Máte recept na hrnčekový perník?

avoline
5. sep 2013

mate recept na hrncekovy pernikovy kolas s orechami , jablkami, alebo inými prisadami? dakujem

tatinka
5. sep 2013

mne chuti tento: 4 hrnceky kokosovej mucky, 2 a pol hrnceka pras.cukru, 3 hrnceky polohr,muky, 3 hrnceky mlieka, 1 a pol hrnceka oleja, 1 kypriaci prasok do pernika - vsetko spolu zmiesas a primiesas na mensie kocky pokrajanu varovu cokoladu asi 100 gramovu, cesto das na vymasteny a pomuceny plech, pecies na 180 stupnov asi cca 20 minut 🙂 skus je to mnamky

patria1
6. sep 2013

ja mám strasne jednoduchy recept:nie je sice na hrnceky,ale podla mna to zvladne kazda mamina.
RECEPT:
400gr hladkej muky
300gr praskoveho cukru(môze byt aj menej kto nema rad velmi sladke)
2 pol.lyzice kakao
2 vajcia(cele)
3 pol.lyzice dzemu(podla moznosti co mame doma)
1 kavova lyzicka sodyBB
500ml mlieka
1 prasok do pernika
Vsetko spolu vymiesame,a nalejeme na vymasteny posypany plech.Pecieme cca 30min.pri 180 stupnov.
Na vrch sa moze podla chuti poliat cokolada alebo potriet s dzemom,ale nemusi.Je vynikajuci a narastie krasne.
Dobru chut! 😉

eeffka
6. sep 2013

ja pouzivam recept co dala @patria1 , myslim ze je na druhej strane na prasku do peciva pernikovom, ale cukru len 100-120g, 300g je presladene, standardne sa do kolacov a trenych ciest ma davat max 50% objemu muky, cize na 400g max 200cukru

minnie55
6. sep 2013

@patria1 ja som neodolala, keď som si prečítala tvoj recept a perník je už v rúre 😀 😀 😀 pridala som do cesta aj hrozienka, rozvoniava po celom byte, tak sa už naň všetci tešíme 🙂 Ďakujem pekne za recept.

colormoda
11. dec 2015

@patria1 vyborny pernik odskusany 🙂

drahusa2
11. dec 2015
Používateľ drahusa2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drahusa2.

musim vyskusat aj ja ten recept ked je taky dobry 🙂