Nepodarili sa mi banánové lievance

01zuzana01
27. mar 2024

Neviete prečo. ? Skúšala som 3 rôzne druhy receptov, a vždy keď som to dala na panvicu, bolo to také mäkke že sa to nedalo otočiť. Môže to byť že som to rozmixovala v mixéri do hladka ? A preto nebola hustá hmota. Nedávala som tam ani mlieko, pri ďalšom recepte, len čisto banán, vločky vajce a napriek tomu riedke po zmixovani , že sa nedalo otočiť na panvici.

13uzivatelka11
27. mar 2024

Ved tak zahusti viac vločkami. To nemôže byť cesto riedke ako na palacinky

katusik505
27. mar 2024

Skús pridať hladkú múku, ja robím iba banán, vajíčko, cukor a hladká múka. Ako sa píše vyššie nemôže byť veľmi riedke a podaria sa.

gejb
27. mar 2024

@01zuzana01 cesto musí byť husté. Pridaj ešte vločky alebo múku. A dobre prepiect aby sa odliepali od panvice.

nika23t
27. mar 2024

@01zuzana01 ovsené vločky si v mixéri pomixuj suché na jemno, a potom len ručne vymiesaj s vajíčkom a banánom.

moncurienula
27. mar 2024

no ja teda som musela pridat muku alebo teda ovsene vlocky aby sa mi podarili a pokial nemas dobru panvicu neprilnavu tak neodporucam sa do takychto veci pustat.

simona20201309
27. mar 2024

@01zuzana01 určite je to kvôli tomu ze si to mixovala. Mne sa ti už stalo tiež. Potom tam musíš zbytocne sypať múku

Ja len vidličkou rozpucim banán, a tiež vidličkou zmiesam s 1 vajcom a ovsené vločky od oka. Nič viac

queen_mary
27. mar 2024

Ja robim toto, a.pridam tam banan 🙂

janka_266
27. mar 2024

https://www.zenyvmeste.sk/najlepsie-bananove-pa... robievam tieto, vždy mixujem banán a vajcia do hladka a vždy sa podaria, už som robila aj tak, že som tam rozmixovala aj marhule, prípadne na koniec tam ručne primiešam mrazené čučoriedky a vždy vyšli

dally55
27. mar 2024

@01zuzana01 to nebude mixerom, ja vždy len mixujem v mixeri všetko naraz a podaria sa, resp. možno tým že je to mixované tak je to riedsie ako keď popucis a tým pádom by som dala o lyžicu viac muky alebo vlociek

queen_mary
27. mar 2024

@janka_266 wau, cucoriedky su super napad 🙂

enoula
27. mar 2024

https://varecha.pravda.sk/recepty/bananove-liev...
Tieto sa vzdy vydarili. Banan pucim len vidlickou, jogurt husty smotanovy. Ak by bol riedky, tak menej ho dat alebo pridat muku. Vajcia vyslaham mixerom a pridám zvysok. Daju sa aj bez cukru uplne urobit, ak by si ho nahodou nechcela

thereisabear
27. mar 2024

Dávam len vajíčko a banan. Panvica musí byť dobre rozohriata, dávam trochu oleja/ghee. Keď to tam dáš, stiahneš teplotu a zakryješ. Keď sú zhora pevnejšie tak otočíš.

majlo1234
27. mar 2024

Pomalicky pec, na co najmensom ohni a dlho, potom ti pojdu lepsie otacat

hanka2020
31. mar 2024

@01zuzana01 ja banán mixujem a tiež nedávam mlieko pripadne trochu dolejem až keď mi to príde moc husté. Pomer ti neviem povedať ale teda, musí to byť husté. Mne stačí robiť z jedného banánu pre mňa a malú.

animus
31. mar 2024

@01zuzana01 na jeden banán dávam jedno vajce a dve polievkové lyžice ovsených vločiek, pomixujem v smoothie mixéry. Na teflónovu panvicu dáme trošku masla, vylejem cesto a peciem na najslabšom plameni až dokiaľ sa mi na vrchu neurobia bublinky a ten vrch už nie je riedky. Potom otočím. Mne najviac pomohlo teflonova panvica a dlho piecť na slabom plameni. Pred tým sa mi tiež vždy rozpadali

lubiduch
31. mar 2024

Chyba ti prawok do peciva. Ja robim 1 banan, 40g rozmixovanych ovaenych vlociek (na muku rozmixovane), 1 vajce, 1/3 prasku do peciva a najelem tam odhadom aj trochu bieleho jogurtu. Vsetko to dam do vysokej nadoby a ponornym
Mixerom rozmixujem. Pecienm tie palacinky malicke, velkosti lievanca.

victoriab
31. mar 2024

@01zuzana01 dva dni dozadu som cih robila 😬 ako vzdy zgrcnute 😀😀😀 alw jest sa to da, ponadavam si pri otacani jak pohan a jedeme dal 😀

lugie
31. mar 2024

Ja robím len také rýchle 🫢 1 banán, 1 vajíčko a 2 PL hladkej muky - občas dám trošku PDP a vždy sú fajn 😃 a nemixujem, len banán rozpučim vidličkou a pomiesam

dsc
31. mar 2024

Toto mám 100x overené.

basulaak
31. mar 2024

Ja robim malemu od cca 8 mesiacov tieto (a chutia aj nam): 80g vlociek, 2 vajcia, 2 banany, skorica. Pomixujem v nutribullete a lejem malicke lievanceky na panvicu s olejom. Daju sa po minute otacat. Nehavam ich do zlatista/hneda. Su bez cukru, muky. Recept mam z fitshakera

michellemary
1. apr 2024

3 rozpučené banány a 4 vajíčka mixni ponorným mixérom. (alebo len poriadne premiešaj, ak mixér nemáš poruke.)

lubi2002
2. apr 2024

ja ich robim uz niekolko rokov, deti ich zboznuju - na 1 banan dam 1 vajce, skoricovy cukor a muku odhadujem, ale treba jej dat viacej aby to cesto bolo hustejsie, ked das malo je to velmi makke a neda sa to otacat. raz som banan rozmixovala a bola to hroza 🙂 vzdy ho len rozpucim vidlickou a ani to nie uplne dojemna, necham take trosku kusky.

lubi2002
2. apr 2024

este som zabudla napisat, ked ich peciem dam na panvicu len zopar kvapiek oleja prvykrat, potom uz pridam par kvapiek oleja len keby to priharalo. aby neboli mastne a je to takto super 🙂

ckocka
2. apr 2024

Ovsené vločky sú bezlepkové, cesto s nimi bude vždy velmi krehké a trhá sa. Nemáš tam vajce, nemáš tam lepok, síce sa tá placka urobiť dá ale je to náročné. Daj aspoň 1:1 vločky a múku, hustotu nie podla receptu ale tak ako potrebuješ.