Nemliečne kaše. Poraďte, čo robiť, aby mi nevodnatela

jennys
29. dec 2006

Ahojte, neviem či mi niekto poradí. Dcérke som na prvú večeru začala dávať kašu ryžovú. Kúpili sme Nestlé a potom druhú ryžovo-broskyňovú od Hami. Problém je v tom, že keď ju urobím do mlieka (zatiaľ 100 ml) tak strašne rýchlo mi vychladne a z kaše je zrazu doslova voda a malá to potom už papať nechce aj keď je to ako kaša a je teplá tak ju papá super ale nestihnem to do nej napchať tak rýchlo aby mi nezvodnatela. Stáva sa to aj vám? Nechápem čo robím pri príprave zle. A keď ju chcem prihriať tiež je to o ničom, však tie kaše by mali tak robiť aby sa dali aj zohriať, nie? Však dieťa také maličké papá dosť pomaly tak rýchlo vychladne. Hlavne že sú také drahé a polovica skončí v záchode. Už fakt neviem čo s tým, máte na to nejakú fintu? 😕

melory
29. dec 2006

ja mam doma misku ktora ma dvojite dno a dnu ked naleje horucu vodu udrzi jedlo v druhej miske dlho teple. je to miska original pre deticky.

jennys
autor
29. dec 2006

No veď ja ju udržiam teplú vždy pod tou miskou mám druhú misku s teplou až horúcou vodou a práve to je problém že mi to tak vodnatie, nechápem to. 😢

melory
29. dec 2006

ani ja to nechapem, lebo moj bol kojeny a nerobila som mu mliecke kase a v pohode, stihol zjest, ale zas on jedol rychlo, to je fakt. skus inu znacku, tie lacne su na nic.

adula76
30. dec 2006

jennys - do akeho mlieka kasu robis?
Neviem, ake velke mas babo, ale ak robis kasu s dojcenskym mliekom, tak to si rovno mozes kupit mliecnu kasu. Mne sa toto stavalo len s nemliecnymi kasami, vacsinou Hami. Dobru skusenost mam so Sunarkou.
Tieto kase su urcene k okamzitej spotrebe, takze sa neohrievaju.
Posledna moznost je urobit kasu tak, ze si uvaris ryzu, alebo kukuricnu krupicu vo vode a rozmixujes to, je to sice pracne, ale tie by rednut nemali. Ak ma mala uz viac ako 6 mesiacov a nechces jej davat potraviny z obsahom lepku, mozes jej uvarit aj pseno, pohanku. Da sa to ochutit ovocim, jablko, banan, hruska, co mas doma a co uz mala moze papat. A ak dojcis, tak jej tam mozes odstriekat materske mliecko.

jita2
30. dec 2006

Melory,
nejsi z Malacek,nedělala jsi v Rakousku? Přijdeš mi nějaká známá...

melory
30. dec 2006

adula tu ide o nemliecne kase 😉

jita2 - nie, niesom z malaciek, dokonca som tam nikdy nebola 🙂 a v zahranici som nikdy nerobila, ale nahodicka ze?

jita2
30. dec 2006

Jo, jsi podobná mé známé, co se mmou pracovala v Rakousku,má taky 3 letého kluka, a jak se těšíš na holčičku???

melory
30. dec 2006

tesim sa velmi a muzik je hrdy ze vie zarobit. vcera som si vybavila pre krpca skolku tak sa tesim, ze to budem mat trosku lahsie.

andy9691
30. dec 2006

Jennys, ak nemáš problém urobiť kašu do mlieka, skús uvariť klasicku detskú krupicu, tá ti ostane v takej hustote, akú pripravíš a je to príma klasika. A o poznanie lacnejšia ako tie instantné.

titkovamiriam
30. dec 2006

Aj ja som za detsku krupicu,vyskusala som rozne druhy,no co nechuti mne nedam ani synovi tak som ich postupne robila nasim psikom.Marek ma najradsej klasicku decku krupicu,raz s troskou kakaa,kompotika alebo aj s cerstvym ovocim.Vychladnut mu nestihne-je to hlados.

melory
30. dec 2006

detska krupica je od jedneho roka

certica
30. dec 2006

krupica obsahuje lepok, je to v podstate psenica

jennys
autor
30. dec 2006

Ďakujem vám za rady, krupicu ešte asi nemôžem dávať, tie nemliečne kupujem preto aby som ich robila do materského mlieka keďže ešte stále kojím, ale či som to robila s materským alebo umelým mliekom stále bola ako voda keď vychladla.
Adula a tú ryžu mám teda variť normálne v dojčenskej vode a nechať ju rozvariť alebo ju variť rovno v mlieku?

melory
30. dec 2006

ked kojis nedavaj ine mlieko ako nahradu, ja som davala a obavam sa ze alergia na mlieko u mojho syna je pricina predcastneho podavanie umeleho mlieka.

jennys
autor
30. dec 2006

Ešte sa chcem spýtať tá Sunarka je teda aj nemliečna kaša? Nechcem jej to robiť do umelého mlieka ale kým môžem tak do materského.

melory
30. dec 2006

sunarka je podla mna len mliecna.

jennys
autor
30. dec 2006

A inak malá má 6 a pol mesiaca a stále ju kojím

lodia
30. dec 2006

sunarky su aj nemliecne..
co sa tyka temy, nieco som tu o instantnych kasickach zalozila..moja ich uz nechce..ako sa naucila vypluvat, isli hlavne kase, skusila som ich mnoho, viac menej isli do odpadu..ale treba skusat rozne, mne sa osvedcili z Nutrilonu, boli na super a dobre sa aj pripravovali.. 🙂

adula76
30. dec 2006

jennys - Sunarky su aj nemliecne, myslim, ze su 4 druhy. Co sa tyka tej ryze - varit vo vode a rozmixovat, potom do nej pridas materske mliecko. Materske mlieko totiz varom straca dolezite enzymy a mnozstvo dalsich latok. Len daj pozor, ryza sa casto pouziva pri hnackach, aby malu nebolelo brusko a aby nemala zapchu, ale to by sa nemalo stat. Aj z toho dovodu som pisala aj o pohanke, kukuricnej alebo psenovej kasi. Vsetky tieto su bez lepku, takze sa mozu davat detom ktore este nemozu lepok. Vsetky sa jednoducho uvaria vo vode a potom sa tam prida mliecko. Bohuzial, ich priprava dlhsie trva, ale vysledok stoji zato.
Inak vsetko, co som pisala (pohanka, pseno a kukuricna kasa sa mozu pripravovat aj so zeleninkou a masom, takze je to dobre, ak by si chcela striedat so zemiakmi a ryzou, ked uz budes malej davat viacere druhy jedla. Mam znamu, ktorej dcerka vobec nechcela instantne kase a vyrastla na zemiakovej kasi 🙂 Ale to uz je do inej temy 😉

mimi109
31. dec 2006

ahoj jennys ja davam malej kase Nutrilon ryzovu, tu jedinu mi zje, aj priprava je jednoducha skus mozno sa osvedci
a co mala nespapa dojem za nu 😀

jennys
autor
31. dec 2006

Ďakujem kočky za všetky rady, kaše miniem a potom prejdem na mliečne kaše tie by také nemali byť. 😅

melory
1. jan 2007

nutrilon je dobry.

kangaroo
3. jan 2007

Ja dávam malej prosnú,pohánkovú,ryžovú,kukuričnú kašu bio instatnú,kupujem to v auparku v tej bio predajni.Dám to do horúcej vody a potom vmiešam jabko nastrúhané na kašu.Je to bez mlieka a malej to chutí 🙂

jita2
4. jan 2007

Kaangaroo,
ty tu kaši z pohanky nevaříš?? Jen dáš do horké vody?,

zvedavamt
6. jan 2007

mam "nemliecnu dcerku a tak mam s kasami veeelke skusenosti 🙂
naj sa nam osvedcila 500g kasa Himeltau,mali ju aj v Tescu. staci jej malo a rychlo zahusti a sa nehrckavie. su jej 3 druhy - vanilkova 300g,s hroznovym cukrom 500h a s medom 500g- tuto skvor az po 1r,kvoli moznej alergii. a po 7 mes,prip po 1r u moznyx alerg klasicka detska krupicova kasa s myskou,nie ta obycajna. skuste. 🙂

kangaroo
6. jan 2007

jita2: nie nevarím,je instantná a píšu tam bez varenia vmiešať do horúceho mlieka alebo vody 🙂

mimi109
6. jan 2007

kangaro ale ta voda musi byt prevarena a nechat vychladnut, mimino nesmie neprevarenu vodu 😲

miriam
6. jan 2007

Ahoj, Jennys! Aj my sme mali takyto problemik. Skusali sme zarabat ryzove vlocky s materinskym mliekom a bolo to strasne riedke. Skusala som pridat aj viac ryzovych vlociek, ako bolo v navode, ale aj tak to velmi rychlo zredlo a lyzickou sa to jest nedalo. Niekde som citala, ze to je vraj sposobene enzymami, ktore sa nachadzaju v materinskom mlieku.
Ak chces malej robit kasicku s Tvojim mlieckom, tak odporucam uvarit vo vode obycajnu ryzu a potom zmiesat so zohriatym materinskym mliekom. A mozes dat do toho aj kusok bananu alebo poduseneho jablcka ci hrusky a potom to cele rozmixovat. A nakoniec pridavame dve male lyzicky oleja.

jita2
17. jan 2007

Maminky,
chtěla bych koupit kaši, mléčnou nebo nemléčnou, to je jedno, ale aby byla nejméně kalorická, obsahovala malé množství sacharidů a tuků, nemáte některá přehled?? Díky za odpovědi...