Máte dobrý recept na lievance?

bembulka
23. jan 2015

baby poprosim niaky dobry recept na lievance-nekysnute? Dakujem 😉

womankc
23. jan 2015

ja robím ako cesto na palacinky , akurát hustejšie a pridám napučané vločky a jeden prášok do pečiva

janocka1
23. jan 2015

ja som akurat vcera na veceru detom robila tieto (je ich akurat, taka mini davka, pre deti, zbytocne mi nezostalo vela): suroviny:
3 ks vajce
140 ml mlieko
115 g hladká múka
1 KL kypriaci prášok do pečiva
1 štipka soľ
1 PL kryštálový cukor

postup: Vyšľaháme bielka so soľou a potom pridáme mlieko, cukor a na záver múku s práškom do pečiva (v recepte to nie je, ale ja som tam supla i tie zltka, prislo mi to ako plytvanie a samozrejme, co so samostatnymi zltkami, vyhodim?)
Malou naberackou si naberieme cesto, vylejeme na panvicu a pečieme z oboch strán (ja mam lievancovnik) s malym mnozstvom oleja.
detom 1 r a 3 r chutili 🙂

kitty88
23. jan 2015

Ja namocim ovsene vlocky do mlieka, necham napucat, pridam 2 vajicka, muku, prasok do peciva (1/2 bal.) a vanilkovy cukor... presne mnozstvo nepoviem, lebo to robim tak od oka 😅 cesto musi byt hustejsie ako palacinkove... akurat dnes som robila na obed 😉

alexik11
23. jan 2015

Ja robievam z bieleho jogurtu. 🙂 Potrebuješ veľký biely jogurt, vanilkový cukor, 2 vajíčka, 1 lyžičku sódy bikarbóny/prdopeč, asi 16 lyžíč múky (nie kopcom) a cukor podľa chuti, cesto musí byť hustejšie ako na palacinky. Robievam ho od oka, všetko to spolu len zamiešaš, je výborné. Po lievancoch sa vždy zapráši. 🙂

dnalorik
6. feb 2015

Daj si do misky kyslú smotanu, 1 lyžicu prásk. cukru, vanilkový cukor - to rozmiešaj. Potom pridaj 2 vyšľahané vajcia, rozpustené maslo a polohrubú múku s kypriacim práškom (cca 8 lyžíc múky). A podľa chuti nastrúhaj orechy a môžeš piecť 🙂 Sú jemnučké, mne veľmi chutia 🙂