Nevarené a nepečené mňamky. Poraďte niečo 🙂

babulka
13. máj 2007

Kedze sa chystam oslavovat svoje tridsiate gulatiny, a potrebujem prichystat nieco dobre na oslavu, poradte dievcata nieco dobre, hlavne nevarene a nepecene, sladke, slane, cokolvek vas napadne - podla moznosti nieco jedoduchsie 😀 , aby som to mohla robit aj popri motkajucom sa Matikovi.

madeleine
13. máj 2007

Créme de provence

• 250g mäkkého tvarohu
• 2 PL masla/margarínu
• 1 – 2 PL mlieka
• 1 malá cibuľa
• 1 – 2 strúčiky cesnaku
• 1 ČL provensálskeho korenia
• 1 PL nasekanej pažítky
• 1 vetvička rozmarínu
• 2 paradajky
• hlávkový šalát
Zmiešane tvaroh, maslo, mlieko a soľ. Pridáme najemno posekanú cibuľku, prelisovaný cesnak, pažítku, provensálske korenie a vyšľaháme jemný hustý krém. Nátierku podávame na liste hlávkového šalátu, ozdobenú paradajkou a rozmarínom a čerstvou bagetkou, či croissantom.
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

madeleine
13. máj 2007

Hermelínové tortičky

• 2 Hermelíny (á cca 120g )
• 2 strúčiky cesnaku
• 35g jemne mletých vlašských orechov
• 25g mäkkého masla
• 2PL nasekaných byliniek
• 2PL extra virgin olivového oleja
• 1 strúčik cesnaku
Hermelíny pozdĺž rozkrojíme na dva tenké plátky. Opatrne vydlabene mäkký syr tak, aby sme nepoškodili krustu. Vydlabanú zmes zmiešame s mäkkým maslom, cesnakom a orechami. Kľudne z hermelínovej zmesi udzobkávajte, je jej dosť. Len nezjedzte viac ako polovicu. 😉 Zmesou naplníme hermelínové “domčeky” a zavrieme. Zabalíme do alobalu a 2 – 3 dni necháme dozrieť v chladničke (odporúčam neotvárať, lebo nestihnú dozrieť a zjete ich raz dva). Pred podávaním potrieme zmesou byliniek, oleja a cesnaku a podávame s chlebíkom či bagetkami. Skvelá pochúťka pre milovníkov syra.
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

madeleine
13. máj 2007

Nakladaný hermelín

• Hermelín či iný syr s bielou plesňou
• cibuľa
• cesnak
• olej
• farebné korenie
• mleté korenie
• mletá paprika
• morská soľ
• tymián
• rozmarín
• bobkový list
Cesnak pretlačíme a rozotrieme s olejom (olivovým, či rastlinným) a trochou soli. Podľa chuti pridáme i bylinky. Syry pokrájame podľa toho, aké hrubé plátky máme radi, všeobecne platí, že čím viac sa podarí, tým lepšie (tri sú ideálne, štyri super). Na spodok pohára (najlepšie v priemere syra) poukladáme kolieska cibule pár zrniek farebného korenia a bobkový list. Vložíme koliesko syra potreté olejovou zmesou, popráčime paprikou a korením, bylinkami a polejeme trochou oleja. Opäť položíme kolieska cibule, farebné korenie, syr s olejom, papriku, korenie, bylinky a trochu oleja.. Každú vrstvu vždy stlačíme, aby v pohári ostalo čo najmenej vzduchu, čím viac vzduchu, tým skôr sa to môže pokaziť. Keď je pohár plný, vložíme cibuľu, bobkový list, vetvičku rozmarínu a zalejeme olejom.
Pohár nehcáme dozrievať v chladničke cca 1 – 2 týždne, alebo pri izbovej teplote 2 – 3 dni a potom uložíme do chladničky.
Takto uložený by mal vydržať minimálne do doby spotreby samotného syra, avšak jeho trvanlivosť je závislá an kvalite natlačenia do pohára.  Olej z pohára je možné použiť znovu, je už ochutený bylynkamia cesnakom, takže tých pri ďaľšej várke použijeme menej.
Podávame s pivkom a čerstvým chlebíkom. Nejeme na noc, budeme sa zo sna budiť s chuťou na ďalší...
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

madeleine
13. máj 2007

Sedliacke fondue

• guľatý chlieb
• slanina
• 2 škatuľky Lunexu
• 1 kyslá smotana
• 2 papriky
To sa vydlabe okrúhly chlieb a vydlabane vnútro sa položí na pekáč vedľa chleba. Oravská slanina sa pokrája na kocky a trochu sa opraží - ja pod to dávam trochu oleja, lebo slaninku kupujeme takú, čo má čo najviac mäsa a potom sa dosť lepí. 2 škatuľky lunexu alebo syrokrému zmiešam z 1 kyslou smotanou, do toho pridám pokrájane 2 papriky a tu opečenú slaninu, ale bez výpeku. Výpekom zo slaniny natriem chlieb zvonku, pokvapkám tie vydlabané kúsky. Do diery v chlebe nalejem zmes, zakryjem dieru a nechám v rúre piecť nejakých 20-25 minút. Je to fantastické. Ten vydlabaný pokvapkaný chlebík sa zapečie spolu s fondue a taký chrumkavý potom ješ + tú chlebovú "prikrývku" tiež lámeš a s tými kúskami vlastne naberáš fondue...je to naozaj skvelé, len netreba myslieť na to kvantum kalórií
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...
Hehe, no toto je vlastne trochu pečené... 😀

madeleine
13. máj 2007

Holandská omáčka k špargli

• 2 žĺtky
• soľ
• korenie
• 1 ČL vínneho octu
• 100g masla
• citrónová kôra
Do mixéru oddelíme žĺtky,
soľ a korenie. Na slabý oheň postavíme hrniec s vínnym octom a citrónovou kôrou. Zmes nesmie vrieť. Prilejeme k žĺtkam v zapnutom mixéri a dôkladne miešame, aby sa nezrazili. Do hrnca vložíme maslo a necháme rozpustiť. Keď začína maslo peniť, prelejeme ho do teplej nádoby. Opäť pomocou mixéra zašľaháme maslo do vajíčkovej zmesi. Nalievame veľmi pomaly, aby sa zmes nezrazila. Zmes musí byť úplne hladká.
Ak chceme omáčku uchovať v chladničke a nechceme, aby sa pri rozhriatí zrazila, vyšľaháme do tuha dva bielky a ten potom zapracujeme do hotovej omáčky. Tá bude takto ľahšia a kyprejšia a zároveň vydrží ohriatie v hrnci vo vodnom kúpeli. Je dobré omáčku pri zohrievaní miešať.
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

babulka
autor
13. máj 2007

No myslim, ze mozem oslavovat az do 40tky 😀 Idem povyberat z vasich napadov, co sa da tak lahko spratat a odniest, ked budem mat oslavu s kolegami v robote, aby som nemusela trepat cele kastrole 😉
Baby, ste uuuuuuuuuuzasne (Made, ta je najuzasnejsia 😉 )

madeleine
13. máj 2007

😅 ja som to len poctivo zbierala a prepisovala, podakovat sa treba tym, co mi pravidelne posielaju svoje recepty... 😎 Uzi oslavu...

marcela22
14. jún 2007

Ahojky, tak pripájam tiež nejaké receptíky, dúfam, že "pomôžu" 😅

Plnený sendvič 1
1 sendvič, 5 vajec, 1cibuľu, 100g ochutenej majonézy, 1 červenú zeleninovú papriku, 3 sterilizované uhorky, 100g tvrdého syra, 100g mäkkej salámy, olej, soľ, 1 KL vegety, petržl. vňať, alobal Konce sendviča odrežeme a vnútro vydlabeme vidličkou. Nadrobno nasekanú cibuľu opražíme, pridáme vajcia rozšľahané s vegetou a necháme stuhnúť. Do misky dáme striedku zo sendviča, uhorky, syr, salámu – všetko nakrájame na drobné kocky, praženicu, petržl. vňať a dobre premiešame. Nakoniec pridáme majonézu a dochutíme soľou. Vnútro sendviča naplníme plnkou, priložíme odložené konce a zabalíme do alobalu. Odložíme na niekoľko hodín do chladu, potom krájame na plátky.

Plnený sendvič 2
1 sendvič, 1 rybičky v oleji, ½ - 1 nátierkové maslo, 10 dkg tehly, 10 dkg salámu vcelku, 3 nakladané uhorky, 1 hrsť nakladanej papriky, 2 varené vajcia, trocha soli, 1 PL polotučnej horčice Konce sendviča odrežeme, sendvič rozpolíme a vydlabeme vnútro oboch polovičiek. Najskôr spolu premiešame rybičky ( vrátane oleja ) a maslo, potom pridáme vnútro sendviča a nakoniec pridáme ostatné ingrediencie až nám vznikne v podstate nátierka. Tú dáme do vydlabaných polovičiek sendviča až po okraje, zabalíme do alobalu a necháme deň odležať v chladničke. Potom môžeme podávať.

Tofiffe po domácky

1 konzervu sladeného kondenzovaného mlieka, 125 g masla, 200 g čokolády 100 stuženého tuku (napríklad Hera), 100 g stuženého tuku bez vody (napríklad Cera), 2 PL kakaa, vrecúško mandlí alebo lieskových orieškov
Zatvorenú konzervu dáme do hrnca s vodou, privedieme do varu a varíme 2 hodiny. Po vychladnutí konzervu otvoríme a skaramelizované mlieko vymiešame s maslom. Stužený tuk, jeden i druhý, rozpustíme s čokoládou a primiešame kakao. Takto pripravenú čokoládu nalievame do mištičiek a keď je ešte čokoláda mäkká, dáme do stredu lyžičku plnky z kondenzovaného mlieka a masla. Do stredu vtlačíme mandľu alebo lieskový oriešok.

Guličky z tatraniek

5 tatraniek, 160 g mäkkého masla, 3 PL rumu, 100 g práškového cukru, 2 PL mlieka, kokos
Tatranky nastrúhame alebo pomelieme a nasypeme do misky, pridáme maslo, rum, cukor a vlažné mlieko. Spracujeme na tuhé cesto. Tvarujeme guličky, ktoré obalíme v kokosovej múčke.

zdenkaamarosko
15. jún 2007

Ahoj marcela, tie tofiffe po domácky vypladajú slušne, mńam, mňam. 😀
Skúšala si ich už? Môže sa to nalievať aj do mištičiek od prázdnej bonboniery, alebo čo je najlepšie? Poraď 😉 Mištičky sa musia nejako aj vymazať, alebo to ide aj samo von?

katkak
28. jún 2007

Ahojte.
Túto stránku som objavila asi pred 4 dňami.
Madeleine veľmi ma zaujali tvoje recepty, stránku so sladkým a s tými predjedlami a chuťovkami som si uložila do obľúbených. Chcem sa ťa spýtať či máš taketo nejaké dobroty ktoré sa aj varia, napríklad mäsové pokrmy. Bola by som veľmi rada keby si sa ozvala. Ďakujem

veronika13
29. jún 2007

katka, skús jej napísať Ip

madeleine
5. aug 2007

katkak, mam vsetko... 😀 zatial je to asi 550 receptov, ak ale chvilku vydrzis, pokusam sa prave prerobit zoradovanie a system vyhladavania. Potom to zase zverejnim... 🙂

maba
27. máj 2012

@madeleine tak to iste vyskúšam 🙂

ibajeho
7. jún 2012

Chcem osviezit tuto temu. Nemam sice ziaden novy recept ktory by tu uz nebol, ale ak niekto nieco ma tak sup sem s tym. Dobreho jedla nikdy nie je dost 😀

radkadudasova
11. jún 2012

Co tak tiramisu? Tu je recept: 2 banovecke pochutky neochutene poprip. s jogurtom, 1 smotana na slahanie- nie vyslahana na slahacku, 2 van. cukry vymiesat a potom pridat 2-3 PL prask.cukru a kyslu smotanu. Uvarit silnu kavu, pridat rum(nemusi byt) a piskoty..Dobre su aj Bebe kekse.. Tie namacat do vychladnutej kavy a vrstvit. Na vrch posypat grankom ci kakaom.. Super mnamka:DD

ibajeho
12. jún 2012

@radkadudasova tych tiramisu je tu uz plno 😀 chce to nieco nove 😉

radkadudasova
14. jún 2012

@ibajeho -- Ale nie su take dobre ako moje tiramisu:DD

ibajeho
14. jún 2012

@radkadudasova 😀 Hej? Si ich vsetky vyskusala? 😀

ibajeho
25. jún 2012

Ja dnes testujem tie baylies gulicky, uz to mam v chladnicke uz len vydrzat 4hodky 😀

lululka555
25. jún 2012

@ibajeho ahoj to su ake tie gulicky?posli recept,dik 😉

ibajeho
25. jún 2012

@lululka555 ahoj, paci sa

250g nasekanej bielej čokolády
• 62,5ml šľahačky
• 50ml (whiskey likéru) Bailey´s
• 100g nasekaných piškót, alebo bebe keksíkov
Necháme rozpustiť bielu čokoládu so šľahačkou a primiešame Bailey´s. Na minimálne 4 hodiny (i na noc) vložíme do chladničky. Pridáme nadrobno nasekané piškóty alebo keksy. S navlhčenými rukami formujeme guľôčky a vyvaľkáme ich v posekanej bielej čokoláde. Skladujeme až do podávania v chlade.

lululka555
25. jún 2012

@ibajeho potom napis ako chutia 😉

ibajeho
25. jún 2012

@lululka555 oukej, ale budem ich dorabat az zajtra. No ta zmes zatial je velmi dobra, sladunka

lululka555
25. jún 2012

@ibajeho ok ,ved pockam,ja som robila nedavno marlenka gulocky,tiez je to nepecene http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=44628 a dobre 😉

ibajeho
25. jún 2012

@lululka555 tento recept poznam a priznam sa vzdy ked vidim tu foto ma napne 😀 to vyzera ako keby to pes vykadil. Neviem ake su lebo som to neskusala hovorim ta foto ma odradza 😀

lululka555
25. jún 2012

@ibajeho cooo? nam chutia a vobec to tak nevyzera,uz som ich robila 3 krat 😉

ibajeho
25. jún 2012

@lululka555 tak tvoje su mozno krajsie ale hento je des 😀

agjg
25. jún 2012

@babulka Ahoj.U nás frčia slimáčiky,rozvalkáš lístkové cesto,"nastríkaš"po celom bambíno,naukladáš šunku,ja na vrch ešte strúham syr,zagúlam,nakrájam na kolieska a dám upiecť.Je to síce pečené,ale rýchle,jednoduché a mňamky.Ešte som zabudla,pred pečením to potriem vajíčkom a posypem sezamom. 🙂

katusska1
25. jún 2012

@radkadudasova to je super, mali sme vcera aj predvcerom 🙂 velmi nam to chuti 🙂

ibajeho
25. jún 2012

@agjg moozem sa spytat na kolkatich stupnoch to peces a ako dlho? A drzia pokope tie slimaciky alebo to niecim prepichujes pripadne viazes?