Máte dáke recepty na delenú stravu?

susik77
11. apr 2008

Ahojte, mohli by ste semhodit nej. recepty na delenu stravu? Myslim teda skor nej. zlozitejsie-salaty, prip. kombinacie s masom a pod.

marcellinka
12. apr 2008

ahoj susik
tiez som sa na to dala pred tyzdnom, ale zatial varim len jednoduche 😀 a tiez sa rada sa inspirujem a cakam na receptiky 😝 😝 😝

susik77
autor
13. apr 2008

ahoj marcelka, ja uz tyzden vacsinou len zeleninujem, sice uspesne, ale uz mi to trochu zacina liezt krkom 😝 tiez by som privitala recepty...

marcellinka
20. apr 2008

ahoj susik, ziadne receptiky?
ja zase zijem na rozkoch 😅
ale vcera som robila fajnu polievku:

Brokolicová polievka so zemiakmi

Potrebujeme:
250 g brokolice, 1 cibuľu, rastlinný olej, 20 g hladkej múky, 150 g zemiakov, 2 strúčiky cesnaku, soľ, mleté čierne korenie, rasca, majoránka.

Postup:
Z umytej a očistenej brokolice odstránime tvrdé hlúbovité časti. Potom ju pokrájame nadrobno. Očistenú cibuľu posekáme, speníme v rozohriatom rastlinnom oleji, pridáme pokrájanú brokolicu, poprášime hladkou múkou a krátko opražíme. Potom zalejeme vriacou vodou, pridáme očistené a pokrájané zemiaky, cesnak rozotretý zo soľou, mleté čierne korenie, rascu, podľa chuti osolíme a uvaríme do mäkka. Hotovú polievku ochutíme majoránkou.

marcellinka
20. apr 2008

trosku mi vadilo ze kym sa zemiaky uvaria, brokolica je uz veeelmi makka, ja mam radsej chrumkavu zeleninu. nabuduce tam dam zemiaky uz predvarene
😝 😝 😝

kingstonka
8. jan 2009

ahojte...kto sa stravuje tymto stylom a ma nejake oblubene recepty ... sem s nimi...

stresmenka
9. jan 2009

Babenky kuk
http://www.alinka.sk/recepty-delenej-stravy-ras...
ja som sa na ňu dala pred týždňom aj nedávno som dopapala kuracie prsia zo zeleninou ( paradajka, uhorka, kapusta )
kur. prsia som okorenila a šupla na olivový olej ( ale to len pár kvapiek ) ja iný olej nepoužívam skoro vôbec

kisska
16. feb 2009

Dievcata dajte nejake tipy na strukoviny, s cim ich kombinujete?

mukky
20. feb 2009

ahojte,tak ja som pri delenej schudla za 8 mesiacov okolo 25 kg,alebo 23 uz presne neviem,bolo to davnejsie.A recept na chlebovy den,ja to tak volam..napr grenadir 😀 neemam Vas precitane cele tak neviem presne co ste popisali ale zajtra mrknem 😎

kisska
20. feb 2009

ja som vyhrabala si storocnu kucharku delenej stravy - dnes mam "kvetinkovy" den, tak som zmixovala hrachovu kasu s krupami a pecenou cviklou... super kombinacia, len ma asi potrha 😉

kisska
20. feb 2009

mukky porad ako na to - ja som delena od pondelku a to, ze mi neukazuje minus mi este nevadi, mam problem, ze sa neviem "najest" - musim strlacit obrovske mnozstvo zeleniny aby som sa citila najedena, dufam, ze to prejde... a zabudam na klicky 😒

mukky
20. feb 2009

kisska mne tusim tyzden vaha stala,a potom to slo krasne pomaly dole,jedla som vsetko,len som spravne kombinovala,ale co som vzdy porusila tak to boli jedine bryn.halusky..ale som si nedala slaninku ale napr.kopor,a maska som jedla v trojobale a k tomu kukuricu varenu a aj tak som chudla,,,a este soj jedla aj ovocne jogurty.Clovek musi byt aj v psychickej pohode,a ak by som si asi vsetko odopriala,bola by som nervozna a nechala by som to 😒 ale aspon 3 tyzdne skus dodrziavat striktne,A je povolene aj chlebik postrasit maslom.ale len postrasit.A najlepsie je papat az od 12tej,dovtedy len pit vodu ci riedenu 100%stavu podla toho aky je den,a povolene papat do 20tej.

kisska
21. feb 2009

mukky dakujem za podporu 😉 ja som si kvoli tej pohode tuto "dietu" vybrala. Moj drahy hovori, ze radsej ma na mne o par kilov viac, ako ked mam byt nervna a zla (to som vzdy, ked musim mysliet na to, ze nieco nesmiem). Len tych kilov uz nie je len par... Uz mam za sebou 5 dni a celkom to ide 😉

kyrian
6. sep 2009
janka1874
9. sep 2009

neviem či ste tu aj také čo pri delenej strave koja ja by som rada kojila malú keď sa narodí ale aj by som konečne potrebovala niečo zhodiť lebo som už po dvoch deťoch ako slon

mionagrangerova
19. okt 2009

Damy ako tu tak citam vase prispevky, neda mi nenapisat co to malo...Ja som delenu stravu dodrziavala 5 mesiacov a schudla som 15 kil, takze verte mi je to funkcna dieta a nie taka tazka ako hladovka a podobne. Po skonceni tejto kury som vobec nepriberala az cca po roku aj to len postupne.Takze drzim palce.

mona12071
4. jan 2011

mozno obnovim tuto temu heheh
chcem zacat s delennou stravou prida sa niekto ku mne 🙂

acim
4. jan 2011

Ahoj mozno by som sa pridala, len ci budem mat pevnu volu 😎

acim
4. jan 2011

Potrebovala by som schudnut 10 kg.

lucula73
4. jan 2011

@mona12071 ahoj,aj ja by som chcela začať,začala som už včera síce,ale dnes som aj skončila 😀
ja som schudla pred 3 rokmi touto stravou 14 kg,asi za 4 mesiace,ale som aj poctivo cvičila každý deň.Teraz som strašne pribrala po porode,takých 15 kíl by som potrebovala zhodiť,ale nemám už takú pevnú volu ako vtedy 😠

mona12071
5. jan 2011

@lucula73
@acim ahojte baby moje tak ja potrebujem asi 12 kg co mam este po porode a nejdu vobec dole este som ju nikdy nedrzala ale ocula som na nu chvalu a chcem do leta schudnut nakolko ked sa pozrem do zrcadla je mi zle radsej to vydrzim niaky cas ale budem mat radost zo seba
tak baby ideme do toho no nie 😀 😀 😀 😀

mona12071
5. jan 2011

no baby kde ste ☹ 😀

lucula73
6. jan 2011

@mona12071 ahoj.včera som nestíhala...no aj ja to plánujem do leta,ale staršne mi chýba pevná vôla.........tak som si povedala,že začnem od 15. 😀 .........lebo ešte nás čakajú oslavy jedného ročka a to by som moc nemohla maškrtiť 🙂

kassandre
6. jan 2011

ahojte kocky ,som tu nova a som rada ze som nasla stranku kde je aktualne forum o oddelenej strave a o tomto vsetkom.dnes som prave zacala s oddelenou stravou dufam ze mi to vydrzi .pred dvoma rokmi som mala 60kg a dnes bohuzial 80 a som z toho uz znechutena a aj zdravicko uz hapruje.inak medzi nami zenami ,tak scasti za moju vahu moze moj priatel ked som s nim zacala mala som len 60kg a ted toto ,lebo to boli same vecere.,sladkosti .zmrzlina a cokoladky a podobne sak to poznate urcite 😀 .dufam ze tu u vas najdem oporu a podporu v mojom snazeni a budeme sa spolu snazit a podporovat . 🙂

kassandre
6. jan 2011

@mona12071 vidis ja som sa pridala prave dnes tak som o den pozadu ako ty :D

mona12071
7. jan 2011

@kassandre
@lucula73 holky to zvladneme ked chcete poslem vam knihu cez mail
a ked mate niake dobre stranky o delennej strave sem s nimi na inspiraciu kazdy reeptik je dobry

mona12071
7. jan 2011

@kassandre ja mam dnes skrobovy den

lucula73
7. jan 2011

@mona12071 ja mám knihu o 90 dnovej diete,tam som vlastne začínala vtedy,tam je veľa receptov,len ich dodržať 😝 ,pootm som prešla na delenú stravu,lebo to bolo menej náročné ako podľa tej knihy 🙂

kassandre
7. jan 2011

tak holky ja tu delenu stravu drzim podla knihy Kombinovana strava ,chudneme podla Dr.Haya od Ursuly Summovej a tam je to tak ze rano si mozem vybrat z coho chcem ci ranajky z bielkovin alebo z cukrov na obed tam je bud obed z bielkovin alebo z cukrov a na veceru sa je jedlo z cukrov .samozrejme ze tam sa musi dodrziavat ten casovy odstup .ale co som vsade citala vy to drzite tak ze bud bielkovinovy den alebo sacharidovy ? 🙂 tak neviem skusim to podla tej knihy hadam schudnem ja myslim ze uz len to ze jem take zdrave veci a nepijem sladke vody a nejem sladkosti tak schudnem.kedysi som prestala pit sladke vody,pretoze som robila v krcme a tam som pila stale kolu a jedla tak narychlo pecivo ,sladkosti a pribrala som asi 10kg a potom som prestala pit sladke vody a 6kg bolo dole . 😉 ale celkom je to narocne na pripravu a clovek musi premyslat co si da ale zase si moze vymyslat recepty .

mona12071
7. jan 2011

@lucula73 popozeram, niake receptiky na nete a dam ich sem 😉