Nemliečne kaše. Poraďte, čo robiť, aby mi nevodnatela

jennys
29. dec 2006

Ahojte, neviem či mi niekto poradí. Dcérke som na prvú večeru začala dávať kašu ryžovú. Kúpili sme Nestlé a potom druhú ryžovo-broskyňovú od Hami. Problém je v tom, že keď ju urobím do mlieka (zatiaľ 100 ml) tak strašne rýchlo mi vychladne a z kaše je zrazu doslova voda a malá to potom už papať nechce aj keď je to ako kaša a je teplá tak ju papá super ale nestihnem to do nej napchať tak rýchlo aby mi nezvodnatela. Stáva sa to aj vám? Nechápem čo robím pri príprave zle. A keď ju chcem prihriať tiež je to o ničom, však tie kaše by mali tak robiť aby sa dali aj zohriať, nie? Však dieťa také maličké papá dosť pomaly tak rýchlo vychladne. Hlavne že sú také drahé a polovica skončí v záchode. Už fakt neviem čo s tým, máte na to nejakú fintu? 😕

martina46
14. mar 2009

no divne, som myslela, ze som odoslala prispevok a ten nikde 😀

takze som zvedava, ako sa taninka zajtra zatvari...
mali sme tiez ovsenu a 4zrnnu, tie boli fajn, ale zrovna mali len tuto jednu precudesnu.... 😒

paola.o1
15. mar 2009

ahojte mam dotaz, ako ste zacinali s kasickami? po troskach, alebo hned mozem mu dat kolko bude chciet?

potapko
15. mar 2009

Zuzujo, ja pouzivam kasu Sinlac od Nestle. Je chutovo velmi dobra a malej vyhovuje. Nema sice zatial ziadnu alergiu, ale vraj na zaciatok je to najlepsia volba. Vyskusaj a uvidis. Dokonca mam pocit, ze ju mala aj dobre znasa, nezapeka ju.
Paola, ja som s kasickami zacala tolko, kolko zjedla. Ale to preto, lebo mala ma podvahu (v pol roku mala 5,5 kg). Takze mi doktorka kase dovolila. Ak ma tvoj maly normalnu vahu, tak sa mi zda skoro zacinat s kasou. Pokial mu staci, tak mu davaj len zeleninku. Ale pozeram, ze ma Oskarko len 5 mesiacov, to by si mohla len kojit.

paola.o1
15. mar 2009

ahoj potapko, kojim kojim, ale malo uz je mliecka, max 250ml za den, tak dokrmujeme UM, ale vypije mi naraz 250ml a stale je hladny, tak som myslela ze mu dam kasu aspon na vecer...

many
16. mar 2009

ahoj 🙂 já začinala s nemléčnými kašemi a odstříkávala jsem na ně svoje mlíčko 😉 od 6.měsíce až do 8 měsíce 😉 pak už se zvyšovalo množství a pomalu každou hoďku jsem musela odstříkávat,tak jsem se na to už vykašlala 🙂 začínala jsem na 30 ml,protože jsem se bála,že na to není zvyklí a aby mi pak večer nezvracel,takže pár dní jsem dala 30 ml a dokojila,pak 60 ml,......dva měsíce jsem vydržela a pokud by to šlo,tak bych odstříkávala furt,ale ty prsa už tolik mlíčka zaráz nedaly no 😠

many
16. mar 2009

byla to síla pak nastříkat těch 140 ml,fakt často,aby to večer bylo no 😒

potapko
16. mar 2009

Paola, skus mu teda dat troska kase - ale len taku 50-tku. Ale musim ta upozornit, ze z kase ti zacne doooost priberat. Ja davam 100ml a za tyzden pribrala 300g 😉. Ja sa po jednej strane tesim, lebo konecne zacina dobiehat svojich rovesnikov, ale aj tak to idem troska zredukovat. Takymto tempom priberat nemoze, lebo jej to moze uskodit. A nemyslis, ze mozno vobec hladny neni, len proste chce tvoju pozornost? Rozmysli si to s tou kasou, lebo je kludne mozne, ze sa jeho stav (ani vstavanie v noci na papanie) nezmeni. Skus sa poradit s lekarkou a radsej zacat na obed s tou zeleninkou.

andy80
16. mar 2009

potapko: to asi není u každého mimča s tím přibíráním. Já když jsem malé začala dávat kaši, tak přibírala úplně normálně jako do doby, když jsem jí kaši nedávala. Dávala jsem tedy nemléčnou rýžovou kaši do UM.

alishia
16. mar 2009

paola: udelej kase treba 150ml a co vypije to vypije. tady se porad resi aby dite netloustlo, a ze ma treba hlad to uz nikoho nezajima.

potapko
16. mar 2009

Alishia, mozes mat pravdu s tym hladom. Ale musim ti troska oponovat. Niektore maminky chcu dat vecer kasu, aby dietatko v noci lepsie spalo, lebo sa casto budia na papanie. Ale niekedy to nie je o hlade. Mam taku skusenost so starsou dcerou. Takze treba to skusit, ale ak to na prvy krat nezaberie, treba s tym prestat. Moze sa stat to (podotykam, ze moze), ze babatko to bude este horsie znasat. Bude moc priberat a bude mu tazko, lebo to nebude zvladat stravit (hovorim z vlastnej skusenosti 🙂). Takze je to na mamine, aby to odhadla. Takze Paola, je to na tebe. Urcite si velmi vnimava mamina a ty to zvladnes 😉

andy80
16. mar 2009

potapko: můj názor je ten, že pokud dáš dítěti na noc kaši a ono ti spí celou noc (u někoho nemusí zabrat, to je pravda), tak je to 100x lepší než 3x krmit v noci.

potapko
16. mar 2009

Andy, suhlasim s tebou na 110% 🙂 Preto som povedala, ze to treba skusit. Ale ak to nezaberie, treba s tym prestat, lebo to nemusi byt spravne. Preto je to vsetko na instinkte maminy a samozrejme temperamentu dietatka. Kazda mama by bola predsa najradsej, keby uz od narodenia nemusela v noci krmit, nie? 😀

bufi
16. mar 2009

Ahojte, aby bylo jasno 😉 malá má 6m a 2týdny (nějak mi nejde předělat nastavení) a když jsem někdy kojila co 2h, tak jsem se těšila, že po půl roce jí nacpu kaší a bude klid 😎
Doteď papá jen zeleninku a kojím už jen ve 2h a pak v 6 😀 Ve 22h jsem ji to odnaučovala pouhé 2dny! (hladila ji a za 45min. usla) Takže souhlasím s potapkou, že to je jen o zvyku ☹ A je zbytečné děti nacpávat, pokud to nepotřebují.

Myslíte, že můžu mléčnou kaši udělat s vodou?? Já ji koupila dopředu v akci a jak v tom ještě nejsem zběhlá, tak to mi nedošlo. Kdybych měla odstříkávát, tak bych asi celý den nedělala nic jiného 😢

shaula
16. mar 2009

Sice jsem mléčné kaše zatím nestudovala (ještě nedávám, dáváme jen nemléčnou rýžovou), ale není to snad jejich základní vlastnost? Totiž že už obsahují umělé mléko, takže se zadělávají jen vodou? Naopak nemléčné kaše se zadělávají mlékem - mateřským nebo umělým...

potapko
16. mar 2009

Bufi, pozri sa na krabicu, co je tam napisane. Ci pridavat vodu alebo mlieko. Pocula som aj nazor, ze kojene deti by nemali dostavat kasu, kde uz je umele mlieko, alebo ho tam treba pridavat. Ale je to jeden z nazorov. Ja zatial davam ten Sinlac, ktory je nemliecny a zaraba sa s vodou. Ale uz mam v umysle dat aj mliecnu, ktora sa zaraba s vodou, cize je uz v tej kasi susene umele mlieko. Ja mam mojho mlieka akurat pre malu a nikdy sa mi nepodarilo odsat, dokonca ani na zaciatku, ked sa mala narodila ☹

bufi
16. mar 2009

Já koupila nestlé, do které se musí přidat mlíko beba nestlé za dalších snad 100kč... navíc kojím, takže by jí pak mohlo přestat chutnat moje mlíko??Zkusím taky ten Sinlac, je to teda pálka ☹

potapko
16. mar 2009

Bufi, mysliem, ze tvoje mliecko je naj-super, takze jej chutnat podla mojho nazoru neprestane. Kludne daj tu mliecnu kasu, zarob ju vodou. Ked to spapate, tak kup nemliecnu kasu a tak minies aj tu bebu. Ak nemate v rodine alergie, tak by som sa az tak nebala toho umeleho mlieka.

shaula
16. mar 2009

Bufi, Nestlé píše přidat Bebu, protože Bebu vyrábí... Podle mě jde použít jakékoli umělé mlíko, klidně bych to vyzkoušela se Sunarem nebo čímkoliv jiným. A podle mě nic nebrání tomu nezadělávat nemléčnou kaši mlékem, ale jen vodou, prostě se udělá vodová. Akorát nevím, jak to pak bude chutnat🙂
Jo a Beba stojí cca 250 Beba HA (400 g) a 300 "obyčejná" Beba (800 g). Včera jsem náhodou zahlídla v obchodě ten Sinlac, to je teda šílená cena za kaši! Pokud nemá nebo nehrozí nějaké alergie, tak mi to přijde zbytečné...

alishia
17. mar 2009

potapko: a co je na tom spatneho, ze davaji na noc kasi, aby dite spalo? ja v tom vidim jedine plus, jak pro sebe tak pro dite. je jedno jestli dam vecer kasi nebo krmim 3x za noc, jak psala andy. ono to pak vyjde na tu tloustku asi tak stejne. Ale at si kazdy dela, dle sveho uvazeni 😉 stejne tu kasi jednou da🙂

evikuu
17. mar 2009

A jak je to s touto kaší?? Od kdy se může??
http://www.patro.cz/objects/1074528611.html?

andy80
17. mar 2009

Evikuu: tahle Nestlé rýžová je od 5. měsíce (ukončený 4. měsíc)

P.S. ty nemléčné kaše se můžou přidat do kteréhokoliv UM nebo MM nebo jen tak do vody s ovocem apod.

ollako
17. mar 2009

baby ahojte ako zarabate nemlicnu kasu s MM z mraznicky? 😕

andy80
17. mar 2009

ollako, ohřej MM jak si zvyklá a vmíchej pár lžiček nemléčné kaše, tak kaše se nevaří, jen míchá do teplého mléka

ollako
17. mar 2009

andy dakujem 😉

evikuu
17. mar 2009

Mě zajímalo jestli jí někdo používá...

berenika39
17. mar 2009

jooo, my jo, jediná kupovaná kaše,ketrou mám doma. u nás stojí 27 káčé, a dělám ji občas na snídani s banánem.

evikuu
17. mar 2009

děkuju děkuju za rady-právě cena super a tak mě zajímá.Jinak nám jede kaše z DM mléčná za 34kč máme to nenáročné děti 😉

bibianka
17. mar 2009

Tak presne to isté sa mi stalo s nemliečnou kašou HAMI. Rozrábala som to s MM a bolo to strašne riedké. Aj ma potom napadlo, že to bude tým MM. Keď robím s MM zemiakovu kašu, tiež nikdy nezhustne a "nevyschne". Asi urobím ryžu vo vode, pridám MM a toto pridám len na ochutenie (je stašne sladká 😖 ). A rozmixovať samozrejme.

shaula
19. mar 2009

Měla bych dotaz na zkušené maminky: zatím kupujeme nemléčnou kaši a zadělávám ji UM.Nevíte někdo, jaké mléko je v těch mléčných kaších? Je to umělé např. jako Sunar, Nutrilon atd., nebo je to "obyčejné" sušené kravské mléko? Ve složení se píše jen "odtučněné mléko" - tak bych to chápala, že kravské... V tom případě nechápu, jak na nich můžou psát, že je od 4. měsíce... Vím, že je to tady tak trochu mimo mísu, ale snad mi to odpustíte🙂))

paola.o1
20. mar 2009

no v mliecnych kasach by to malo byt tak, ze napr. mliecna kasa od hipp obsahuje umele mlieko hipp a mliecna kasa napr. od sunaru obsahuje umele mlieko sunar. preto sa zarabaju uz len s vodou a ked mas babetko napriklad na umelom mlieku sunar tak aj kasu mu mozes davat len sunarku