Nevarené a nepečené mňamky. Poraďte niečo 🙂

babulka
13. máj 2007

Kedze sa chystam oslavovat svoje tridsiate gulatiny, a potrebujem prichystat nieco dobre na oslavu, poradte dievcata nieco dobre, hlavne nevarene a nepecene, sladke, slane, cokolvek vas napadne - podla moznosti nieco jedoduchsie 😀 , aby som to mohla robit aj popri motkajucom sa Matikovi.

agjg
25. jún 2012

@ibajeho To pekne drží pokope.Pečiem to na 180 st.a neviem presne kolko,to budeš vidieť keď budú hotové,tak ozlatnu na vrchu.

agjg
25. jún 2012
ibajeho
25. jún 2012

@agjg super dakujem si zlata. Idem to pozriet teda. 🙂

agjg
25. jún 2012

@ibajeho Pozrela si?Ja dávam miesto smotany syreček.Sú fakt výborné... 🙂

ibajeho
25. jún 2012

@agjg ano kukla som, vyzera to jednoducho, vidis a preto som sa ta pytala ci to viazes lebo som myslelaze spravi hrubsie platy a da to na stojaka. A ona spravila tenke a polozila ich 😉 cize ty davas bambino hej? Nie je to potom moc slane? Vies ved osolis to a este aj nakoniec ten struhany syr, musi to byt dost slane. Ale tak vyskusam to, mozno to len na zaciatku neosolim 🙂

agjg
25. jún 2012

@ibajeho Nie,ja to už nesolím,a je to fakt super.Ona to solila asi preto,že dala tú smotanu a tá je skoro bez chuti. 😉 No,asi som sa zle vyjadrila,mala som napísať že naležato 😝 U nás keď sa to urobí,a robím z dvoch,zasadne moj manžel,moj otec,a my s maminou si musíme odložiť,lebo sa po tom iba zapráši.

ibajeho
25. jún 2012

@agjg ja to urcite vyskusam, mne chutia taketo mlsky akuat ze moj drahy je taky vselijaky co sa tyka jedla ze neviem ci jemu ulahodim. Ale za skusku nic nedam a pripadne ked maly odrastie bude jedavat so mnou 😀 teda ak mi to zachuti, ale snad ano 🙂

ibajeho
26. jún 2012

@lululka555 tak neviem ci som nemlehetna ale tie gulocky mi ani nechutia a ani sa nedaju tvarovat 🙄

lululka555
26. jún 2012

@ibajeho ved vcera si pisala,ze zmes je dobra,sladka...

ibajeho
26. jún 2012

@lululka555 ano ale dnes som tam pridala keksiky a uplne to zmenilo chut aj to tak viac nasiaklo z toho bayliesu, ja ako baylies milujem ale uz to nechuti ako liker ale ako alkoholova hmota. Hocijaka alkoholova hmota a nie ako baylies 😖

ibajeho
26. jún 2012

@ibajeho som sklamana asi som len cakala proste inu chut. Fakt neviem.

lululka555
26. jún 2012

@ibajeho skoda,baylies mam aj ja rada a myslela som,ze budu dobre

ibajeho
26. jún 2012

@lululka555 tak ale vies kazdemu chuti nieco ine. Mozno som spravila chybu ked som dala ine keksiky nez boli pisane. Lebo moj drahy ma rad chrumkave keksy tak som kupila ine nez piskoty a bebe. Fakt neviem no. Ved vyskusaj a povies pripadne 🙂

ibajeho
27. jún 2012

@agjg ahoj dnes rano som robila tych slimacikov a boli skveliiii. Robila som to tak ako ty s tym bambinom. No mnamka velika 🙂

agjg
28. jún 2012

Som rada že chutilo 😉

ibajeho
28. jún 2012

@agjg nemas este nejake taketo mlsky? Mozu byt ved aj pecene ako tento bol 😉

agjg
28. jún 2012

Práve teraz robím pagáčiky,robím ich prvý krát,tak uvidím aké budú tie.Je to bez kvasníc,ide tam iba tvaroh,bryndza,múka,soľ a hera.Tak uvidím,potom ti dám vedieť.Teraz nemám moc času,ale večer pozriem do mojej múdrej knihy 😀 a napíšem.A chcela som sa spýtať,či chutili aj manželovi,hovorila si že nespapá hoci čo. 😉 A chceš iba slané?

agjg
28. jún 2012

No,pagáčiky hotové,drobec ešte spí takže idem ti niečo pozrieť.Tie pagáčiky:500g pol.múky,1 tvaroh,1 bryndza,2 hery,soľ podla chuti a ja som dala trošku kyp.prášku.Všetko vymiesiť(nanešťastie ručne,ale ide to rýchlo) rozválkať tak na 1,5cm a vykrajovať.Nakoniec potrieť rozšlahaným posoleným vajíčkom a na vrch sezam,rasca,alebo hocičo.Piekla som na 180 dozlatista.Ďalej všetci zbožňujeme smotanovo ovocnú tortu,je rýchla a jednoduchá.Tortovú formu si celú dokola vysteliem celofánom,tak aby to na krajoch prevýsalo.Na spodok naukladať piškoty,urobiť smotanovú zmes(2 pochúťkové smot.,2 PL práškového cukru a jedna vanilka)nalejeme na piškoty,Znovu naukladáme piškoty,a na ne naukladáme ovocie,zalejeme ďalšou vrstvou smotanovej zmesi.A znovu piškoty,na to ďalšia smot.zmes a dáme na 24 hod.do chladničky.Ja si tie smotanové zmesi prifarbujem potr.farbivom,je to také zaujímavejšie a je to fakt skvelé.J robievam na takéto oslavy aj jednohubky a rôzne pomazanky,je to také rýchle a vďačné.Napríklad tuniaková.Tuniak vo vl.šťave,maslo,bambíno a nadrobno nakrájať cibulku,zmiešať a natrieť na rožky,nakrájané tak na krúžalky.Alebo cesnačka...Nastrúhať tvrdý syr na najjemnejšom strúžiku,prelisovať cesnak podľa chuti a majonéza.Tiež rýchle a u nás oblúbené.No a malý vykrikuje z postielky,takže večer ešte niečo pozriem.

agjg
28. jún 2012

@ibajeho Tie dva príspevky nad týmto patria tebe,ja som si až teraz všimla,že ty niesi zakladatelka témy 😝 Ja som myslela že ty si založila tému a až teraz pozerám že to bol niekto iný....,preto ťa ani neoznačujem. 😅

ibajeho
29. jún 2012

@agjg ahoj áno slimáky mu veľmi chutili, on má rad aj pagaciky ale od svojej babky, ja som ešte pagaciky nerobia ale tie jej boli myslím syrove. Tu smotanovu tortu mu robím má ju rad. Asi jediná sladká vec čo mu chuti. Takze radšej by som chcela nejaké tie sláne mlsky 🙂

gabirikyboko
3. apr 2013

Ahojkooo diki za skvele recepty do vačku 🙂 mnamky

gabirikyboko
3. apr 2013

som gabika , prave grcam

nikushkasa
3. apr 2013