅 proste malý nastúpil do školky a maminka zasadla na 8 hodin v práci za počítač 😖 ALE! Do leta určite zhodím a na dovolenke sa na deku vycapím v plavkách s úsmevom na tvári 😀 ... Som rada že som sem zabľúdila, hneď mám lepšiu náladu keď vidim ako vám kilečká idú pekne dole! Len tak ďalej, držím nám palce!!! 😉

lauritania
25. apr 2011

ahojte , ja začínam delenou stravou od zajtra.
mám skúsenosti s delenou stravou , schudla som s nou 22kg za 5mesiacov , no po roku a vrátení sa na normálnu moju stravu - som pribrala späť 30kg 😒
No ale aj tak : u mňa je jojo efekt vždy a pri každom chudnutí.
Ale ide leto , tak by bodlo opäť aspoň 10kíl dole.
Takže : zajtra /utorok 26.4./ začínam.
Budem sem chodiť sa inšpirovať !!! 🙂