Informácia o ochrane osobných údajov a používaní cookies.

Prečítaj
Recepty
maja22
23. sep 2009

Nealkoholické víno - ako sa pripravuje?

Naši majú vinicu a chcú si hrozno spracovať na nealkoholické víno. Najradšej by to hrozno predali, ale kupca zatiaľ nieto. Tak keď sa nepredá, skúsili by to víno - do 50 litrových fliaš. Viete niekto, ako na to?
maja22autor
23. sep 2009
Ešte otázka - je to chutné? :-N
jaron
23. sep 2009
Ahoj Majka,

neviem ako sa vyrába nealkoholické víno, viem že ho je dostať kúpiť, ale to je už asi špeciálny výrobok, takže neviem ako na to doma.

Ale my keď sme bývali u svokrovcov, bolo veľa hrozna, keď oni robili bežné víno, tú šťavu sme hneď plnili do umelých fliaš a dali do mrazničky. Chuť bola výborná, kde sa hrabe pepsi cola a pod. Len treba mať na to veľkú mrazničku. Tiež sa nám osvedčilo ešte pred naplnením tú šťavu cez husté sito precediť, trochu s tým bola robota, ale stálo to za to, lebo predtým sme to nerobili a po rozmrazení tam bola taká hustá "mulina", vyzeralo to ako špina a museli sme to pred pitím cediť, takto sme to už po rozmrazení mohli hneď piť. Tento spôsob odporúčam, je naozaj výborný a najzdravší. Škoda, že už nemáme takú veľkú mrazničku.

Ďalší používaný spôsob je, že sa sťava konzervuje chemicky. Trochu menej zdravé, ale tiež lepšie ako víno.

Ty máš možno na mysli normálne kvasené víno zbavené alkoholu, na to som ti veľmi neporadil.
beruska2x
23. sep 2009
a proc na neakoholicke??? klidne at udelaji normalni a ja prijedu 😉
titkovamiriam
23. sep 2009
nepoznam :-N bud vino alebo štavu - ale vino bez alkoholu :-N a este z hrozna :-N
editah222
24. sep 2009
Jak se víno bez alkoholu vyrábí nevím, ale jsem si jistá, že je odporné 😃 Na začátku těhu jsem si nakoupila asi 20 druhů nealko vín a šampusů a všechna byla přímo nechutná.
Taky bych z toho udělala obyč víno nebo raději šťávu.
pipisek
24. sep 2009
Odporné je, to je fakt 😞 Koupila jsem si v těhotenství bílé i červené a hnus to byl takový, že ač jedna láhev stála asi 120,- Kč, vylila jsem to do dřezu.
ilijanka
24. sep 2009
Ahoj, to sa podľa mňa musí nejakou chemickou reakciou odstrániť alebo čo..
maja22autor
24. sep 2009
Beruška, kúpiš? 😉
Ďakujem za rady, šťavu si mrazia, ale obaja majú svoje choroby, alkohol nemôžu, tak nevedia, čo s tým..
maja22autor
24. sep 2009
Tak asi im poradím, aby najprv kúpili v obchode nealkoholické a ochutnali, či to vôbec bude mať význam..
beruska2x
25. sep 2009
maja klidne, dobre vino se u nas nikdy neztrati 😃
martimarti
25. sep 2009
Když jsem byla těhotná, tak jsem si na vánoce koupila dvě lahve neakoholického vína z Francie v prodejně zdravé výživy. Lahev asi 150Kč :-| . Bylo to něco tak příšerného, že to vůbec nedpoporučuji, chuť připomínala dezerní víno, vůně nic moc, zklamání veliké. Bylo mi líto, že jsem vyhodila peníze, tak jsem si z toho dělala střik, ale nakonec to připomínalo vodu s nějakou prapodivnou šťávou. Tolik moje zkušenost /první a poslední/ s nealkoholickým vínem 😉
jaron
25. sep 2009
Myslím, že porovnávať chuť alko a nealko vína je čosi ako porovnávať chuť sójovej salámy a mäsovej salámy. Niekedy však nejde len o chuť (samozrejme, to neznamená, že to má byť nechutné) a vtedy môže vyhrať aj tá napodobenina - hoci aj nealkoholické víno. Možno keby som ho ochutnal ja (abstinent), hodnotil by som ho inak, napr. slovom "zaujímavé" a celkom by mi chutilo.
Jednoducho povedané: je to relatívne. 🙂
martimarti
25. sep 2009
Jaron, ten příměr o sójovém a masovém salámu ale v tomto případě není přesný, myslím, protože nealkoholické víno se vyrábí z hroznů prakticky stejným způsobem jako víno normální, nejde tedy o napodobeninu /tak to alespoň psali na letáčku, který jsem si k těm lahvím vzala 😉/, akorát ve finále se "prý"alkohol pomalu odvařuje/nebo odpařuje?/ tak, aby jednoduše vyprchal a vznikla nealkoholická varianta.
whoknows
26. sep 2009
Ahoj, já jsem si na oslavu koupila nealko Bohemku, říkala jsem si že když to stojí skoro víc, než normální Bohemka, bude se to dát pít. Ale bylo to fakt nechutný a vážně škoda peněz. Nakonec jsem to ani nedopila a dala jsem si skleničku Lambrusca se sodou (abych si trochu napravila chuť 😃 )
cvengo1972
22. feb 2012
jasne ze nealko vino nebude take ako normalne ale skuste znacku Carl jung cervene merlota alebo rose fakt je fajn fajn su aj biele vinka ale ja som na cervene . Je pravda ze je drahsie ale za kvalitu sa plati

Začni písať odpoveď...

Odošli