Máte dobrý recept na lasagne?

graziela
16. dec 2008

Ahojte, mozete mi prosim dat nejaky fajny osvedceny receptik na lasagne? Dakujem krasne 🙂

sunny6
16. jan 2009

Ja som uz davno robila tieto lasagne a boli vyborne
Brav.a hovadz. maso plus kurac.pecienka,vsetko orestujeme na oleji,pridame mrkvu,pretlak,parad.omacku .koreniny.
Spravime si bielu omacku- maslo ,muka,mlieko,mus.orech.
Vrstvime na lasagne.Zaciname lasagne,maso.zmes,biela omacka,syr ,a znova a zakoncime syrom-fakt su super,ale aj veelmi syte.

graziela
autor
25. jan 2009

Ahojte, tak ja sa po case opät hlasim...
Dnes som robila lasagne podla receptu, na ktr. link hodila tami, z MMB...A musim povedat, ze sa perfektne vydarili, boli suprove...ja som davala este aj sampinony a aj pretlak (+lupane paradajky kupene) 😉 Fakt mnamka to je, az mi je teraz z toho zle...Hoci, je to dost drahe jedlo, raz za cas sa urcite oplati 🙂

jajax
25. jan 2009

graziela ked si spravis cestovinu doma,mas to ovela lacnejsie.a ozaj to nie je az taka robota 😅

graziela
autor
25. jan 2009

Jajax, juj, tak to by sa mi veru nechcelo babrat sa este aj s cetovinou...ja ani obyc. rezance nerobim doma, ale kupujem...hoci velmi rada varim a peciem a celkovo experimentujem...az tolko casu zasa pri 2 malych detoch nemam 😉

sofik
25. jan 2009

Ahojte 🙂

Ja tiež robím lasane ako vy ale nepredváram ich, robím riedšiu omáčku a vrstvím ich a same sa mi uvaria v tej omáčke a sú super. 🙂

jajax
27. jan 2009

graziela rezance by som doma tiez nerobila ale tu si vyrezes platy podla zapekacej misy.jedna vrstva jeden plat.cesto sice davam zarabat do pekarne ale asi by som bola ochotna robit ho aj rucne.arabsky chlieb tiez zarabam rucne a je to vazne robota na par minut.ale moj muz hovori ze som pracovne postihnuta,tak mozno je to tym 😀 😀 😀 😀

graziela
autor
27. jan 2009

Jajax, ja to zrejme ani skusat nebudem, ja az taka pracovne postihnuta nie som 😝 Rada sice skusam nove veci, chute a tak, ale ja sa, hlavne odvtedy ako mam deti, snazim si ulahcit vsetko, ako sa len da...aj ked niekedy ma to tak chyti, hlavne pecenie, ze som ochotna a schopna pri tom stravit aj hodiny...(ked je manzel doma samozrejme)...naposledy som takto "vycinala" asi tak pred 2 tyzdnami, ked som piekla tortu pre mojho otca na 60-tku...a to som robila na ozdobenie marcipan a este som ho aj farbila...ale musim sa pochvalit, na 1.krat sa mi ten marcipan krasne vydaril, musim doplnit aj foto do albumceka 🙂

jajax
28. jan 2009

dopln rada sa inspirujem 😅

titkovamiriam
10. feb 2009

ja lazane robim len obcas no milujem ked dam medzi ne spenat s vela cesnakom a nastruhanym syrom

ajlinka
20. feb 2009

kocky....skuste aj tuto omacku...je to dost rychle:
dajte lupane paradajky z konzervy...trochu raj.pretlaku,a trochu mrazeneho listoveho spenatu,jeden zeleninovy bujon,troska vody,sol podla chut,olej...vsetko povarte pokym trocha nezhustne...ku koncu pridajte ricottu...a este 5 min.povarte....ked je hotove...staci len rozmixovat a je to....farebne o sice moc dobre nevyzea ale za to chuti to skvele....ja to pouzivam na rozne druhy cetovin...a aj malej to chuti...aspon zje aj spenat...staci posypat parmezanom!!

hammy
11. mar 2009

Ahojte baby,
dnes som robila lasagne od Tami, boli perfektne, mnam 🙂 Boli to moje prve lasgne, tak som sa trochu bala, ale nie je to az take tazke.. Zozali uspech 😎 takze Tami dakujem 🙂

lubica69
12. mar 2009

ahoj babky
ani si neviete predstaviť aká som rada,že som Vás našla Teda vaše receptiky Mám kúpené lasagnové cesto už dávno len som nevedela ako na to ☹ A teraz už viem 🙂
Ďakujeeeem krááásne
A chcem sa opýtať je lepšie tie plátky najprv uvariť alebo surové???

graziela
autor
12. mar 2009

Lubica, ja som robila surove a boli mnamky, presne take ako maju byt, nelepili sa, neboli rozpadnute, proste al dente 🙂

iinuska
14. mar 2009

Ja som prave vcera robila lasagne, boli vyyyborne...

lubica69
17. mar 2009

Ja robím dnes Tak uvidíme Dám vedieť

lubica69
17. mar 2009

Neodporúčam si cesto predvariť!Celé sa mi to zlepilo takže prvé balenie išlo psovi 😒 Teraz robím nepredvarené ale zabudla som zakryť alobalom tak som až teraz tak uvidíme 😎

lubica69
17. mar 2009

Juj tak lasagne supeer len nepredvárať cesto 😉

jajax
17. mar 2009

lubica robila si z hotoveho cesta?ak ano na obale mas napisane ci treba varit alebo nie.doma robene nevarit!!!

lubica69
17. mar 2009

jajax cesto som kupovala v tescu bolo napísané,že sa môže aj nemusí predvariť 😉

graziela
autor
18. mar 2009

Ahojte, len pre info - od zajtra tusim maju v Lidli akciu na lasagne (maju taliansky tyzden), za cca. 40 sk, to je super cena, hned pojdem kupit zo 2 bal. 🙂 Ja som ich zatial robila len 1x, ale uz aj dcerka ma pytala, ze kedy ich urobime znova, tak najblizsie sa znova chystam ich robit, uz teraz sa tesim 😝

lubica69
26. mar 2009

Inak v tescu lasagne cesto balenie 250g 23Sk a to nie je v akcii 😉 Kupujem to 🙂 a je super 😀

graziela
autor
26. mar 2009

Lubica, ono to vyjde cenovo asi rovnako, lebo tie Lidlove lasagne su 500gramove, takze je to asi to iste 🙂

hammy
27. mar 2009

Ja som si tiez teraz kupila v Lidl 🙂 tesco nemam po ruke 😝 tak som si musela robit minule doma, boli perfektne, ale takto to bude menej pracne...

mukky
27. mar 2009

Baby ja rada varim,mam lasagne uz kupene asi rok 😀 ,ale bojim sa do nich pustit....a pri tom ich milujem,u nas len v jedinej restauracii su perfektne,plno maska a syru,nieco famozne 🙂 sice je o nejaka arabska ci aka restika,neviem presne,ale davaju tam hovadzie masko a mrkvu nastruhanu,no za nich by som dala aj zivot 😀 Ale po porode som tam este nebola,s malym sa tam neda ist...koli fajceniu 😠 😠 Ja tam ten besamel nevidim,a prave ten ma odradza....musim ho dat??Prosim poradte mi nejaky fakt super recept a presny postup,neviem preco sa bojim do nich pustit 😀 😀 😀 a varim roky 😀 Dakujem

graziela
autor
27. mar 2009

Mukky,
tieto lasagne su vynikajuce :
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8927
Besamel podla mna by tam mal ist, inac by to bolo moc suche...

mukky
28. mar 2009

si normalna???? 😠 😀 😀 😀 take fajnotky 😀 😀 ,no teraz nemooooooooooooozem,zacala som delenu stravu......joj joj,diiiiiiiiiiiik 🙂

lubica69
31. mar 2009

Inak ja som bešamel vôbec nedala nemám ho rada a boli super 😉

mukky
31. mar 2009

lubica ano?A presne ten isty recept?Ci nejaky iny??Baby ale ja 4ty den drzim delenu stravu ☹ tal lasagne musia pockat,ach jajajajaj 😀 😝

ajlinka
19. apr 2010

kocky...ja sa konecne po straaaasne dlhej dobe hlasim...mam pre vas super receptik
tzv.plnene zapekane palacinky...a naozaj to stoji za tu namahu...
prost urobite klasicke palacinky ..nekysnute..potom pripravite plnku...bud kupim hotovu besamelu alebo spravim doma a dam ju varit a do nej dam poriadne vela syra...ja pouzivam cacciocavallo...a za staleho miesania necham prejst varom,kym sa nerozpusti...pridam par lyzic rajcinovej omacky s mletym masom...a plnim tym palacinky plus pridam nakrajanu sunku a parmezan...prelozim na satocky....ukladam na plech poliaty tou rajcinovou onmackou a aj navrch to polievam...a este poprasim prmezanom a necham zapiect...davam len jednu vrstvu tych palaciniek....
je to skvele ..aj ked troska kaloricke...ale je to skvela obdoba lasagn...tako pre zmenu...
cela rodina to miluje... 😀

tina78
19. apr 2010

Ajlinka, mňaaam...zbiehajú sa mi slinky 🙂 Dobrý tip, niekedy to vyskúšam.
Ja robievam zapekané palacinky plnené špenátom a syrom...to je pre zmenu menej kalorické 😉 ale dobré 😵