Narodeninová torta pre 25 ročného chlapca

tynusqa
25. dec 2013

Baby, riešim dilemu, potrebovala by som niečo vymyslieť na 25 narodeniny pre chlapca. Chcela by som nejakú ovocnú tortu v nejakom tvare nejakú basketbalovú loptu, alebo auto alebo skrátka niečo. Môj probém je však v tom, že nemám ani šajnu akú plnku a vôbec ako tú tortu urobiť. Vedel by mi ti niekto pomôcť? Vopred ďakujem

evelynm
25. dec 2013

@tynusqa , vychadzala by som z toho, ake ma chalan zaujmy, aky je typ. Plnky sa robia bezne ako do akejkolvek inej torty, potahuju ich potahovacou hmotou, speci na to urcenou. Ak chces, mrki www.tortyodmamy.sk, tam zienky vela diskutuju o tortách, je tam kopa inspiracie.
Obdivujem ta, ak ju ides robit sama, ja na to nemam schopnosti 🙂

tynusqa
autor
25. dec 2013

ďakujem pekne za info 🙂 určite niečo naštudujem a chcem sa pustiť do toho sama lebo nebol čas objednať nejakú a navyše finančních prostriedov nie je veľa a chcem aby bola zo srdca a hlavne chcem presvedčiš samui seba že okrem toho čomu sa venujem vo voľnom čase dokážem upiecť aj tortu 🙂 tak vďaka 🙂

emily76
25. dec 2013

@tynusqa daju sa kupit hotove bud cokoladove alebo marcipanove ozdoby, takze mozes urobit klasicku stvorcovu alebo gulatu a dat to len na vrch torty..ja som tak dala synovi cokoladove kopacky aj s futbalovou loptou.

andrejka1974
25. dec 2013

tak moj syn oslavoval v novembri 20 rokov a dostal tortu v tvare otvorenej knihy, kde vlavo mal napisane datum narodenia 9.11.1993 a 19.55 cas a vpravo mal napisany datum 9.11.2013 a v strede 20 rokov plnku mal jednu pribinacikovovanilkovu a druhu polku mal tvarohovu 🙂 🙂 🙂 🙂

lucula73
25. dec 2013

@tynusqa skúsu pozrieť sem...........
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
to sú všetko overené recepty a vyskúšané,len si vybrať podľa chuti........jja som ich tiež skoro všetky do toriet skúšala...
a ak by si chcela loptu,tak upeč korpus v nerezovej miske,a potom dozdobíš amo loptu,ale ak si nikdy nič také nerobila,tak neviem..........treba skúsiť.......
🙂
inak je tu téma marcipánové torty,mohla si tam napísať an nie zakaldať novú 😉

acer11
25. dec 2013

25? rumovú 😀

awalancha3
26. dec 2013

......moj "synáčik" dostal na 20 narodky tortu v tvare Dj mix pultu...a vytešoval sa ako male decko...
...hlavne nesklznut do gyčovych vulgarnosti ako su ženské prsia a podobne... 😕

eeffka
26. dec 2013

@tynusqa ahoj ocividne nemas skusenosti s pecenim tak na domace lopty a podobne zabudni, to bez urazky. 3D tortu treba vediet urobit. myslim ze 25r chlapcovi je uplne lauterjedno ako taka torta bude vyzerat hlavne aby bola taka aku ma rad ( niekto ma rad ovocne, niekto cokoladove... hlavne toto si zisti) upec obycajnu kocku, ci kruh ozdob a napis navrch cislovku. a spokojni budu vsetci.
chlapci a najma 25r si urcite nefotia tortu co dostali na narodky a neukazuju kamosom na forach...oni ju proste zežeru 😀 😀 😀

tynusqa
autor
26. dec 2013

ďakujem za každú odpoveď 🙂 niečo už snaď vymyslím vďaka 🙂

tynusqa
autor
2. jan 2014

táááák a pridávam foto môjho dielka 🙂 ďakujem všetkým,ktorý mi tu písali, že bez skúsenosti to nejde, že to môže byť namáhave a pod. reakcie na tortu boli pre mňa nečakané, keby som len mohla odfotiť pohľad hostí, no opíšem ich, každý bol nadšený,pozerali na tortu neveriacky a s úžasom a málokto uveril tomu, že je to moja uplne prvá torta. na začiatku som písala, že moja predstava je basketbalova lopta, ale vymyslela som si ešte niečo zložitejšie: motorkársku helmu. tadááá a tu je výsledok, posúdte samé 🙂 ja osobne mám veľkú radosť že sa mi takto podarila, priznávam, nie je najdokonalejšia, ale myslím že ako prvotina celkom faj, a len tak medzi riadkami, dvaja z hostí ma už poprosili či im neupečiem takú istú ;)