Obložené misy - aká je porcia na 1 osobu?

erickatt
26. máj 2019

Prosím poraďte, nikde neviem nájsť aka je asi porcia na osobu na oblozenu misu. Nech nekupim veľmi veľa, alebo naopak málo. Šunku, suchý salám, nejaký syr..

tosomja
26. máj 2019

Podla toho, pre kolko ludi.

katarinamarkova
26. máj 2019

@erickatt 100 až 200 g na osobu

yna1
26. máj 2019

@erickatt presne tak, zalezi na pocte ludi a myslim, ze ak to nerobis na zakazku, ze ti to niekto zaplati, tak to urob od oka, oblozena misa ma byt pre kazdeho chutovka a nie aby sa z toho najedli 🙂

marlenka222
26. máj 2019

A veď poprípade dolozis keď sa minie alebo prísad čo uznas za vhodné

tosomja
26. máj 2019

Z oblozenej misy som si vzdy xobrala zo vsetkeho po jednom. Rozumej, nie uplne vsetko, ale napr plátok šunky, plátok syra. ...nie dva plátky šunky 😁 ...zase zalezi. Ci robis pre 5, alebo na oslavu kde budu 50. Ak pre vela ludi, tak počítala by som platok pre kazdeho 🙈 ak pre par ludi, tak nech to vyzera, bohato. 😉

erickatt
autor
26. máj 2019

Asi 30 ľudí. Bude to pre draheho do roboty , má okruhliny

tosomja
26. máj 2019

A co tam chces? Klasika len, ci aj rolady? Ak len šunka syr, saláma.. Tak urob tri misy a staci, aj tak skor budu pit 😀

erickatt
autor
26. máj 2019

@tosomja to ano, alkoholu bude vždy malo. 😁😁. Šunku, syr, samal, budem mať kilo parížskeho šalátu. Rolády nestíham robiť 😊

0silvia0
26. máj 2019

@erickatt ja som na okruhliny do roboty k studenému bufetu ako spestrenie objednala pizzu a malo to veľký úspech.