Máte recepty na prípravu zmrzliny?

smoulinka22
25. máj 2011

Ahojte 🙂

v tieto horúce dni ma napadlo, že by som si nemusela chodiť kupovať zmrzlinu len do cukrárne, ale spraviť si ju doma, máte skúsenosti, recepty? podeľte sa! 🙂

lussy23
25. máj 2011

Nie je to síce zmrzlina, ale taký mrazený dezert. Spolužiačka ho raz robila, bol veľmi chutný

smotana na šňahanie 200g
višňové pyré 75g
želatina 3 ks
Malinové pyré 75g
višne 120g.

Smotanu vyšľaháme, časť si odložíme a zvyšok dáme do hlbších formičiek . Ale môže to byť aj v nejakej malej tortovej forme alebo v tegliku, to je jedno, výsledok bude rovnaký. 🙂
Z ovocie sa povarí. Po zovretí sa pridá želatína. Vzniknutá zmes sa zmieša s časťou šäahačky. Potom sa ovocná šľahačka navrství na čistú šľahačku a dá sa zmraziť.

Samozreme môže byť aj iné malé ovocie.

titkovamiriam
26. máj 2011

😀 Ja robievam zmrzliny a drene cely rok 😀

Dren bud z aktualneho ovocia a lebo kompotu.Ovocie uvarím s cukrom ,rozmixujem a po vychladnutí zamrazim.

A zmzlinu: čokoládová:
150 g cukru, 200 g mlieka, 200 g smotany, 75 g čokolády na varenie, 1 vajce, štipka vanilky

Nasekajte čokoládu na kúsky a dajte ju do vodného kúpeľa spolu s časťou mlieka a vanilkou. Vyšľahajte vajce s cukrom, pridajte zbytok mlieka a roztopenú čokoládu (dôkladne vychladnutú). Nakoniec vložte zmes do chladiacej nádoby

Jahodová a mascarpone:300 g jahôd, 80 g jemného kryštálového cukru, 1 žĺtok, 250 g mascarpone, 2 ČL citrónovej šťavy

Očistené jahody dôkladne umyjeme a necháme odkvapkať. Niekoľko kusov si odložíme na ozdobenie a zvyšné rozmixujeme v mixéri spolu s cukrom. Potom primiešame žĺtok.
Mascarpone vymiešame v miske s citrónovou šťavou. Pridáme rozmixované jahody a zľahka premiešame metličkou. Zmes vylejeme do formy a dáme zamraziť.

a z hocicoho:

250 ml šľahačková smotana, 1 vajce, 1 vanilkový cukor, 1 PL práškový cukro, 150 g Jahody/iné ovocie/

Do misky dáme jeden žĺtok, pridáme vanilkový a práškový cukor a vymiešame do peny. Rozmixujeme jahody, vyšľaháme šľahačku a bielko. Všetko premiešame a dáme zmraziť.

Miesto šľahačky môže byť aj mlieko,jogurt,tvaroh,miesto cukru med......ako príchuť kava,kakao,rum,konak-čo len koho napadne.Zaklad je dobre vyšlahať,kto sa bojí ani vajcia nemusí dávať...



titkovamiriam
26. máj 2011

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3732 no a kukla som oblubenu stranku na vsetko varenie tato vyzera božsky a ked si zadas zmrzlina tak ti ich najde 5 stran 😉 a niektore su fakt vynikajuce receptiky aj s postupmi!!!

ivett1
26. máj 2011

@lussy23 mnam, mnam🙂

smoulinka22
autor
31. máj 2011

Jej ďakujem, ani som nečakala, že takou rýchlosťou tu bude toľko príspevkov 🙂

lela88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz