Máte dobrý recept na lasagne?

graziela
16. dec 2008

Ahojte, mozete mi prosim dat nejaky fajny osvedceny receptik na lasagne? Dakujem krasne 🙂

olsavka
23. apr 2010

Ja robím lasane tak, že si na oleji a cibuľke opečiem mleté mäsko, okorením a podusím.
Zvlášť si urobím bašamelovú omáčku do ktorej dám plno , plno syra. Na pekáč dám bašamel a na to cesto , zase bašamel a tak mäsko . postupujem do vyčerpania surovín. Na vrch cesta dám omáčku a nastrúham syr a šup s ním do rúry. Je to fajnulinke.

hejdita
5. máj 2010

tak ja robim testoviny na sposob lasagni takto.....do hrnca si dam jednu smotanu a asi jednu krabicku tavenych syrov ptom pridam vodu a este trocha mlieka tak aby toho objemu bolo okolo 1200ml potom to okorenim len vegetou 🙂 na panvi orestujem kuracie maso (najlepise steaky) na kusky (ja mixujem aby to nebolo take kuskove ale nie moc ) a pridam to do hrnca s tou syrovou omackou.....povarim asi 5 minut a nalejem to na surove testoviny a nakoniec nastruham syr a peciem to 3/4 hodiny je to super...a pregloha boli kupovane lasagne od vitany....len toto sa mi zda menej nezdarave pre deti 😀 ale ci si to len nenamyslam 😝 😀 😀 😀

ajlinka
6. máj 2010

hejdita,ked si pozries toto,tak sa ti uz nic bezne co jeme nebude zdat zdrave...
http://mustwatch.hztz.cz/film/food-matters/
😀 😀 😀

jonki
10. máj 2010

takze som prave dala piect lasagne s domacim cestom....besamel, masova omacka a rezancove cesto...tak uvidim co z toho bude az to bude hotove 😀

ak sa podari tak pohoda...to cesto mi zabralo asi 10 minut prace (vymiesila pekaren), uz len vyvalkat na 18x30

jonki
10. máj 2010

dopecene ochutnane...neviem ako chutia lasagne s hotovymi platmi kedze toto bol moj prvy pokus...ale asi sa ani nedozviem, lebo mne chutia tie nase 😉 domace

tamka84
4. jún 2010

ahoj baby, mne tiež chutia lasagne ale ešte som si netrúfla ich robiť. vyzerá to dosť náročne...píšete bešamel..ako sa robí? a mäso okoreníte kadečím...no s toho sa veľa nedozviem....aké presne korenie dávate? dakujem krásne

jonki
8. jún 2010

@tamka84 tento recept tu uz padol...o stranu pozadu...ale je super...ja som nerobila presne podla neho ale brala som ho ako inspiraciu 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8927

neviem ci tam je recept na besamel...ale tych je na nete vela vselijakych velmi podobnych...podla mna skoro hociktory bude fajn

koreniny...no fakt podla momentalnej nalady 😉 napr: mlete cierne, bazalka, oregano 😉

annabel4
1. júl 2011

Chcem spravit lasagne zajtra na obed no musim ist von tak rozmyslam ci ich nepripravit rano a potom uz len hodit do truby ked sa vratim, neviem ci by sa nieco nestalo cestu, co myslite? Budem pouzivat hotove platy, nechcem aby sa potom rozvarili ked sa budu piect.

adka7755
1. júl 2011

ja som to vyriešila jednoducho.keďže ich tiež milujem a nemám na nich pri malom čas, kupujem ich v lídli.poradila mi to moja známa, vraj sú veľmi dobré a za dvadsať minút hotové. a mala pravdu 🙂 aj teraz sa mi zrovna zapekajú 🙂 🙂

annabel4
1. júl 2011

😀 ja uz mam vsetko nakupene, uz ich len spravit. Len neviem ci to risknut a nachystat rano alebo si iba pripravim maso a to potom dam na platy vychladnute ked sa vratim.

stanka37
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drobec89
11. aug 2013

inšpirovala som sa týmito a tí naši sa toho nevedeli dojesť http://najrecept.sk/2013/06/masove-lasagne/