Máte dobrý recept na ryžový nákyp?

latita
12. jan 2008

Ahojte 🙂
neviete mi prosím poradiť dobrý receptík na ryžový nákyp pre 12m dieťa.
dik

vesi
13. jan 2008

pre 12m dieťa už môžeš uvariť klasický, pokiaľ nemá nejakú špeci dietu alebo niečo zakázané... 🙂

zuz11
13. jan 2008

ja robim taky zlahceny a rychli 😉 uvarim ryzove vlocky vo vode ( su velmi rychlo uvarene) po vychladnuti pridam UM, postruham jablka zamiesam so skoricou a dam do jenskej zapiect 😉

vesi
13. jan 2008

Ryžový nákyp

Suroviny : 1 l mlieka 5 vajec
4dcl vody štipka soli
½ kg ryže 2 vanil. cukry
1 Hera 200g práš. Cukru

Postup : Ryžu umyjeme, zalejeme vodou, osolíme a dáme variť. Keď trochu napučí, zalejeme mliekom, pridáme Heru a varíme dohusta.
Keď ryža vychladne, primiešame do nej žĺtky vymiešané s práškovým a vanilkovým cukrom. Nakoniec pridáme penu z bielkov, premiešame a dáme na vymastený a strúhankou vysypaný plech. Pečieme. Prajem dobrú chuť.

latita
autor
13. jan 2008

dik 😉

zuz11
20. jan 2008

vesi, a bez ovocia? u nas sa tam dava marhulovy kompot 😀 teda do dospelackeho nakypu 😀 malej robim podla detskeho receptu 😀

vesi
20. jan 2008

ovocie dávame až na hotový ryžový nákyp, ked je narezaný a na tanieri 🙂

dadulik75
21. jan 2008

no ja dam varit ryzu na maslo a zalejem ju mliekom 2 salkami a medzitym si zamiesam 4-5 vajec s cukrom/iba zltka/ a pridam kus masla,kolko vajec tolko lyzic cukru +1 navyse davam ....potom do toho primiesam vychladnutu ryzu a nejaky kompotik alebo jablka dam do janskej misy a navrch dam vyslahany sneh a zapeciem ale nie dlho len ako sneh kus je upeceny ale kazdy podla svojej chute

l.i.l.a.
28. jan 2008

vesi, skúsila som podla teba, len som dala 1/2 hery. celá sa mi zdala veľa. bol super, ale jedla som ho 3 dni, keďže u nás nákyp nikto nepapá. no chutil mi a an kompót som si nedávala. mala som to na studeno ako dezert.

vesi
29. jan 2008

lila, som rada, že ti chutil, je to recept mojej svokry a ja ho tiež jem bez ovocia, niekedy si dám na vrch šľahačku 😀 ja kompoty nemusím 😝 u nás to jedia všetci , hlavne manžel, ten je na sladké 😀

certica
29. jan 2008

mne sa nechce cely postup 😀 , ale ja zvyknem pridavat do nakypu (medzi) aj tvaroh a struh. jablka, pripadne marhule a este je velmi dobry aj s jablkami plus mlete orechy, ale to rozhodne nie je pre deti 😉 a samoska sa to pecie cele.

vesi
29. jan 2008

certi, dobrý nápad, vyskúšam ten tvaroh a jablká 😀

pivonka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz