Môže sa po uvarení mäso znovu zmraziť?

lili777
1. feb 2012

Nejak som si nie istá, aj keď mi viacerí trvrdia, že áno, stále riešim, či je správne, ak z mrazeného mäsa niečo uvarím a následne to zmrazím. je mi jasné, že lepšie je uvariť z čestvého a zmraziť, ale nie vždy mi to tak vychádza, keďže nakupujeme mäso v akcii vo väčšom množstve. POslednú dobu sa mi osvedčilo dať zramziť niektoré jedlá a potom len v prípade núdze/potreby vytiahnuť, privariť prílohu a hotovo. Je to super z časového hľadiska, že netreba kvôli každému jedlu stáť pri šporáku a hlavne aj ekonomického, lebo keď navarím viac, hneď čerstvú porciu zmrazím a nič sa nevyhadzuje. SAmozrejme, že nedávam do mrazáku prílohy a len to čo je možné. Ak to robíte vy? Čo prípadne mrazíte.

zu2za3na
1. feb 2012

@lili777 Ahoj, moja babka už roky roky mrazí mäso aj mrazené, robí si polotovary tak ako ty, potom to rozmrazí a má to raz dva na stole, najčastejšie tak robí fašírky alebo klopsy. Podľa mňa je v pohode keď zamrazíš ale zamraz iba raz, potom keď to vyberieš a znovu sa zvýši už by som to radšej znova nemrazila...

katka1981
1. feb 2012

@zuzana17, neodpadlo este ani raz, jedine ze by sa ma zlaklo 🙂 Ale ozaj kupit ciste vajce je dnes problem. Vazne kludne ocenim tipy. Kolkokrat muz pride domov, ze vajcia nekupil, lebo boli plesnive a o.... a dlho vyberal. Nastastie kupujeme vajcia malokedy a v poslednej dobe sme kupovali Bio, lebo boli jedine co neboli klietkovy chov, no ale inak cenovo "skvele" Ale zas mozno su to bludy, mozno ma klietkove vajce rovnako ziviny ako od volne chovanej sliepky. Jaj to je na dlhu debatu. No ale zase som sa priucila. 🙂

zuzana17
1. feb 2012

@zu2za3na potom ako zmrazené jedlo rozmrazíš už viac zmrazovať nesmieš! 😉

zuzana17
1. feb 2012

@katka1981 😀 😀 😀
od voľne chovanej sliepky vo výbehu má vajce omnoho viac živín, tomu ver 😉

katka1981
1. feb 2012

@zuzana17, no to urcite, len skoda, ze k nim nemam blizsi vztah, takze ich chovat neplanujem. A v hypaci ich nekupim. Ale uz ich aspon nebudem umyvat 🙂

raza
1. feb 2012

dievčence, ako tu čítam o umývaní tých vajec... ja chápem, že kvôli čomu nie umývať, len vyšúchať, ale keď ja mám domáce vajíčka a tie sú často dosť ,,špinavé" , keď dlhšie prší, tak ani nehovorím 😠

zu2za3na
1. feb 2012

@zuzana17 veď to som aj napísala, zamraziť raz a už potom nie 🙂

zuzana17
1. feb 2012

@zu2za3na ok ja som pochopila, ja len aby si niekto nevysvetlil, že môže, keď tam bolo použité radšej 🙂

zu2za3na
1. feb 2012

@zuzana17 vidíš. pravda prava 🙂

elise
1. feb 2012

@zuzana17 len kuchynsku utierku potom treba hned preprať ale to je už ninom🙂

zuzana17
1. feb 2012

@elise myslela som jednorázovú utierku 😉 , tú len vyhodíš aj je to

elise
1. feb 2012

@zuzana17 😀

elise
1. feb 2012

@raza moja babka vajička od sliepok umývala prudom vody zo sprchy🙂 ale na to mrazenie existuju aj špeciálne sáčky a nádobky v ktorých sa vysaje vzduch a mrazi sa dnes sme rozmrazili sviečkovu napríklad knedle samostatne zamrazene aj omáčka aj maso a je tu suprove🙂

zuzkat1
2. feb 2012

@molka
@katka1981
@elise moja mama ich tiez drhne.. a ja som ich drhla kym som toto nepocula od odbornikov...fakt uz neviem kde to bolo lebo to bolo davno,ale odvtedy neumyvam... tu skrupinu buchnem raz dva ked potrebujem rozbit a na varenie kladiem do vriacej vody ...

efffca
23. máj 2015

Ahojte, ste tu este niekto? 🙂 Pozeram, ze diskusia je uz starsia, ale ja by som suuurne potrebovala poradit 😒 Mozem zmrazit namarinovane maso? Pripravila som si ho na zajtrajsiu grilovacku s priatelmi, ale grilovacka sa zrusila a presuva o tyzden, mozno o dva. Mozem ho takto namarinovane zamrazit a potom vytiahnut, ked ho budem potrebovat? Robili ste to tak uz niekto?

karotkajarna
23. máj 2015

@efffca už to máš asi v mrazničke 🙂, ale ja si bežne pacujem kuracie mäso (nakrájané na kúsky - sójová om. + kari + čierne korenie a bylinky) a dávam to do mrazničky v menších porciách. Robím to tak roky, zatiaľ žiaden problém, mäsko tým pekne presiakne a je kedykoľvek k dispozícii keď sa mi nechce vymýšľať s varením.

Už som mrazila aj na grilovanie (buď kúpená marináda alebo mix kadečoho). Ak bolo mäsko v chladničke, malo by to byť v pohode.

Ak si ho nemrazila, tak na pekáč, zakryť alobalom, šup do rúry a nedeľný obed je z časti hotový 🙂

efffca
24. máj 2015

@karotkajarna Ďakujem si mi pomohla, akurát som chcela časť z toho využiť na obed a rotmýšľala som, či to urobiť na panvici alebo v rúre 🙂 Zvyšné zamrazím, veď v podstate včera som ho kúpila a naložila čerstvé, tak myslím, že ho môžem dnes zamraziť.