Nemliečne kaše. Poraďte, čo robiť, aby mi nevodnatela

jennys
29. dec 2006

Ahojte, neviem či mi niekto poradí. Dcérke som na prvú večeru začala dávať kašu ryžovú. Kúpili sme Nestlé a potom druhú ryžovo-broskyňovú od Hami. Problém je v tom, že keď ju urobím do mlieka (zatiaľ 100 ml) tak strašne rýchlo mi vychladne a z kaše je zrazu doslova voda a malá to potom už papať nechce aj keď je to ako kaša a je teplá tak ju papá super ale nestihnem to do nej napchať tak rýchlo aby mi nezvodnatela. Stáva sa to aj vám? Nechápem čo robím pri príprave zle. A keď ju chcem prihriať tiež je to o ničom, však tie kaše by mali tak robiť aby sa dali aj zohriať, nie? Však dieťa také maličké papá dosť pomaly tak rýchlo vychladne. Hlavne že sú také drahé a polovica skončí v záchode. Už fakt neviem čo s tým, máte na to nejakú fintu? 😕

magg
18. jan 2007

Ahojte, ja mam zasa opacny problem, tiez som zacala prikrmovat dcerku nemliecnou kasou (Hami s jablkami). A mne sa z toho robi beton ked to chladne. Rozrabam ju vo svojom mliecku, ktore najprv prevarim, ale nenecham ho uplne vychladnut. Dam ju do horuceho, ona potom lepsie absorbuje. No davam jej stale menej, ale vzdy mi strasne stuhne

lodia
18. jan 2007

magg,
co tym myslis svoje mliecko? materske? ak ti mozem poradit, ak ide o materske mliecko, tak neprevaraj, len mierne zohrej vo vodnom kupeli. Ked ho prevaris, znicis ho uplne..ak kojis, do 6teho mesiaca nedavaj ziadne kase..ziadne prikrmy..ci to ti povedala tvoja pediatricka aby si dala kase?preco davas?

magg
18. jan 2007

Ahoj lodia, davam jej vecer kasu, lebo sa mi velmi casto budila v noci a doslova sa nevedela dojest, budila sa uz kazdych 10 min. A mliecko vraj musim prevarit, pretoze pri manipulacii s nim sa don mozu dostat potvorky, co tam nepatria. Viem ze kamoska neprevarala a maly dostal silne hnacky.

ijetka
18. jan 2007

JIta2 koukám asi máme obě stejný problém, kaši po které moc nepřiberou, viď? To by mě taky zajímalo, Dr mi řekla ať jí koupim, ale já se nezeptala na název a lékárně na mě koukali jak na cvoka, že asi není 😒 . Četla jsem nějaký časopis a vím na 100% že tam o týhle kaši psali, problém je, že nevím kde ten časák je. Koupila jsem jablečnou s fenyklem a včera jsem mu jí dala, ale moc jsem neuspěla,tak uvidíme jak to bude dál 🙂

miriam
18. jan 2007

Magg, a pomohla ta kasa? Spava Ti mala lepsie? 😉 U nas to veru vobec nepomohlo. Kasa - ano nech sa paci, ale mliecko musi byt a za 2 hodky zase a potom zase....a tak celu noc. ☹
Inak ohladne prevarania materinskeho mlieka - vsade sa pise a lekari hovoria neprevarat. Nemalo by sa zohrievat na teplotu vyssiu ako 40 stupnov.
Uz som tu pisala, preco byvaju asi tie kase s materinskym mliekom redsie. Ty si tym varenim asi tie enzymy v mliecku znicila (take vysoke teploty sa im nepacia), tak mozno aj preto je ta kasa husta.
A skusala si davat viac mlieka, ako je v navode?

jita2
18. jan 2007

ijetka,
já dávám malé například přesnídávky výhradně neslazené, protože přesnídávky od všech firem obsahují moc sacharidů, všichni sice píšou (např.sunarka), že jsou bez přídavku cukru, ale obsahují velké množství sacharidů, a neslazená přesnídávka od Hamé je moc dobrá (jahodová,meruňková..) a má téměř polovinu sacharidů a menší množství tuku...je to paráda...

ijetka
18. jan 2007

Jita2, malá je pěkná kukačka, mrkla jsem do abla. 🙂 Je o něco starší než můj prďola. Přesnídávky taky máme rádi. Jaké děláš příkrmy? 🙂

jita2
18. jan 2007

Na oběd děláme domácího králíčka nebo krůtu, namixované s bramborem a mrkví, teď budu dělat pro změnu i s rýží...udělám toho více a dám do kelímků do mražáku a pak jen rozmrazuji...a ty?

ijetka
18. jan 2007

Já začínám, dávala jsem mrkev a dneska poprvé mrkev a brambor. Hezký papá ze lžičky šikula. Pochopila jsem dobře že taky nachceš aby malá moc přibírala? Kolik vážíte, my 8kg. 🙂

magg
18. jan 2007

miriam... myslim, ze to pomohlo, budi sa uz len tak trikrat, zato taha pol hodiny v kuse. Ale je to lepsie

jita2
19. jan 2007

Ijetka,
pochopila jsi správně, my máme 8,50 Kg, teda měli jsme ped 14 dny, ale asi se to moc nezmněnilo, o kolik je ten tvůj šikula mladší? naše měla 3.1. půl roku...

ijetka
19. jan 2007

Náš měl 14.1, je to cvalda, ale utěšuju se že jsou vetší mackové 😀

jita2
19. jan 2007

jo, já taky myslím, že jsou větší....ony to ty děti shodí, až se budou víc hýbat, když je nebudeme prát sladkostma...žádný strachy si nedělám...

kangaroo
19. jan 2007

mimi109: jasné že to dávam do prevarenej vody 😉 a ešte k tomu je to voda filtrovaná 😎 , chcela som tým povedať že tú kašu nevarím v hrnci na sporáku 😀

jita2
20. jan 2007

ijetka,
ten tvůj prcek je po té dopolední přesnídávce dostatečně zasycený? Malá mi po té přesnídávce za hoďku a půl mrčí, že má hlad, ji to nezasytí, tak si říkám, čím bych to zahustila, abych dodržela 5 nebo 6 dávek na den....nevíš, čím by se to dalo zahustit??

ijetka
20. jan 2007

jita2. Záleží kolik toho zbaští, někdy vydží a jindy taky hučí. To zahuštění nevím, zkus dávat víc.
Včera na noc jsem mu kaši nedala a v noci to bylo oki. 😉 ale dneska s jídlem docela prudí. V 8 kojení, v 10 švestková šťáva, Ve 12 zbaštil jenom pár lžiček mrkve s bramborem a půl hoďky na to vytáhnnul obě prsa. Nějak mu ten příkrm dneska nešmakoval, dokonce to vypadalo, že mě ohodí. Ovocnou přesnídávku mu dnes nedám, když nepapal obídek.

jita2
21. jan 2007

ijetka,
já jsem dnes dala rozmačkaný banán a po dlouhé době jí šmakovalo, ona té přesnídávky moc nesní právě, zaře pusu, že už nechce, ale zas by pak jedla něco hotnějšího....no zatím to tak nechám, zkusím jí dát toho ovoce co nejvíc a pak budem pokračovat zeleninkou třeba o něco dříve, když bude mít hlad....

ijetka
21. jan 2007

Ahojda, zeleninkou se má začínat a já si myslím že Kuba radši ovoce. Dneska krásně baštil brokolici, až jsem se divila. Snědl půl skleničky a za hoďku cucal. Přesnídávku jsem mu nedala, ale dostal jablíčko 🙂 Přemýšlím jestli mu mám dát dneska kaši 😒 na noc

jita2
21. jan 2007

Jestli se ti více budí, tak mu ji klidně dej, malá se teď taky začíná budívat víc než jednou, zpočátku se budila stále jen jednou, ale teď i 3x, dostává sunar od 4. měsíce a myslím, že už ji taky musím koupit od 6. měs., ale jestli se bude budit vícektrát, začnu taky pomalu dávat kašičky...i když je silnější, ale když bude mít v noci hlad, tak určitě začnu...ale stejně bych chtěla přijít na nějakou nekalorickou nebo méně kalorickou kaši...asi si udělám takový výpis těch kaší a porovnám složení....až se mi teda bude chtít si na to udělat čas....to je dobře, že ti Kubík jí rád zeleninku, je to stejně lepší kvůli pozdějším zoubkům...

ijetka
21. jan 2007

Problém je v tom že o kaši moic nesstojí, raději prso, ale já si říkám že je to pro něj nová chuť a musí si zvyknout 😉 . V noci se bud
í jak kdy, někdy jednou, dvakrát, čtařikrát a to je síla. Škoda že si nevzpomenu na ten časopis ve ktarým jsem to četla 😠

martina46
14. mar 2009

ahojte,
dnes som kupila v DM nemliecnu kasu prosovu od alnatury, ale je smradlava ako po starom oleji, trvanlivost do 31.1.2010
nestalo sa vam to? 😕
mala som od nich ovsenu kasu, ta bola normalna.
raz sa mi to uz stalo, ale neviem, ci s touto prosovou, proste smrdela, tak som ju vyhodila, nemala som uz blocek 😖
tiez mala este vydrzat tak polroka tusim.
no a teraz znovu!
ma ide slak trafit.
uz mam ale blocek, tak tam naklusem.

andy80
14. mar 2009

martina46: tahle kaše tak "voní", to je úplně v pořádku neboj.

martina46
14. mar 2009

to fakt????????
sa mi to nedalo, lebo proso obcas robievama po takejto pachuti ani chyru.... 😅
no, idem to skusit zarobit, aka bude chut, lebo ak to bude aj takto strasne chutit, tak dovidenia.... 😀

andy80
14. mar 2009

Ty Alnatury kaše většinou smrdí. Ale malé chutnají.

martina46
14. mar 2009

no ja neviem, zarobila som si ju do vody, je to lepsie, ale citit "to" tam 😝
malej to chcem pridavat do ovocia a tak... zajtra to otestujem, ak jej nebude ta chut vadit, tak ok.

roana
14. mar 2009

Nezkoušela jste některá kaši Sinlac od Nestlé? Je bezlepková, bezmléčná s vitamíny (těch tam je na můj vkus až moc) a protože má naše malá alergii snad na všechno, tak tuhle jedinou může...

andy80
14. mar 2009

Fakt se toho neboj. Já mám teď jáhlovou a špaldovou a obě divně smrdí, ale malé fakt šmakují.

zuzujo
14. mar 2009

Ahojte maminky, chtela bych se zeptat na vase zkusenosti s varenim "domacich" kasi. Bylo tu uz neco psano o domaci ryzove...jaky typ ryze na to pouzit? a jake hustoty by vysledna kase mela dosahnout? da se ji navarit i na druhy den dopredu? vydrzi to?

misanik
14. mar 2009

martina46, ja som otvorila tento tyzden prosovu alnaturu a aj u vyhodila. Tiez v zaruke, ale mne straaasne smrdi, toto mu nedam. Inak ovsennu ma velmi rad, aj 4 zrnnu. Spaldova tiez je v poho,a le jemu az tak nechuti. Ostatne nesmrdia, toto bolo vyslovene hnusne, mne sa to zdalo ako potuchnute 😝

andy80
14. mar 2009

zuzujo: já používám normální rýži. Jen dám víc vody, než je zvykem, případně i vodu dolévám a vařím úúúúplně do měkka, pak rozmixuju. Můžeš přidat mléko, ovoce nebo tak. A do druhého dne ti rýže v lednici v klidu vydrží.