Môžem pre dieťa sterilizovať?

evulilik
7. aug 2012

Mám plno jabĺčok zo záhradky - takže určite v bio kvalite 😀 no s príkrmami začíname asi až od septembra. A nejde len o jablčka ale aj cuketa, mrkvička ... No všetko my to pohnije kým začneme papať, kedže rátam s tým, že ten prvý mesiac toho veľa nezjeme. Preto my napadlo či si nemôžem narobiť dopredu výživky. Jasnačka že bez cukru a soli . Len to neviem či sa to vôbec môže konzervovať a akým spôsobom (koľko toho konzervantu tam môžem dať). Resp. ak sa nemôže konzervovať tak cca dokedy taká jablčkova výživka vydrží v chladničke ...(to asi nie moc dlho) ..Chcela by som jej ponuknuť toto zdravé ovocie aspoň zo začiatku .. kedže neverím že bio v obchode je naozaj bio.

titkovamiriam
7. aug 2012

jablka zasterilizuj len nastruhane bez cukru a konzervantu 🙂 ,cukinu mozes zamrazit alebo sterilizovat aj s jablkami,mrkva sa da dlhodobo uskladnit v suchej pivnici,no da sa tiez zasterilizovat.A ak mas toho vela tak mix jablko,mrkva,cukina je super kombinacia.

kkl82
7. aug 2012

ahoj. my robime vyzivku uplne bez nicoho (bez cukru, bez soli, bez konzervantov). staci ked jablcka trochu podusis a rozmixujes. naplnis pohariky, dobre zatvoris a das sterilizovat - bud vo vodnom kupeli 80 stupnov celzia cca 15-20 minut, alebo v trube. potom este raz zatvoris pohariky (varom sa mohli niektore uvolnit). najma letne jablcka su prirodzene kysle, takze antioxidanty uz netreba. v pripade, ze ti vadi, ze trocha zhnednu, daj tam trochu praskoveho vitaminu C. ak by boli moc kysle, pouzi cukor, ale nie obycajny, ale kup fruktozovy (maju v tescu, kauflande, bille aj lidli). je sladsi, tak ho staci malo a je navyse prirodzene ovocny.
a hlavne pozor, ovocne zavaraniny zvyknu skladovanim zosladnut, takze aj to, co sa javi na zaciatku ako kysle, po cca 1-2 mesiacoch zosladne. je to sposobene ovocnymi cukrami, kt. potrebuju trochu casu "na dozretie". vyzivky zavarane bez cukru a konzervantov mozes skladovat aj 2 roky - mozno aj viac, ale nam nikdy dlhsie nevydrzali, lebo sme ich zjedli 😀

hanik90
7. aug 2012

Ahoj, ja som si robila zásoby uz na jar, kedze budem mat decembrove babo. Uvarila som broskyne bez šupky s nakrájanou mrkvou, nič iné tam nešlo. Potom som to rozmixovala, znovu prevarila, dala do pohárikov a zasterilizovala. Ale sterilizovala som to možno aj trištvrte hodinu. Broskyna s mrkvou je dobrá kombinácia, je to aj prirodzene sladké. Takže kludne aj bez konzervantov. 🙂

zmrzlinkams
7. aug 2012

detske vyživy ovocne robim normálne a mal mi to je od 7 mes. v pohode mam jablkovu a mrhulovu a dnes robim broskynovu - zeleninove som robila ale sa mi pokazili vydržali tyž. takže som ostala pri starej technike a to mraznnička, a tam mam všetko od mrkvi až po tekvicu a cuketu či por...... všetko naporcovane a uskladnene v mrazničke a vyberiem len čo chcem a dám do hrnca zmrznute a ono sa to pekne spravi...... sterelizujme len ovocne vyživy alebo si urobim drť ovocnu a dam do mrazaku ale kedže mam malu mrazničku tak to musim riešiť rozne aby som mala s každeho niečo hlanve mal to kam dať 🙂