Máte osvedčený recept na charlottu?

loren
6. máj 2008

mate niekto dobry osvedceny recept na tuto tortu nasla som len dve na internete 😖

elise
6. máj 2008

tak ich sem napíš 😉

loren
autor
6. máj 2008

napisem ked v sobotu spravim a podari sa 😉
len som chcela ak ma niekto odskusanu tuto tortu nech napise

jajax
13. jún 2008

loren tento recept na charlottu je uplne super.robievam ho dost casto.

POMARANČOVÁ CHARLOTTA(ŠARLOTA).
Klasickým spôsobom upečieme roládu z piškótového cesta(z 5 vajec),natrieme ju marhuľovým džemom a nakrájame na tenké kolieska(asi 1cm-nie hrubšie).Misku s objemom asi 2l vyložíme potravinárskou fóliou a po bokoch rozložíme rolády.Zvyšné si odložíme.2 veľké pomaranče očistíme a vyberieme dužinu,necháme ju aj so šťavou.
Uvaríme 1/2l pomarančového džúsu,100g kryšt.cukru a 1 van.puding,necháme vychladnúť.4KL želatiny necháme napučať v troche vody a na miernom ohni rozpustíme.3/8l šľahačkovej smotany vyšľaháme.Do pudingu vmiešame želatinu,šľahačku a nakoniec pomarančovú dužinu.Krém vlejeme do misy vyloženej roládami a na vrch uložíme zvyšné rolády.Dáme stuhnúť.
Pred podávaním vyklopíme na podnos.

leishmania
15. jún 2008

ja mam dobry recept na charlotu,ale u nasich, mozno niekedy bud, tyzden pridam recept

loren
autor
16. jún 2008

no ja co som robila vtedy tak mi vobec nechutila bol to recept smimibazaru taska vodova bola 😒

ale tieto dva recepty vyzeraju chutne
inak na konzistenciu a pohlad bola super

cornelia91
6. aug 2013

Ja zvyknem robievať túto šarlotu z piškót: http://dobruchut.azet.sk/recept/9512/jahodova-s... Mne aj priateľom veľmi chutí , tak môžeš vyskúšať 🙂