Miomat na smoothie jogurt

laura222
13. máj 2018

Ahojte baby, chcela by som sa spytat tych co vlastia Miomat.: Je mozne v nom robit smoothie s pouzitim jogurtov, smotany a pod? Ja viem ze je to vegansky hrncek ale co sa tyka smoothie sme zvyknuti pouzivat biely jogurt. Myslite ze mozem? Nerada by som ho pokazila 🙈

ink
13. máj 2018

@laura222 ahoj,tym,ze program smoothie je bez varenia a len mixujes,tak mozes. 🙂

laura222
autor
13. máj 2018

@ink super diky! Nebola som si ista 🙂 cize len pri programe Raw mozem pouzivat zivocisne mliecne produkty?

ink
13. máj 2018

@laura222 nie,len pri smoothie mozes zivocisne. Raw aj ostatne programy uz zahrievaju. Ale skus dat aternativu rastlinneho mlieka/smotany.

laura222
autor
13. máj 2018

@ink ahaa jasne uz rozumiem! 🙂

laura222
autor
14. máj 2018

@ink a aky je rozdiel napr medzi mandlovym mliekom ked ho pripravim cez Raw funkciu a Vegie milk? Iba v teplote ohrevu? Neviem totiz ako je lepsie ho robit aby nestratilo vitaminy. V knizke receptov je napr mandlove mlieko robene cez funkciu Raw ale napr makove cez Vegie milk

ink
14. máj 2018

@laura222 ahoj ahoj, v podstate tým, že ich spravís na VeggieMilk nič nepokazíš, je tam iný ohrev. Raw je okolo 42° a VeggieMilk tuším 72° ale už si to nepamätám dobre. Ja som bola na kurze varenia s Miomatom, a tam vraveli o mandlovom, že je dobré robiť v programe Raw, lebo čím nižčia teplota pri výrobe mlieka, tým viac živín sa zachová. Avšak, treba ho potom rýchlejšie spotrebovať. 2-3 dni max v chladničke. Ak robíš pri tej vyššej teplote na VeggieMilk, tak vydrží max.5.
Ale nezlakni sa tej planej chuti, ja tam pridávam aspoň jednu ďatlu.
A ten mak by som asi odôvodnila tým, že potrebuješ zasa pri nom ako pri olejnatom semienku, aby sa uvolnili z neho tie oleje pri vyššej telote, ale to len tipujem a nemám to overené 🙂

laura222
autor
15. máj 2018

@ink ahaaa cize pri raw 2-3 dni a pri veggie az 5.. to je fajn vediet! Inak uz som skusala viac typov mliek pouzivam ich na smoothie, nezvyknem ich len tak pit. Ak pridam datlu asi budu aj chutovo sladsie tak vyskusam