Nemliečne kaše. Poraďte, čo robiť, aby mi nevodnatela

jennys
29. dec 2006

Ahojte, neviem či mi niekto poradí. Dcérke som na prvú večeru začala dávať kašu ryžovú. Kúpili sme Nestlé a potom druhú ryžovo-broskyňovú od Hami. Problém je v tom, že keď ju urobím do mlieka (zatiaľ 100 ml) tak strašne rýchlo mi vychladne a z kaše je zrazu doslova voda a malá to potom už papať nechce aj keď je to ako kaša a je teplá tak ju papá super ale nestihnem to do nej napchať tak rýchlo aby mi nezvodnatela. Stáva sa to aj vám? Nechápem čo robím pri príprave zle. A keď ju chcem prihriať tiež je to o ničom, však tie kaše by mali tak robiť aby sa dali aj zohriať, nie? Však dieťa také maličké papá dosť pomaly tak rýchlo vychladne. Hlavne že sú také drahé a polovica skončí v záchode. Už fakt neviem čo s tým, máte na to nejakú fintu? 😕

paola.o1
20. mar 2009

dievcata ja som mu tu nemliecnu kasu naordinovala na vecer a spinka pekne po nej, ale by ma zaujimalo kolko UM este za den vypiji vase deti? moj vypije2 krat cca. 200 ml UM a potom tu kasu. nieje to malo za den? prikrmi este nedavame sme len na UM

shaula
20. mar 2009

Paola: tak to buď ráda, já mám pocit, že mi po kaši spí ještě hůř, asi je to tlačí v bříškách. Zkusím několik dní bez kaše a uvidím. Já kojím, ale myslím, že ať je dítě na jakémkoli mléce, tak podle mě můžu dávat jakoukoli kaši, akorát je riziko, že mu nebude chutnat, protože bude mít jinou chuť, než je zvyklé.

wewe4
10. apr 2010

ahojtee, vidím, že tu sa už dlho nepísalo.. 😅
chcela by som sa opýtať, či je dobré začať dávať spolu s prvímy príkrmamy aj nejakú nemliečnu kašu? ešte plne kojíme, takže nás za chvíľu čakajú prvé papanice...
keď tak..aké sú najvhodnejšie nazačiatok?

sunea
10. apr 2010

wewe, myslim, ze mozes pockat...kase su tazke na brusko a drobec bude mat co robit, aby si zvykol na zeleninku a potom plus masko. Ja osobne som zacala kasu davat az od ukonceneho 8. mesiaca a to mliecne bezlepkove (ryzova, pohankova, kukuricna-ale ta je dost tazka a lepkava samotna), ale jedine na ranajky (vecer to synovi bolo na zaludok tazke).

rencica
2. aug 2010

ahojte,malej som predtym robila nemliecne kase,kedze som kojila tak z vody..potom som prestala a teraz ju prehana,tak chcem do nej nieco dostat a v lekarni som kupila nemliecnu kasu,lenze som sa nepozerala ci sa da pripravit z vody.. ☹ az doma som zistiala,ze sa zaraba do UM,ktore doma nemam..vadi ked jej to urobim z vody??diky

pia22
2. aug 2010

@rencica vsetky nemliecne kase sa rozrabaju v hocicom-MM, UM, voda, prikrmy... Takze sa neboj a pokojne papajte s vodickou😉

rencica
2. aug 2010

@pia22 diky,len troska som mala z toho strach..ked clovek nikdy nevie.. 😉 aby ju nahodou este viac neprehanalo..som sa bala-- 😀

pia22
2. aug 2010

@rencica to je jasne🙂 Skuste ryzovu od Hami, ta je jemnucka a lahko stravitelna.

rencica
2. aug 2010

@pia22 no ja so jej kupila od hami,ale s marhulu..

pia22
2. aug 2010

@rencica ved skus a ak jej nesadne, tak skuste tu ryzovu. Drzim palce😉

rencica
2. aug 2010

@pia22 dakujem,malo by to byt v poho,lebo predtym nemala s kasami problem,len som nevedela ci to bude vadit s tou vodou..

hexiss
23. aug 2010

@andy80 ahoj, chcem sa ťa spýtať, od kedy a kedy a kolko krát za deň si začala s kašou? Môj Adriánko má teraz 4 mesiace a začíname s kašou, papá UM HA1 do toho mu zarábam kašu, papá ju lyžičkou, len mám pocit, že mu je málo... ale zas viac nechce je netrpezlivý asi keď mu to netečie ako je zvyknutý...
ak budeš taká dobrá, napíš mi prosím ako ste začínali vy
Ďakujem 🙂

katkas1
23. aug 2010

@hexiss ja som mojej sare zacala davt kasu po 4 mesiacoch na veceru a davam jej ju dodnes, ked viac neche tak mu je urcie dost, a neboj sa nauci sa pekne papat lyzickou, to chce len trening. My sme nemali takyto problem moja zje vsetko lyzickou a to tak ze jej nestiham davt do ust.

andy80
23. aug 2010

@hexiss ahoj, já dávala kaši malé asi od pátého měsíce lžičkou a to tak, že jsem jí dala kaši třeba v šest (nemléčnou) a pak v osm jsem jí dala dopít UM, časem jsme dávali k večeři chlebík se sýrem a pak jsem to dala zapít mlíčkem, ale to až dýl.

lenocka84
23. aug 2010

@hexiss ahoj, my sme tiez pomaly zacali s kasami, a davam zatial s flase, aj ked lieciky papame s lyzicky, skur urobit menej hustu, a dat z flasky, a postupne ked budes davat prikrmy zvykne si na lyzicku.
my sme dnes mali mrkvicku a bez problemov spapal lyzickou, aj ked ostatne je este flasa

hexiss
23. aug 2010

@lenocka84 a kolko si mu urobila kaše do flašky? on teraz spapá tak 150 ml UM

lenocka84
23. aug 2010

@hexiss ked je 150ml mliekca tak cca 2odmerky, ale ja mam odmerku z UM, a take davam, je to take polotuhe, mam cumel na kasu a pekne papa
moj maly pije na noc aj 200ml kase, vtedy dam tak 3-3,5odmerky

emilia1982
14. jan 2011

Ahojte,

mam dve otazky:
1. Mozem nemliecnu kasu rozrabat iba vodou? ( to nemam z vlastnej hlavy, pediatricka mi to takto prikazala, lebo povedala ze este kojim ale mamicky naokolo tak nerobia hoc este koja)
2. Maly ma 10 mesiacov a ja ho okrem prikrmov (papame kazdy druhy den jogurt, kazdy druhy den maso, jeme uz lepok, ovocie...) iba kojim (ziadne mliecne kase a UM), tak 5-6x denne, staci mu ta davka mlieka?
mne sa zda ze este nemam problem s tvorbou mlieka a neviem kolko vlastne vypije, pretoze som si mlieko neodsavala nikdy

dakujem za odpovede a za pomoc 🙂

katy1979
14. jan 2011

@emilia1982 ja rozrabam len z vodou. aj prvemu synovi som tak robila. potom som mu radsej zacala robit kase doma. vzdy na veceru uvarila trochu ryze vo vode aj s ovocim teda skor rozvarila a to mu smakovalo. vedela som co tam je a chutilo mu to ovela viac ako kupovane a este k tomu kazdy den mal inu.

zitaje
14. jan 2011

@emilia1982
1. mozes nemliecnu kasu rozrabat iba vodou. Ja som tieto instantne kase nekupovala, mali sme len par baleni, a mliecne som malej tusim nedavala vobec. Ja zastavam nazor, ze kasa nema co byt mliecna. Ja aj vlocky varim vo vode, aj pseno, vsetky kase robim dodnes vodove, a jeme ich cela rodina. Treba ich dochutit hrozienkami, goji (kustovnica), susenym ovocim, v neskorsom veku orechami, semienkami a je to vynikajuci start dna. 🙂
2. tolko mlieka mu urcite staci. Ked okrem MM davas este aj jogurty, tak istotne. Netreba to s mliekom prehanat, nie je to az taka super zdrava potravina 😅

mata123433
25. aug 2014

ahpjte dievcata.poradte mi kupila som drobcovi nemlecnu ryzovu kasu hami a chcela by som vediet ci ju mozem robit aj s vody .