Používame cookies. Viac informácií tu. OK
irriss
26. apr 2012

NE 😨 😨 😉 🤐

ted koukam na "status"..uz chapu!!!...urcite je koupena na SK 😉 a je jina nez v UK😉 a mas na ni strasnou chut..
to znam 😀..take se mi to stava, ze si neco dovezu z CZ a pak na to zapomenu...a mam na to strasnou chut a prave to proslo..☹
ale bohuzel, musis to vyhodit😉 a tesit se na priste😉

macamac
26. apr 2012

a je problém kúpiť novú?čerstvú? 😕
to nestojí majland 😉
ja by som to neriskla-pri tej dnešnej kvalite a umelinách...po roku...no neviem...

janusa_
26. apr 2012

Ja by som to nejedla ani ako netehotna a nie to este ako tehotna 😅
neni su v nej este cerviky musky atd? 😕 😅

dnsna kvalita vyrobkov umeliny, prebalovanie vyrobkov na ine datumy len bay akoze dlhsie boli "cerstve" ech..

medyna
26. apr 2012

ja by som si neurobila.. dokonca ani mesiac po zaruke som uz nepouzivala ..... tie zaruky tam nie su pre nic-za nic .....

monika1279
26. apr 2012

nie 🙂 rok po zaruke 😀 čo všetko sa doma nenájde však? 😀 😉

jasminet
26. apr 2012

ale jasne, urob si - ked mas malo problemov... 😝 😝 😝

martinkatinka
26. apr 2012

Trvanlivosť sa uvádza vždy minimálna, dovtedy by to malo vydržať, može to vydržať aj viac, ALE zdravý rozum by mi povedal, že rok po expirácii určite NIE!

jabera
26. apr 2012

ono hlavne v krupicke sa radi ubytuju mole... a ak este neleti sama, je mozne , ze su tam cervicky... nejedz tooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lussy23
26. apr 2012

určite nie. Veď to môže uškodiť aj netehotnému, nieto ešte tehotne. krupica nestojí milion, kúpte si druhú.

vinifred
26. apr 2012

..ale áno,budeš to mať aj so živočíšnymi bielkovinami.. 😀

nasta197
26. apr 2012

sprav si... 🙂 možno si to pomôže ak maš zapchu :D

pipka
26. apr 2012

napis adresu poslem ti na vlastne naklady okamzite cerstvu krupicu...tehotenske chute sa nedaju oklamat 😀 😀 😀

moniciak
26. apr 2012

@nasta197 si dala 🙂

danculka25
26. apr 2012

ja by som si v pohode dala 😎

klincek
26. apr 2012

jasom si ako tehotna dala paralen dva roky po zaruke..prisla som na to az pri tretom 😝 .
ale keby som vtedy videla, ze je cokolvek po zaruke, urcite to nejem..aj ked chapem chute🙂

zuzana17
26. apr 2012

😀 😀 😀 daj si niečo iné a zajtra si kúp a sprav si čerstvú 😀 😀 😀

kvetinka211
26. apr 2012

@pacica ked si tehotna, radsej nic neriskuj aj ked v tomto pripade hrozi maximalne ze ti v tej kasi budu plavat mole ci ina haved. Ani babatku by som to nedala. Ale mimo tehu takyto typ potravin ma skor minimalnu dobu spotreby, cize ked si to mala dobre skladovane v uzavretej krabici, pozres to a nic cudzorode tam nevidis tak je to ok ... Inak nerobte si iluzie, aj v tej co kupite v obchodu je vselico .. mam skusenost ze niektore taketo suche potraviny maju v sebe mole aj ked boli v uzavretej nadobe uz tesne po trvanlivosti ... asi to maju vypocitane presne na zivotny cyklus moli 😉 Kupis s molimi vajickami a kym to zjes v odporucanej dobe tak mole nevidis 😖

danjelca
26. apr 2012

:DDD super téma!

poleva
26. apr 2012

bomba otázka 😀

abbie
26. apr 2012

😀 😀 😀 😀

petkave
26. apr 2012

No však ale chúďa, kde si ju má kúpiť, ak práve túto vo VB nemajú??? 😅 Ženy, ste jej dali! 😝

diridonda
26. apr 2012

😠 nechapem, naco bola dobra tato otazka? a kolko sa nas tu nalepilo! uz davno som takuto nezmyselnu otazku nepocula... 😕 😕 😕

alena76
26. apr 2012

to je naaahodou dost dobra otazka 😀 ktora nezila v UK nepochopi..a este mas aj tehu chute.ja by som to kludne riskla, ked este ta krupica nelieta 😀 😀 nemas sa z coho otravit, nie je to konzerva alebo co

tibinka22
26. apr 2012

Ach ženy, čo ste nikdy neboli tehotné a nedostali ste na niečo strašnú chuť, čo práve nemáte??? v UK je asi problém to zohnať, tak sa normálne spýtala..... ja osobne nejem veci po "záruke", ale naozaj tam sa asi nemá čo pokaziť.... neviem 😕 😕 😝

ichbinich
27. apr 2012

V principe ano, ak sa na teba nepozera a nechuti inak 😀

Su dva rozne udaje: spotrebovat do = to naozaj treba spotrebovat do udaneho datumu. A potom je minimalna trvanlivost do. To znamena, ze do toho datumu je tovar urcite v poriadku. Podla predpisov EU musi mat aj med min. trvanlivost, alebo aj aceto balsamico. Takze mame doma flasku 25-rocneho aceto, ktore ma min. trvanlivost do 2013. Takze tak 😉

Kazdy vyrobok si treba otvorit a skontrolovat. Jogurty su niekedy pokazene este pred datumom, niekedy sa daju jest aj mesiac po datume.

Na muke/krupici sa okrem skodcov de facto nema co pokazit. Teda, ak uz nezije, tak treba trochu ochutnat, ci sa nepokazil tuk v muke (ano, aj v muke je tuk a este viac v celozrnnej). Ak sa pokazil, chuti ako ... stary tuk 😉
Ak jej nic nie je, uvar si ju. A to je jedno, ci ti tehotna alebo nie. Nejedna sa o stare vajicka ani o podivne maso a pod.

A ano, skodcovia byvaju uz zabaleni 😉 Mala som tak mole v pistaciach, ceorviky v muke a podobne srandy. A s tym spojene nocne vypratavanie a cistenie kuchyne a hladanie povodu 🙄

cherryl
27. apr 2012

mas smolu ze si ju nevysypala do sklenenej dozy dnes by si ju tam nasla a nemala by ziaden datum spotreby 😉 pokial v nej nic ine nieje tak ver ze tato sucha krupica prezije aj dalsi rok 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli