Najobľúbenejšie jedlo vášho dieťatka

terkaa
6. dec 2008

za ktorym jedlom sa u vas len tak zaprasi? dajte aj receptik a samozrejme aj od ktoreho mesiaca sa to moze konzumovat. moj maly miluje karotku, kuracie prsia a jablcko.
karotku s kuracimi prsiami uvarim vo vode, ku koncu pridam jedno ocistene, vykostkovane jablcko, chvilku este povarim a pomixujem 🙂
nakoniec pridam trosku olivoveho oleja.
zacali sme prikrmovat od siesteho mesiaca, takze k tomu receptiku sme sa po postupnom prikrmovani dopracovali asi po mesiaci.

mikalove
6. dec 2008

mne malá moc nechce ovocie ale len zeleninové jedlá,najviac chutia zemiaky,takže uvarím jej akoby zeleninovú plievočku a rozmixujem ,to jej chutí.davam jej zemiačik,mrkvu,cuketku,kalerab...čo mame.a ešte ryžová kašička jej chutí,dam do vody trochu ryže,rozvarím aj zo par sušenych hrozienok s tym a ked je makké rozmixujem,neprisladujem..

emita
6. dec 2008

naše najobľúbenejšie je tekvica(taká s oranžovým vnútrom) s kuracími prsiami a cestovinkou. za tým sa fakt "zapráši" všetko varím spolu a potom zlejem vodu a popučím. papáme to od zač. 9. mesiaca lebo skôr sme nemali tekvicu 😉

slnyecko
6. dec 2008

biely jogurt,samotny,pripadne krupicova kasa od sunarky z jogurtom,mnam,to chuti aj mne 😀

ivanuska77
6. dec 2008

Ta oranzova tekvica je aj u nas najoblubenejsia. Varim ju tiez s maskom a roznymi druhmi zeleniny a na zaver pridam troska olivoveho oleja.
Este jej pripravujem kasu z ovsenych vlociek, ktore povarim vo vode so slivkami,alebo figami. Potom to vidlickou popucim a pridam struhane jablcko, ci ine ovocie. To moze Natalka papat kazdy den a potom sa pekne vykaka, vdaka tym slivkam. Ovsene vlocky jej davam na doporucenie lekarky od 6 mes. napriek lepku, hlavne koli tomu kakaniu ( mali sme problemy) Inak lepok obsahujuce potraviny sa smu davat tusim od 5 mesiaca.

elize
6. dec 2008

Tak my mame doma riadneho alergika. Vobec netusime na co, pretoze sa vyhadze bez ohladu na to co spapa. Aj ked bol na diete sa vyhadzal. Este nas cakaju alergologicke a imunologicke testy. Takze aj napriek tomu, ze uz mal rok stale papa len obmedzene potraviny.
Najoblubenejsie je kuracie rizoto (kuracie prsia, mrkva, brokolica, kalerab a ryza, vsetko len uvarene do maka s trochou soli a rasce + nakoniec pridam olivovy olej a posypat petrzlenovou vnatou).
Z ovocnych miluje ryzovu kasu s hruskami. Hrusky a ryzu uvarim do maka. Po uvareni pridam zarobenu Bebu a potlacim vidlickou. Hrusky je mozne nahradit akymkolvek ovocim 😉

martina46
6. dec 2008

kasa.

danuska24
21. dec 2008

polievky

libka1
21. dec 2008

špenát so zemiakom a žĺtkom, ale berie jej celkove všetko zelené 😅 zelená fazuľka, brokolica, kel... 😝

vavka33
21. dec 2008

spenatova polievka s ovs.vlockami a kurca s ryzou.

libka1
21. dec 2008

Ešte ma napadla zemiakovo-cuketová kaša, tak za tým sa ide zabiť... ale ta celkom chuti aj mne 😵

bzuco
21. dec 2008

všetko čo mu dám, spapá 😉 ..a zjedol by aj to, čo ešte nemôže 😀

ivanuska77
21. dec 2008

Libka,
moja Natalie tak stara ako tvoja Evka, tiez ma rada vsetko zelene, lepsie povedane vsetko 😀 . Comu som rada. Len sa mi zda, ze zo zelenej fazulky ju boli brusko. Ako ju robis ty. Varis ju vceku, ci vyberas fazulky? Evku potom brusko neboli?

Este je velmi dobry ruzickovy kel 😝 . Povareny so zemiakom, maskom, ci inou zeleninkou . Ani nestiham naberat na lyzicku. Najnovsie ma pohana a snazi sa ju tam strcit sama 😉

libka1
21. dec 2008

No ja ju varim vcelku, a nemam pocit ze by mala problemy... tak dufam ze bude pohoda aj nadalej.. to by ma mrzelo, lebo jej naozaj velmi chuti 😅 Ruzickovy kel som zatial neskusala, len taky obycajny velky...Asi si musi Natalie zvyknut, to sa casom spravi asi 😉

chasencha
9. mar 2009

tak nasa emka sa najnovsie nevedela nabazit zemiakovej kase s ovsenymi vlockami a s mrkvickou 🙂
ovsene vlocky povarite 5 minut a potom pridate ku zemiacikom a mrkvicke,rozmixujete a pridate trochen oleja,je to mnamka 😉

mata2
9. mar 2009

velkaci zboznuju syrovu pizzu a dvojky rozpuceny banan z marinou 😵

ingulka
10. mar 2009

moja ma hrozne rada banan 😉