Máte dáke recepty na delenú stravu?

susik77
11. apr 2008

Ahojte, mohli by ste semhodit nej. recepty na delenu stravu? Myslim teda skor nej. zlozitejsie-salaty, prip. kombinacie s masom a pod.

mona12071
11. jan 2011

no co baby kde ste ako ste na tom ako sa vam dari hmm

kassandre
11. jan 2011

@mona12071 zatial to ide fajn dnes som mala aj placku zemiakovu co som nasla v knizke na delenu stravu ,tak som spokojna a najedena 😀 ale zajtra mam ist do novej prace do kuchyne kde budem robit bagety a tak tak to bude skuska teda ale musim vydrzat

mona12071
12. jan 2011

@kassandre uftak to neviem ci by som vydrzala ☹

mona12071
13. jan 2011

holkz tak ja mam mega dietu boli mna yub a celu stranu mam opuchnutu a som na antibiotikach takye horor a ani mi nechuti od bolesti jest takze....... 😀 ☹

kassandre
13. jan 2011

no tak to ti teda nezavidim nejak to vydrzis ☹ zuby su svina

kassandre
15. jan 2011

Tak babenky za tyzden drzania delenej stravy mam 2kg dole aj som sa lepsie citila ,ale od vcera od 2 rana sa citim divne ,toci sa mi hlava a je mi nejak blbo asi na mna cosi lezie neviem :/

mona12071
19. jan 2011

@kassandre tak to je suuuuper ja mma len kg nakolko ked som brala atb tak som sa aj troska normalne najedla inak mi bolo zle mali sa brat po jedle takze tak ale snad sa uz podari lepsie

kassandre
20. jan 2011

@mona12071 nebooj to pojde dolu ,a co aj pri tom nejak cvicis?

kassandre
20. jan 2011

Babenky aky sport ste zapojili pri chudnuti nech mam este daku inspiraciu ,ja zatial steper a cviky aerobne ,od buduceho tyzdna chcem ist na plavaren ,a uz stahujem aj zumbu tak sa uvidi co z toho bude . 😀

mona12071
21. jan 2011

@kassandre yumbu mam stianutu a od buduceho tzydna idem chodit na nu tak sa moc tesim

dupinka
21. jan 2011

Ahojte!

pridávam sa k vám, držala som delenú stravu v auguste, schudla som za 6 týždňov 5kg. Ale potom som s tým prestala, váha ostala stáť (našťastie)
Šport - pravidelné prechádzky s drobcom po čerstvom vzduchu, pokiaľ sa dá, chodiť čo najviac peši.

Od nového roka chudneme spolu s manželom. Mám zatiaľ dole cca 2 kg, aj keď niekedy mám pocit, že som nezhodila nič. 😒

Tiež by som občas potrebovala inšpiráciu na varenie, lebo naozaj niekedy už neviem, čo variť.

Dnes robím zapekané kelové listy : obvarené kelové listy naplnené šunkou a syrom obalené v trojobale (hm, to by sa veľmi nemalo 😅 ) a vysmažené.
Drobec k tomu bude mať zemiaky.

palmarmj
22. jan 2011

Ahojte babenky... mam par otazok tak snad mi niekto pomoze..
Zacala som delenu stravu po vianocoach ale nie som si ista co to robim spravne... Nikde som citala ze ked zacnem den napriklad zeleninou a chcela by som pocas dna prejst na ovocie.. moze sa to ale az po 4 hodinach...JE TO PRAVDA?A este jedna otazocka... mozu sa jest polievky? V praci totiz mam objednane obedy... tak som od kedy drzim delenu stravu zacala robit tak , ze chosim len na polievku ... a druhe bravam domov muzovi na veceru.. a ja sa po obede stravujem podla pokynov delenej stravy... moze sa to? Prosim o pomoc a skoru odpoved skusenym "delenym profickam"... dakujem

kassandre
24. jan 2011

@palmarmj polievky mozes ale zase nemali by byt zahustovane ,ja robim takuto napr. oprazis si cibulu na kocky na oleji ,k tomu hodis listky ladoveho salatu pokrajane a oprazis do sklovita.potom zalejes horucou vodou nechas povarit ,pridas mrazeny hrasok ,cesnak vela cesnaku nakrajaneho na platky ,bazalku cerstvu alebo susenu a troska soli.povaris ,odstavis a pomixujes aby bola polievka husta :D alebo robim kuracie alebo morcacie prsia ,maso si naklepes ,pokorenis ,osolis obalis vo vajicku a potom obalis v kukuricnych lupienkoch cornflaksoch a urobis na grile alebo v rure.tento recept uz tak nie je z delenej stravy ale zo zdravej stravy .

katarinka85
25. jan 2011

Ahojte, chcem sa opýtať či vám pomáha ta delená strava či nie 🙂 chcela by som po pôrode zhodiť aspoň 10kíl, ale ja nie som tvrdá v dietach.. ☹

njonja
25. jan 2011

@katarinka85 ahoj, ja som zacala pred 5 dnami a mam dole 2 kila. Prve tri dni boli na nic, ale potom sa to dalo. Nedodrziavam to tak uplne, jem napriklad na ranajky chlieb s maslom a zeleninou,podla diety by s malo len ovocie, ale ide to aj tak🙂

katarinka85
25. jan 2011

@njonja tak to je dobre ked isla tak dole, ja som sa snazila dodrziavat, ale nemam pevnu volu tak sa snazim cvicit, ale okolo malej sa to velmi neda ☹

kassandre
25. jan 2011

ahojte tak ide to ja mam dole uz 5kg za necele 2tyzdne tak som spokojna aj brusko mam mensie 😀 neviem ako kto ale ja mam knihu delenej stravy a tam je na ranajky na vyber bud chleba celozrnny so syrom alebo salamou alebo tvarohom alebo musli s ovocim a tak ,neni tak cisto len ovocie :D

magda_sandorova
25. jan 2011

Ahojte, tak aj ja by som sa rada ku vam pridala..zacala som drzat delenu stravu,snazim sa uz asi 6.den, ale tiez nedodrziavam striktne...miesam aj ovocie a zeleninu..tak uvidime..myslite ze to pojde dole aj tak?s mensimi prehreskami?

njonja
25. jan 2011

@kassandre ahoj, aj ja mam knihu, napisali ju manzelia Diamondovci, tam stoji ze doobedu sa smie len ovocie🙂 na obed chlieb s rastlinnym maslom a zelenina a na veceru nekombinovat, al ejest normalne. Okrem toho treba dodrziavat jednotlive csay, kedy smies najskor jest po zjedeni urictej potraviny... Napokon je to jedno, ked sa dodrziavaju hlavne zasady, tak to ide vzdy dole.... Tych receptov na delenu stravu je neskutocne vela, a zrejme funguje vsetky. U mna sa osvedcilo jest menej sacharidov, potom to ide rychlejsie...Ja som pred desiatimi rokmi na nej schudla cca 20 kil (z 95 na nejakych 75)...a nenabrala viac hore. Az teraz po porode, lebo som sa prejedala po veceroch, ked maly spal🙂

dupinka
27. jan 2011

Ake ovocie na ranajky? ved normalne jest, len nekombinovat skupiny a podskupiny, nie? Ake mate knihy? Ja som nenasla ani na nete nejako extra vela receptov. Varim normalne, len nemiesam.
Ak mam rano chlieb, tak k tomu zelenina, nedavam maslo ani sunku, lebo su v inej skupine.

Dodrziavam to dobre?

kassandre
28. jan 2011

@dupinka tak holky ja tu delenu stravu drzim podla knihy Kombinovana strava ,chudneme podla Dr.Haya od Ursuly Summovej ,sunku mozes k chlebu lebo je netrual .hodim ti tu priklad jedla podla tej knihy :
:ranajky o 8 ,desiata o 10 30 obed 12 30 ,olovrant 16 30 a vecera 18 30.priklad :
RANAJKY si das podla toho na co mas chut ci ranajky z cukrov - napriklad 1 platok celozrneho chleba k tomu si das bud 30g salamy,alebo 30g syra alebo 50g tvarohu a zeleninu .alebo si das musli .
alebo si das ranajky z bielkovin -napr . 2 vajcia / prazenica,volske oko/ k tomu zelenina ziadny chleba
alebo ovocne ranajky : 200g ovocia ,k tomu pohar mlieka alebo kefira .
DESIATA - 200g ovocia alebo 250g cerstveho alebo okysleneho mlieka ,alebo 100g ovocia a k tomu 125g okysleho alebo normalneho mlieka
OBED - TU SI VYBERIES MEDZI JEDLOM Z BIELKOVIN ALEBO Z CUKROV
takze obed z bielkovin 100-150g masa alebo 150g -200g ryby alebo 2 vajcia alebo 60g syra a k tomu vzdy 400g zeleniny akokolvek si ju pripravis
a obed z cukrov - 50 g obilnin alebo 50g ryze alebo 50g cestovin alebo 200g zemiakov k tomu 400g zeleniny
k tomuto si pridas este 30-50g neutralnych potravin / maslo,smotana,kysla smotana ,tvaroh,syry ,sunka a tak /
OLOVRANT- 1banan alebo tycinka musli,alebo platok knackebrotu s medom,alebo pol.lyz.ovsenych vlociek a jogurt alebo 200g okysleneho mlieka.
VECERA - vecera sa dava len zo skupiny cukrov -
50g obilnin alebo 100g chleba alebo 50g ryze alebo 50g cestovin alebo 200g zemiakov a k tomu 200g zeleniny . K tomu este 30-50g neutralnych potravin .
hodim sem ofotene rozdelenie potravin

DĚLENÁ STRAVA PODLE DR. HAYE

POTREBNÉ PRÍSADY

povolené kombinace: bílkoviny - neutrál, uhlohydráty - neutrál. Můžete kombinovat v jenom dni, ne však v jednom jídle

POSTUP PRÍPRAVY

BÍLKOVINY
Všechny druhy masa tepelně zpracované
To jsou např.
Hovězí: pečeně, ptáčky, guláš, steaky, jídla z mletého masa, svíčková Stroganov
Telecí: řízky, pečeně
Jehněčí a skopové: kotlety, hřbet, kýta
Vepřové se nedoporučuje
Všechny teplem připravené druhy drůbežího masa např. pečená krůtí roláda, krůtí řízky a prsa, krůtí Stroganov, husa, kachna, grilované kuře, prsa kapouna
Všechny tepelně zpracované salámy např. bílá klobása, masový salám, játrový sýr, hovězí salám, vuřty, corned beef, dušená šunka, drůbeží salám
Všechny neuzené, tepelně zpracované druhy ryb, lastury, korýši ve vařeném stavu apod.
Všechny sojové výrobky např. Tofu, sojová omáčka, jakož i pomazánky se sojou
Vejce
Mléko všech stupňů tučnosti
Všechny druhy sýrů s max. tučností 50% např. harcký sýr (podobný olomouckému), parmezán, ementál, eidam, gouda, tilsit
Vařená rajčata (také z konzervy)
Nápoje např. bylinkový čaj, jablečné víno, suché bílé a červené víno, šampaňské
Všechny bobulové plody kromě borůvek
Všechny jádrové druhy ovoce kromě moučných, sladkých jablek a peckoviny, jakož i citrusové plody
Všechny exotické ovocné druhy kromě banánů např. mango, papája, kiwi, meloun
Tip: nepoužívejte k obalování potravin ze skupiny bílkovin strouhanku, ale sezam, mleté mandle nebo ořechy.
Frikadely (sekaná apod.) se vylehčují místo žemle tvarohem nebo na jemno nastrouhanou mrkví

NEUTRÁLNÍ SKUPINA
Všechny tuky např. oleje – upřednostňujeme lisované za studena, měkké druhy margarínů s vysokým podílem vícenásobných nenasycených tukových kyselin a máslo, ale také sádlu podobné rostlinné pomazánky
Všechny kysané mléčné výrobky např. tvaroh, jogurt, kefír, husté smetanové mléko, kyselá smetana a podmáslí, ale také kvašené syrovátkové koncentráty (např. Molkosan)
Sladká smetana a kávová smetana
Všechny druhy sýra s min. 60% tuku např. smetanový sýr, smetanová gouda, máslový sýr, camembert
Všechny druhy tvarohových sýrů např. ovčí, kozí sýr, mozzarella, zrnitý čerstvý tvaroh, cottage apod.
Všechny syrové, uzené výrobky Bündner-maso, syrová šunka, salám uherského typu, debrecínka (všechny jmenované druhy jsou k dostání bez přísady vepřového)
Syrové maso např. tatarský biftek
Všechny syrové marinované nebo uzené druhy ryb např. zavináče, uzený sleď, úhoř, makrela, pstruh, uzený losos, matjes
Následující zeleniny a saláty, jakož i houby: lilek, artičoky, brokolice, květák, zelené fazolky, zelený hrášek, fenykl, okurky, česnek, kedlubna, ředkev, červená řepa, růžičková kapusta, červené zelí, kyselé zelí, chřest, špenát, syrová rajčata, bílé zelí, kapusta, cibule, cuketa, všechny listové saláty, čínské zelí, hlíva ústřičná, žampiony, lišky, hříbky apod.
Všechny výhonky a klíčky
Všechno bylinkové koření
Všechny druhy ořechů a semen kromě burských např. lístkové ořechy, strouhaný kokos, mandle, sezam
Borůvky
Nesířené rozinky
Olivy
Žloutky
Kvásek
Čiré, vysokoprocentní alkoholické nápoje např. slivovice, vodka, žitná, borovička
Bylinkové čaje
Všechny želírovací prostředky např. želatina, agar-agar, rostlinné škroby (pojiva) z mouky, jádra svatojanského chleba

SKUPINA UHLOHYDRÁTŮ
Všechny druhy obilí např. špalda, pšenice, žito, ječmen, oves, proso, kukuřice, přírodní rýže
Pohanka
Všechny druhy výrobků z celozrnného obilí
Následující druhy zeleniny a ovoce: brambory, topinambury, kapusta, černý kořen banány, nesířené sušené ovoce (kromě rozinek, ty jsou neutrální), čerstvé datle a fíky a moučná, sladká jablka
Sladidla frutilose, ovocný cukr, med, javorový sirup, hrušková a jablečná zahuštěná šťáva
Různé např. bramborový škrob, prášek do pečiva, pudingový prášek, carob
Pivo

PROSÍM VYHÝBEJTE SE:
Bílé mouce a z ní připraveným výrobkům
Cukru, sladkostem, marmeládám
Hotovým jídlům a konzervám
Sušeným luštěninám (hrách, čočka, fazole – ale jiné knihy uvádějí, že se tyto potraviny smí jíst, jsou to bílkoviny)¨
Arašídům
Brusinkám
Vepřovému masu
Syrovému masu
Syrovým bílkům vajec
Hotové majonéze
Octu
Ztuženým tukům

DO DELENIA!!

dupinka
28. jan 2011

Ahoj!
@kassandre ja kombinujem zvlášť živočíšnu skupinu - maslo, mlieko, biely jogurt, mäso, ryby
a zvlášť rastlinnú - pečivo, cestoviny bezvaječné, zemiaky, ryža, musli

k tomu podskupina zelenina vrátane štiav, kečup, huby
K živočíšnej nesmie ísť ovocie, a tiež, keď sa je zelenina, tak sa nesmie miešať s ovocím.

Takže nie chlieb s maslom ani šunkou. Ak pečivo, tak s lekvárom a ovocie, alebo potom zelenina.

To je zvláštne, že tých variánt delenej stravy je toľko veľa.

Díky, pomohlo mi to zorientovať sa.

oka78
28. jan 2011

mionagrangerova ma pravdu...ai ia som drzala delenu stravu asi pred 10rokmi a poviem vam to site-pol rok 15kg-sice na zaciatku ie to divne zvyknut si ale potom parada,ani nezbadate...ia som po tyzdni mala teplotu 38,ale to len ieden den...asi neiaka reakcia na zmeny stravovania....iogurty som iedla ai ovocne-nebrala som to tak silno,ako s apise a kila isli dole ai tak....a maso som si tusim sem tam dala ai vysmazene so zeleninou....yoyo efekt sa zachoval a pribrala som max 2kg a potom s ato upravilo a tak mam stale🙂
len mi chybalo sladke...ia som strasny maskrtnik🙂

njonja
5. feb 2011

@dupinka ja som to v podstate robila ako ty, len podla mojej knihy bolo na doobedu LEN OVOCIE alebo ovocne stavy. inac mi je tiez divna, ta druha dieta, co pise @kassandre, lebo sa tam miesa rastlinne a zivocisne hlava-nehlava, a to sa podla tej mojej diety nesmelo..cize tiez nie chlieb so sunkou , ci syrom a uz vonkoncom nie müsli s mliekom...Ale ako som uz hovorila, je tych variant strasne vela...

naika
6. feb 2011

prosim Vas čo jedavate pri živočíšnom dni na ranajky? Dochádza mi fantázia.Dík

dupinka
7. feb 2011

@naika prazenica 😀 , tvaroh (naslano) s paradajkou, zeleninovy salat s fetou, sunkovo-syrovy zvyrok (platok sunky a syra), jogurt, parky....

naika
7. feb 2011

dakujem niekedy fakt neviem co zjest 😉

lucula73
7. feb 2011

ahojte.....
ja som pred tromi rokmi schudla za tri mesiace asi 12 kíl....ale som aj poctivo cvičila..... 🙂
Teraz som začala pred dvomi týždňami ale nie delenou stravou,ale 90 dňovou dietou,po týžddni som však prešla na delenú staravu,no nedodržiavam to tak prísne,nemám takú pevnú volu ako minule..ale dnes som sa vážila a schudla som 4 kilá 😕 😕 🙂 .tak som sa veľmi potešila,leen ešte vydržať,aspo 10 potrebujem dať ešte dolu 😝
A fantázia mi tiež niekedy dochádza.,..tak si varím podľa tej knihy 90 dňovej 😒

dupinka
8. feb 2011

počas živočíšnych dní varím napr. zapekanú zeleninu, krémové mliečne polievky - hráškovú či špenátovú. Cez rastlinný deň nezahustené zeleninové polievky, strukoviny alebo cestoviny s bolongskou omáčkou.

včera napr. zapekané šampiňóny s nivou. 😉 Dnes zemiaková polievka, zajtra mám v pláne brokolicu. 😉

naika
8. feb 2011

dupinka a do kremovej polievky davaš čo ak sa smiem opýtat muku?ako je kremova? 😉