Máte dobré recepty na grilovačku?

elise
2. máj 2008

nastáva obdobie glilovačiek a grilovania, máte neaké dobré recepty, na mäská, dresinky, a všetko čo ku krilovačke patrí? nápoje,dresingy, páce......v ďaka 😉 😝

elise
autor
2. máj 2008

ako sa grilujú ryby? ešte som ich negrilovala .

kili
2. máj 2008

ja najviac zbožňujem špízy, al. grilovanú papriku s mäsom.

ryby tiež zbožňujem, ale ešte som sa k tomu neodhodlala.

dadulka19
2. máj 2008

lIndi,ryby sú náááájlepšie na grile 😉 ...a ja ľúbim aj zeleninku(cuketka,cibuľa,paprika)grilované....A ešte aj krídeľká veľmi ľúbime a na ne dávame normál grilovacie korenie(aj na rybu),ale je ich viac druhov.Stačí vyskúšať.Každému chutí inak 🙂

nensy
2. máj 2008

to jo a ražničí a ateaky ty sou výborný.jo kuřátko grilovaný je taky výborný 😀

danulik
2. máj 2008

my grilujeme vacsinou kuracie prsia, hov. steaky, rybky, zeleninku,... vsetko namarinujeme (najlepsie vecer pred grilovackou) a k tomu salatik 😉

elise
autor
2. máj 2008

aké robíte marinády? dajte cepty prosím🙂

elise
autor
2. máj 2008

dá sa na grile spraviť aj ovocie? ako jablčka ?

dadulka19
2. máj 2008

skús 🙂 ,my sme robili kukuričku 😉

nevesta
2. máj 2008

Elise da a je to mnam, my sme skusali jablcka, a ananas 😉

nevesta
2. máj 2008

Inak ja najviac lubim akekolvek maso s olivovym olejom, roztlacenym cesnakom a grilovacim korenim 🙂
Aj grilovanu kukuricu a v podstate vsetku zeleninku 🙂

novako
2. máj 2008

Na rybu je super koření na ryby bez soli a glutamátu od Vitany. A když se rybka uděla v alobalu a na grilu .... Mňam. 😀

lendy1
2. máj 2008

tak mi rádi grilujeme různá masíčka a ryby 😵
Rybu kupuji čerstvé pstruhy nebo celého lososa a nepoužívám žádné koření na ryby, protože to úplně přebije chuť ryby: dávám jen plátky citronu s citr. šťávou, trošku másla, sůl a čerstvé bylinky (tymián, bazalka, petrželka, máta-co je po ruce), zabalím do alobalu a hodím na gril.

na masa nějakou směs: gril. koření, česnek, olej nebo různě kombinuji chutě-většinou se mi nepovedou 2 stejné marinády, jelikož ráda experimentuji. Občas koupíme hotové marinády např. se švestkami ta je výborná

a na kuřecí plátky nechám maso naložené v jogurtu s troškou oleje, několika lístky máty, sůl a špetka gril. koření. Maso je pak krásně šťavnaté po jogurtu a bylinky s jogurtem tomu dají skvělou chuť.

miluji grilovaný ananas, švestky, papriky, lilek...

jo a někdy mám raději než cokoliv na grilu pravý špekáček na klacku opečený přímo na ohni-mňam 😵

palvap
2. máj 2008

A já holky nakoupím levně maso ve větším - většinou někde v akci, udělám marinádu (olej, čerstvé chilli, vegeta, česnek, kurkuma, paprika, grilovací atd. jak je co po ruce) a naložím to a pak po porcích na grilování dám do mrazáku, pochopitelně marinád si udělám víc. A beru postupně. To maso nám pak přijde krásně nasáklé chutí a prostě takové lepší.
Je fakt, že to dělám i se svíčkovou, kterou naložím a nechám tak na měsíc v mrazáku (obvykle na ni zapomenu) a to maso je pak taky super. Tenhle způsob jsme začali praktikovat tak nějak omylem, když jsme měli naložené maso a potřebovali odjet, ale každopádně se to suprově osvědčilo.
A úplně super je grilovaná cibule, i když to je pak v chatičce rachot 😀
A lendy jogurt? To budu muset vyzkoušet. I když někdo to griluje i s majolkou mi teď říká mamka.

bianca
2. máj 2008

jej tak tu by sa vyzil moj manzel 😀 .Ten sa od januara tesi ze uz ide jar a stale sa ma snazi presvetcit aby sme grilovali na balkone/na 8 posch,/ 🙄 🙄 🙄

jabber
2. máj 2008

Grilování je jediný druh vaření jakého je opravdový muž schopen.

Když muž prohlásí že bude grilovat následuje tento řetěz reakcí:

1. Žena jde do obchodu a nakoupí všechno potřebné.
2. Žena udělá salát, zeleninu a desert.
3. Žena připraví maso, dá na tácek zároveň s potřebným náčiním, omáčkama a pak to přinese manželovi, který mezitím okukuje kolem grilu s pivem v ruce.
4. Muž naklade maso na gril.
5. Žena jde dovnitř, připraví talíře a příbory.
6. Žena vyjde ven a řekne manželovi že maso se pálí. On ji poděkuje a požádá, aby mu přinesla další pivo.
7. Muž vyndá maso z grilu a podá to ženě.
8.Žena dá jídlo na talíře a přinese ke stolu.
9. Po jídle žena uklidí stůl a umyje nádobí.
10. Všichni pějí chválu na mužovo vaření a děkují mu za jeho snahu.
11. Muž se zeptá ženy jak se jí líbil její "den bez vaření" a když uvidí její naštvanou reakci, usoudí že nic neudělá ženskou šťastnou.

Tak to je jako u nás 😀 😀 😀

elise
autor
5. máj 2008

jabber super si to vystihla 😉 ale grilovanie má aj svoje čaro my sa chystáme v sobotu večer, dúfam že nám výjde počasie 😎

jabber
5. máj 2008

elise - to jsem našla na netu 😀 😀 , ale něco na tom je 😀
Já taky grilování zbožňuju....... 😎

tigi
12. máj 2008

babulky tak my grilujeme od skorej jari do neskorej jesene, vzdy ked sa da... 😝 😀 😀

ku klasike co grilujeme patri:

slaninka nakrajana na platky a v tej alu tacke na gril usmazena s nakrajanou na kruzky cervenou cibulkou... nacpeme to do cerstvej zemle s troskou horcice... mnam

na masko davame marinadu aspon na dve hodiny v zlozeni: horcica, olej, cesnak, grilovacie korenie prip. korenie podla chuti. k tomu si vzdy nakrajame plny tanier cerstvej zeleniny, no spica 😝

a vyborna je horcica s medom, to kupujeme hotove vo flasi 😀

kristi
12. máj 2008

ja nejradsi pstruha, mnam....napechuju ho citronem, cesnekem a cibuli, okorenim korenim na ryby a supky s nim na gril 🙂

elise
autor
27. máj 2008

babulky napíšte receptíky na marinády a dresingy ku grilovačke 😉

danulik
27. máj 2008

elise - ja do marinady davam olej, rozne druhy korenia (alebo staci nejake hotove grilovacie), roztlaceny cesnak, nakrajana cibula - vsetko zmiesat a do toho dat namarinovat maso - najlepsie vecer pred grilovackou..

ku grilovanemu masu este kupujeme sweet chilly omacku - predavaju v tescu - je super!!

dresing (k salatu) robim bud bylinkovy alebo cesnakovy: do kyslej smotany zamiesam rozne bylinky cerstve alebo susene - ake najdem doma - mam aj taku dobru zmes ale neviem presne ako sa vola.. a do cesnakoveho samozrejme pridam cesnak 🙂

trixi
29. máj 2008

aj ja grilovanie zboznujem, pokial nemusim grilovat. Ako pisala jabber, nakupim, nalozim masko, pripravim stol, ale samotne grilovanie - stat pri grile a davat pozor na to pecenie tak to teda nemusim. Vcera sme mali grilovanie kuracie masicko-tatino vsetko pripravil, prestrel stol, a ked som s malym prisla z plavania tak som uz mala aj naliate nealko pivko a papanicko na tanieri. Po obede tatino vsetko odpratal a upratal. To bol skutocne vyborny obedik. Mnam. Je to sice vynimocne, ale bol to pre mna maly sviatok.

ivulinda
1. jún 2008

něco dobrého grilovaného bych si dala-mňam...

titkovamiriam
2. jún 2008

aj my doma grilujeme co sa da od kuraciny,bravcove maso,ryby/syn je rybar/,robim aj rozne raznici co dom dal od spekackov,parkov,klobas s cibulkou,zeleninkou,zemiaky a tento rok ako novinka v domacom grilovani kuracia pecienka posolena vegetou a cervenou paprikou-mnam mnam.K tomu rozne kecupy,drezinky a samozrejme pivko,alebo aj dobra kofola.

krtinka
4. jún 2008

No já miluju grilování.
Výborné je toto:

rozpustit máslo, do toho plnotučnou hořčici, grilovací koření, česnek a naložit do toho kuře a pak tím potírat.
mňam
🙂

krtinka
4. jún 2008

Taky je výborné napichat špekáčky - klobásy - nebo co máte na špejli (kolečka) na střídačku s cibulí, potírat hotovou kupovanou omáčkou a grilovat.

taky mňam

zuzitka
4. jún 2008

no my ideme v piatok opekat - klasicky nad ohen 😀 ... skusim tie spekacky a klobasy a cibulu na kolecka 😝

jazminn
10. jún 2010

Zabudnutá téma, ale začalo obdobie grilovačiek, tak ju idem oprášiť. Kto má dobré recepty na všelijake pace a marinády na mäsko, sem s nimi 😀

jasminet
11. jún 2010

na rebierka alebo kridelka - ale pouzivam na cokolvek 😉
kecup, sojovka, cesnaku kopec, sol, cierne korenie, trocha medu, rozne bylinky podla chuti, olej, mlete cili, pripadne cili papricka rozdrvena + cokolvek mam este po ruke. necham v tom odlezat masko a mnam mnam mnam 😵

dcera bude o par tyzdnov oslavovat 1.narodeniny, tak budeme robit gril party - kopec salatov, pecena zeleninka (cuketa, paprika, patizon), zemiaciky (napr. v alobale - slaninka, cibula, olej, zemiaky, osolit), klobasky, rozne maso - uz sa tesim

sambucca
12. jún 2010

@elise ryby jsou ma grillu super, nejlepsi jsou asi pstruzi nebo makrely (makrely jsou dost aromaticky, nekomu to vadi...). Pstruha vykuchas, pokapes zevnitr i zvenku jemne citronem, osolis a do brisky mu nacpi cerstve bylinky - petrzel, tymian, bazalku... to co najdes na zahradce. Nejlepsi je dat rybu do mrize, treba http://www.jobiprofi.sk/data/catalogue/product/... , aby se ti kuzi neprilepila ke grilu, spatne se sundava a vetsinou kuzi nechas na mrizi grilu, nevypada to hezky. Z kazde strany opekas cca 8 az 10 minut. Ze je hotova poznas kdyz ji pichnes za zary a netece uz krev.

Jinak jak ses ptala na jablicka - ty grilovat jdou, jasne 😉 nakrajej je na tlustsi platky, muzes i jemne posypat skorici a dat trosku maslicka a cukru - pripomenes si tim vanoce. Ja miluju grilovany ananas nebo mango, nejlepsi je kdyz ho das grilovat s masem na alobal, maso pusti krasne stavu s korenim a to prostoupi i ananas.

Ze zeleniny je nejlepsi paprika, manzel dela recept kamarada z Bulharska - papriky jen omejes a hodis na gril, otacis ze vsech stran, dokud pekne nezhnedne skoro nezcerna. Pak je jeste teply das do igelitu, zavazes a das na patnact minut pod periny. Takhle spareny papriky snadno sloupnes z kuze, vyndas jadrince a jemne pokrajis na prouzky - pokapes olivovym olejem, pridas najemno posekany cesnek a zacaknes balsamico octem. Lahudka! Pracnejsi recept, ale kdo vyzkousel, vi ze se vyplati!