• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máte recept na šípky?

19. septembra 2014 
ahojte!tento rok je dobre sipkovy,doteraz som ich len susial a davala do caju,mate niekto aj ine rcepty co so sipkami ci uz cerstvymi alebo susenymi?
26. sep 2008 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme zbierali šipky min.rok a čaj nechcel nikto piť :confounded:
26. sep 2008 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
u nas sa pije aj z nazberanej lipy a maty :grinning: ,no zevraj sa da zo sipok robit dzem tak taky recept by som prijala aj ked je to s tymi sipkami poriadna piplacka
26. sep 2008 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Šípkový lekvár

Šípky, 1 kg cukru na 1 kg uvarených šípok, želírovací prostriedok.

Z umytých šípok odrežeme vrch i spodok (od stopky aj od kvetu) a uvaríme ich. Osladíme podľa chuti, pridáme želírovací prostriedok (napríklad Gel Fix), povaríme ešte 3 minúty, dáme do pohárov a uzatvoríme ich.

alebo:

1l kilogram šípok, 700 gr kryštálového cukru, 2 dl vody

Zrelé šípky umyjeme, zbavíme semien a uvaríme vo vode domäkka.
Prelisujeme a kašu osladíme a povaríme.
Hotový lekvár nalejeme do čistých pohárov, dobre uzavrieme a sterilizujeme 20 minút.

Robievala ho moja mamina a je fakt výborný, ale pracné čistenie preto ho už nerobí nemá jej kto pomôcť :frowning2:
26. sep 2008 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mooooc dakujem! :grinning:
26. sep 2008 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja akurát robím tento: http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=10689 neskutočne to voní po celom baráku :dizzy_face: až sa mi slinky zbiehajú. a miešam to s jablkami. tak uvidíme výsledok... výhoda je, že sa nemusia vydlabávať semienka ani chĺpky. zatiaľ môžem potvrdiť len to, že chĺpky sa rozvarili.
28. okt 2008 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Wien trochu by som sa bála toho že sa to nevydlabe... Ono to potom dosť páli záhu... My robíme taký z vydlabancov, alebo teda moji rodičia, keby to bolo na mne tak určite nemám na to trpezlivosť :sweat_smile:
14. nov 2008 o 05:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Da sa robit aj z čerstvych šipok čaj
19. sep 2014 o 22:47  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj sirup sa da spravit, recept mam z najnovsieho apetitu, idem vyskusat prvy krat :slight_smile:
19. sep 2014 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok