Máte recept na mäkký bezlepkový, bezpšeničný chlieb?

lusil2005
15. apr 2008

cafte zeny
prosim vas, vie niekto recept na dobry a hlavne mäkucky bezlepkovy alebo bezpsenicny chlieb? tie, co som robila so zmesi promix podla navodov na obaloch boli nenakysnute, tuhe, no proste nic moc. da sa vobec upiect nadychany bezlepkovy chlieb? piekla som ich v pekarni eta siesta na rychlom dvojhodinovom programe - ako kazali v navode. robim nieco zle alebo bezlepkovy chlieb je proste taky?
dik za rady - dufam ze ma potesite ☹

veronyp
18. feb 2015

Ahojte,
moj manzel ma celiakiu a peciem podla tohto receptu, ktory mame od jednej znamej - overene a sme spokojni ;)

suroviny:
1. mensi zemiak
2. drozdie
3. olej (3 polievkove lyzice)
4. 1 vajce
5. sol, semiacka (slnecnicove, lanove..), cukor
6. muka bezlepkova chlebova cca 250g spolu: SCHAR Mix B a SCHAR BROT MIX Dunkel
Postup:
1. ocisteny mensi zemiak treba nastruhat na najjemnejsom struhadle (ako na halusky) a zaliat vriacou vodou (robim to "odoka"..vody asi 400ml) a nechame trochu ochladnut
2. ked zmes uz nie je horuca, ale stale tepla..pridame trosku cukru a polovicu kocky drozdia a nechame par minut kym to nabuble
3. pridame olej, sol, semiacka podla chuti, vajce a muku a dobre vymiesame drevenou vareskou (nie mixer)
Muku ja davam tak 50:50 priblizne, bielu Mix B a tmavu 'Dunkel', ale moze sa urobit cely len z tmavej, alebo len z bielej.. 250g muky je priblizne, zavisi aky bol velky zemiak, aj kolko vody sa dalo, prisypem ak treba, aby to nebolo ani riedke ani moc tuhe,
po vymiesani sa moze hned piect ale moze sa nechat aj chvilu 10-15 minut postat nech pokysne, podla toho kolko mate casu..
Potom davam to chlebovej formy vystlanej papierom na pecenie a peciem v rure na 200 stupnov hodinu az hodinu a 15 minut, kym sa pekne zvacsi a zhnedne

regina71
20. feb 2015

@veronyp
keď miešaš múky, tak vyskúšaj kombináciu múk Promix UNI/svetlá/ a Promix - T/tmavá od firmy Novalim. vynikajúce

lucuku
21. apr 2016

Ahojte.
Upiekla som bezlepkovy z múky Schar-mixB. Vyzerá ako obyčajný, je pekne nadychany,ale nechutí. Veľmi v tom cítim múku, trošku je horký.
Čo by som mohla nabudúce pridať, aby som necítila tu chuť? Ako mám dochutit? Nemôžem lepok, vajce.

arnold11
4. máj 2016

ahoj. Ľahký a chutný recept na muffiny bez múky a cukru.to je jednoduchý recept ja som pekla už veľa krát.Recept od alassalabeauty.sk. Všelijaké recepty maju na Facebooke
Potrebujem
.4 bananý
• 3 p.l. MANDLOVÁ AMLOU PASTA
• 4 vajíčka
• ½ č.l. škorica
• ½ č.l. kypriaci prášok
S pomocou blenderu zmixujeme naše ingrediencie spolu až kým nedostaneme hladkú krémovú masu.
Roztriedime do silikónových nádob na muffiny a pečieme v rúre v teplote 185/200 stupňov, 15-20minút .Dobrý chuť. Skvele odporúčam.

lucuku
5. máj 2016

@arnold11 ďakujem za recept, ale ja nemôžem ani vajíčka ☹

majuska0609
8. máj 2020

@fabuleuse a na aký program dávate a akú pekarnicku mate
@fabuleuse

ooxy
25. sep 2023

ahojte, neviem, či niekto odpovie... moje dieťa má alergiu n pšenicu a histamínovú intoleranciu - teda nemôže droždie... ako upiecť takýto chlieb, ak nekváskujem? ďakujem. Lena