Máte dáke recepty na delenú stravu?

susik77
11. apr 2008

Ahojte, mohli by ste semhodit nej. recepty na delenu stravu? Myslim teda skor nej. zlozitejsie-salaty, prip. kombinacie s masom a pod.

tiffanka
25. apr 2011

čawíček :o)...ja by som tiež chcela veľmi zhodiť zo10-12kíl...malý má už 8 mesiacov...a ja mám len o 5 kíl menej ako na konci tehu :o(...namiesto chudnutia som pribrala ešte dákych 5. No, hrôza!!! Ja by som hned aj zajtra začala s 90-dňovkou, nebol by problém, keby som nekojila. S touto diétou mám dobré skúsenosti. Rok pred tehotenstvom som za dva mesiace schudla 10 kíl. Bola som šťastná ako blška :o)) Chcem začať už niečo so sebou robiť,ale bojím sa drastických diét, aby bambúlik nebol ochudobnený kvalitou mlieka :o(. Teóriu ovládam - jesť menej, viacej pohybu, zdravšie sa stravovať.... ale teraz mi to pripadá nejaké nezrealizovateľné... Poradíte mi niektorá? Díky...majte sa peknúčko :o)

dupinka
26. apr 2011

@tiffanka delená strava je lepšia pri dojčení, lebo môžeš jesť v podstate všetko, len nesmieš nesprávne kombinovať.

Ja som si povedala, že od dnes začínam radikálnejšie a budem na seba prísnejšia, predovšetkým v množstve, lebo ja síce delím, ale jem pomerne dosť 😅 A pridám aj posilňovanie.

Ja dnes robím grilovanú zeleninku - pečené zemiaky a k tomu paprika + paradajky + cuketa potreté zmesou olivového oleja, cesnaku a grilovacieho korenia.

letenka
26. apr 2011

Ahoj dievcata..som rada, ze som nasla tuto skupinu a ze "nespi"...prave dnes som zacala s delenou stravou ale este stale mam v tom maly chaos...zatial zacinam s jednoduchymi receptikmi...je tu niektora na S.P.L.K /ds podla lenky korinkovej/.??...chcela som si zohnat knizky od nej ale marne, vsetko vypredane, podarilo sa mi len jednu ale tam moc receptikov nie je...fakt som rada, ze vas tu je zopar, lahsie sa mi to bude dodrziavat, lepsia motivacia... 😉 chcela by som za pol roka dat dolu cca 15-20kg, tak snad sa mi to podari 😉

tiffanka
26. apr 2011

@dupinka mňamky :o)))) ja by som uvítala ešte nejaké receptíky...viem, že existuje aj knižka...myslím, že takú v menšom formáte som kedysi aj mala... takže vravíš, že delená neškodí materskému mlieku?

tiffanka
26. apr 2011

@letenka fuha! Tak nech sa ti darí...ja by som tiež brala taký rapídny pokles,ale pri dojčení by som sa uspokojila aj s dvomi kilečkami mesačne xixi

naika
26. apr 2011

Ahojte dievčence sviatky som prežila v pohode dalo sa mi fajn prestravovať,horšie je teraz že v sobotu idem na svadbu a tam už asi neodolám ale ved pre svadbu som začala s delenou tak si dam na čo budem mať chuť a potom znova hor sa deliť.Nove chudnuce vítam a prajem uspech 😉 ja sa mojmu velmi teším hlavne ked si ludia všimnu a pochvália ten pocit je úžasny

dupinka
26. apr 2011

@letenka
@tiffanka

baby, tak píšte, čo v daný deň varíte, možno to bude pre tie druhé dobrý typ.... navzájom si tak pomôžeme.
Ja mám v pláne robiť zajtra šarišskú ľušťu: v podstate kyslá kapustová polievka s bielou fazuľkou, zemiakovými haluštičkami a pre chuť pridám vývar z obvarenej údenej šunky. (rôsol som si odložila, keď som obvárala veľkonočnú šunku, mám v mrazáku v kockách na ľad) ;

tiffanka
26. apr 2011

tak ja ešte oddelene nevarím..... fuuu...fazuľu by som si už dala,ale neviem, čo by to s drobcom urobilo...musím si najprv naštudovať túto stravu oddelenú, či tým naozaj nespôsobím malému ujmu na kvalite mliečka...a ak je to OK , tak sa potom do toho s vervou pustím...:o)budem vás tu sledovať...

tiffanka
26. apr 2011

@naika ináč ja ten pocit veľmi dobre tiež poznám..:o)...ale ešte lepší je ten, že si sama so sebou spokojnejšia a zdravo sebavedomejšia

dupinka
26. apr 2011

@tiffanka tvoj drobček už sám papká príkrmy, tak pomaly môžeš pridávať do jedálnička kyslú kapustu aj strukoviny a ďalšie "rizikové" potraviny. Aj ja som bola takto opatrná a to ani nebolo treba.
Samozrejme, skúšaj a sleduj. 😉

letenka
27. apr 2011

@dupinka no jasne, super ked budeme pisat receptiky...ja zatial cerpam z jednej knizocky ale to sa cochvila napady minu...tak dnes som si napr. uvarila na obed kuracie prsicka osmahnute na olivovom oleji, potom som pridala sojovu omacku, cesnak, sampiony a nechala podusit, ku koncu som tam dala nivu....a no a k tomu jasne kopec zeleninoveho salatu...
dupinka, ty z coho cerpas napady? a kombinujes cez den ovocie a zeleninu, napr. na desiatu nieco ovocne aj ked mas zvieratkovy den?

dupinka
27. apr 2011

@letenka ja vymyslam, co mi napadne skombinovat, na co mame chut a tak. Nakolko robievame tyzdenny velky nakup, tak si pisem jedalny listok. Najhorsie je to v rastlinny den s ranajkami 😒

Ovocie so zeleninou sa snazim nekombinovat, iba ak mam chut, tak si dam ovocne stavy k zelenine. Ale ak mam rastlinny den a dam si napr. na desiatu ovocie, k hlavnemu jedlu nedavam zeleninu.

letenka
28. apr 2011

@dupinka a podla coho si zacinala, a ako dlho si uz na ds? varis tak pre celu rodinku? 🙂

dupinka
30. apr 2011

@letenka našla som si info na nete. Držala som DS minulý rok v lete, vtedy som dala dole 5kg á 5 týždňov. Potom som jedla normálne a teraz som na DS od nového roka. Lenže odvtedy som začala brať HAK, tak po prvotných úspechoch som sa vrátila na východziu váhu a stagnujem.
Teraz to ide trochu dole, tak hádam sa to pohne....
Varím aj pre manžela, on v rámci možností dodržiava DS aj v práci, kde sa cez deň stravuje. No a synčekovi dovarím prípadne prílohu a tak.

dupinka
4. máj 2011

Ahojteee!

tak kde sú tie vaše recepty? čo varíte?
Ja som včera robila syrové suflé, dnes hrachová kaša a pre synčeka šišky. Zajtra špenátový krém a zeleninový šalát s fetou. V piatok bude zrejme ryba. 😉

naika
5. máj 2011

@dupinka pondelok-bravč.rezen zapekany s brokolicou a syrom
utorok-rybie file s bylinkovým maslom
streda-viedenska roštenka šalat
štvrtok-kuracie kung-pao,šalat
piatok-paela sa zeleninou a syrom šalat
😉

letenka
7. máj 2011

@naika fiiiha...ten pondelok vyzera lakavo..asi sa necham tiez inspirovat...zajtra by som chcela skusit babovku , tak som zvedava ako mi vyjde...ty to robis podla nejakych kniziek alebo tak ako dupinka, co ta napadne? 🙂

stankaprieckova
7. máj 2011

Ahojte dievčatá ,tak aj ja som na delenej strave tyzden aj tri dni.Zatiaľ to ide celkom fajn len mám stále chuť na niečo sladké☹.Bola som zvyknutá si pravidelne dávať ku káve nejaký dobrý koláčik a kilá šli samozrejme hore 😒 Nemáte nejaký dobrý recept,ktorý by bol vhodný? 🙂

mmaarrttiinnaa
7. máj 2011

@naika ten rezen s brokolicou a syrom ma zaujal ako to robiš?

naika
7. máj 2011

@mmaarrttiinnaa to som npísala jedalny listok z našej zavodnej kuchyne jedno z 5 jedal na vyber je delena strava tak som vam napisala čo nam navarili tento týžden v pondelok vam dam inšpiraciu na dalši týžden.Mne sa dobre drži ked na moje zdravie a moje kila myslia aj robote.ten bravčovy rezen zapekaany so syron a s brokolicou bo fain naklepany rezeň natom ružica brokolice uparenej a pokryte platkom syra a zapečene k tomu vždy na výber asi 5 druhou šalatov a dresingov

mmaarrttiinnaa
7. máj 2011

@naika aj ja by som chcela taku zavodnu jedalen 🙂

naika
7. máj 2011

@mmaarrttiinnaa verim 😉

naika
9. máj 2011

takže inšpirácia na tento týžden:
bravčove medajloniky na šampionoch /bolo to z panenky/,šalát
fazulovy šalat sa zeleninou a udenym tofu,rožok
hoki na rošte šalat
hovadzie sote s porom,kukuricou,šalat
kurací špíz
zeleninove rizoto tofu syr na jarnej zelenine šalat.
tofu syr na jarnej zelenine šalat.
myslím že je z čoho tento týžden vybrať🙂

dupinka
13. máj 2011

Ahojte!

toto som varila ja:
PO- masovy vyvar, noky/halusky s kapustou (hlavkova)
UT- zapekane paradajky s kur. masom-gyros a syrom
STr- spenat so zemiakmi, zeleninova polievka
STv- zapekana brokolica
PI- kapustova polievka (hlavkova kapusta + zemiaky), harula/zemiakove placky

zajtra je v plane dnesna polievka a sulance alebo pirohy
v nedelu kuracie rezne na prirodno

naika
13. máj 2011

@dupinka 🙂 super

dupinka
16. máj 2011

Ahojte!
co varite? Ja dnes sarisku lustu a zemiakove placky 😉
my sme straaasne kapustovi a zemiakovi... 😀

letenka
24. máj 2011

@stankaprieckova no podla lenky korinkovej /teda ja idem podla nej/, ked mas zvieratkovy den tak mozes jest cokoladu-take dia cokolady /ja som si kupila dia Milku ale este som ju neochutnala/....no proste dia veci /samozrejme nesladene sacharozou/....no este mozes pit aj Colu light alebo Zero, tie su bez cukru...mne to aspon pomaha...alebo ved si mozes urobit nejake ovocie s medom, pripadne puding /samozrejme zo sojoveho mlieka/...moznosti je dost 😉
@dupinka wow..to utorkoveh menu je super, napises recept?

dupinka
24. máj 2011

@letenka vydlabat paradajky. Kuracie maso na rezanceky orestovat na olivovom oleji, pridat gyros korenie, vydlabane duziny paradajky, nechat podusit. do horuceho pridat nivu. Naplnit paradajky, prikryt vrch, dat pod gril na 180°C 15-20 minut.

letenka
24. máj 2011

@dupinka juuuj, dakujem...uz len pri citani sa mi zbiehali slinky 🙂))

dupinka
24. máj 2011

@letenka no myslim, ze to by sa dalo naplnit rozne,... Este mam recept s tuniakom a olivami, ale to skor na studeno.

Ja mam trochu skepticky pohlad na moje chudnutie, uz pred 2 tyzdnami som vysadila HAK a stale si drzim vahu. Tak snad sa to pohne smerom dole.