Máte recept na šípky?

titkovamiriam
26. sep 2008

ahojte!tento rok je dobre sipkovy,doteraz som ich len susial a davala do caju,mate niekto aj ine rcepty co so sipkami ci uz cerstvymi alebo susenymi?

pacna
26. sep 2008

my sme zbierali šipky min.rok a čaj nechcel nikto piť 😖

titkovamiriam
autor
26. sep 2008

u nas sa pije aj z nazberanej lipy a maty 😀 ,no zevraj sa da zo sipok robit dzem tak taky recept by som prijala aj ked je to s tymi sipkami poriadna piplacka

stresmenka
26. sep 2008

Šípkový lekvár

Šípky, 1 kg cukru na 1 kg uvarených šípok, želírovací prostriedok.

Z umytých šípok odrežeme vrch i spodok (od stopky aj od kvetu) a uvaríme ich. Osladíme podľa chuti, pridáme želírovací prostriedok (napríklad Gel Fix), povaríme ešte 3 minúty, dáme do pohárov a uzatvoríme ich.

alebo:

1l kilogram šípok, 700 gr kryštálového cukru, 2 dl vody

Zrelé šípky umyjeme, zbavíme semien a uvaríme vo vode domäkka.
Prelisujeme a kašu osladíme a povaríme.
Hotový lekvár nalejeme do čistých pohárov, dobre uzavrieme a sterilizujeme 20 minút.

Robievala ho moja mamina a je fakt výborný, ale pracné čistenie preto ho už nerobí nemá jej kto pomôcť ☹

titkovamiriam
autor
26. sep 2008

mooooc dakujem! 😀

wien
28. okt 2008

ja akurát robím tento: http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=10689 neskutočne to voní po celom baráku 😵 až sa mi slinky zbiehajú. a miešam to s jablkami. tak uvidíme výsledok... výhoda je, že sa nemusia vydlabávať semienka ani chĺpky. zatiaľ môžem potvrdiť len to, že chĺpky sa rozvarili.

libka1
14. nov 2008

Wien trochu by som sa bála toho že sa to nevydlabe... Ono to potom dosť páli záhu... My robíme taký z vydlabancov, alebo teda moji rodičia, keby to bolo na mne tak určite nemám na to trpezlivosť 😅

elif2013
19. sep 2014

Da sa robit aj z čerstvych šipok čaj

cessy
19. sep 2014

Aj sirup sa da spravit, recept mam z najnovsieho apetitu, idem vyskusat prvy krat 🙂