Máte dobrý recept na dukátové buchtičky?

natal12
6. sep 2012

Caute babeny🙂 Napiste mi sem nejaké odkusany a fest dobrý receptík na dukátové buchtičky 🙂 dufam ze sami vydarialebo zajtra chcem robit prvý krát :-/

cerez
6. sep 2012

A recept na dukátové buchtičky nájdeš presne tak ako tarhoňu z mikrovlnky. Snáď som ti pomohla. 😉

elise
6. sep 2012

ja použivam lupačku (makovku) a zalejem vanilkovým pudingom alebo s pudingom zlatý klas, samozrejme že lupačku nakrájam na kocky

aymee
6. sep 2012

Pojdem do obchodu kúpim upečené buchtičky originál v sáčku,, 3pudingy,, prídem domov buchtičky ohrejem pudingy na to vylejem a jem 😉 bez starosti a netreba ani vediet variŤ 🙂

nanulik
6. sep 2012

to budeš zajtra robiť aj buchitčky aj tarhonové rizoto? hmmm šikovná...
a niekedy stačí použiť uja gúgla

sympa1
6. sep 2012

ja si kupim v obchode urobene dukatove buchticky 🙂 k tomu zlaty klas ktory si urobim na stredne hustý a tym zalejem buchticky 🙂 a fajneeeeeeeeeeeee

janulienka77
6. sep 2012

najlepsie su asi domace.ako dala link traktor a tie aj velmi dobre vyzeraju a a si este lepsie chutia 🙂 😵

micka12
11. sep 2012

A čo tak pozrieť v googli ?? každý ma iný recept na kysnuté cesto 🙂 a či sa ti vydaria určite áno veď to je jednoduché

salma22
11. sep 2012

domace su domace ....kupovala som vianocku tu som pokrajala a uz len urobila krem (zlaty klas) ...ale zacnem robit domace receptik uz mame tak vyskusame 🙂

stanka37
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinka711
16. júl 2013

Náš recept je: 1 žĺtok vymiešame s kúskom masla a trochou cukru (1 lyžica) a polovicou vanilkového cukru. Medzitým si uvaríme 1/2 litra mlieka s jedným zlatým klasom a 1 lyžicou cukru. Keď sa uvarí pridáme vymiešané maslo so žĺtkom. Do odstaveného krému dáme sneh z 1 bielka vyšľahaný s cukrom alebo ja bez, podľa toho aký sladký chceš puding mať. Je to porcia tak pre tri osoby, ale rátaj s tým, že keď ho ochutnáte, každý si dá aj dupľu 🙂, takže my robíme z dvojitej dávky - teda 1liter mlieka a 2 zlaté klasy. Je to troška zložitejšie ako len uvariť puding, ale je naozaj fantastický. Dávame ho buď s klasickými buchtičkami, alebo len nakrájame vianočku na kocky a tak zalejeme. Najme deti - prázdninári a môj manžel sa ho nevedia dojesť 🙂. Dobrú chuť 🙂.