Obľúbený recept na zemiakový šalát

kuwait
10. sep 2013

Aky robievate zemiakovy salat?Napiste vas oblubeny recept.Dakujem.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka1011
10. sep 2013

@kuwait no tak najprv uvarim zemiaky v supke, ocistim a pretlacim do misky, pridam mrkvu, hrasok, kysle uhorky, stavu z uhoriek, majonezu, sol a korenie 🙂

monika15
10. sep 2013

@mirka1011 aj mi tam robime 🙂)) vsetky 3 rodiny ale kazda chuti inak 🙂

mirka1011
10. sep 2013

@monika15 ani mne sa nikdy nepodari uvarit take chutne jedla ako robi mama alebo svokra, dam tam presne to iste a predsa tam je rozdiel 😀

izuskam
10. sep 2013

uvarim zemiaky v supke, ocistim, pretlacim, pridam mrkvu, petrzlen, zeler (samozrejme uvarene), hrasok, kysle uhorky, cibula - vsetko pekne na drobno nakrajane, uvarene vajicka, majoneza a aj biely jogurt, sol, korenie

monika15
10. sep 2013

@mirka1011 presne... 🙂)) ja tu mam 3 tety a kazde inak chuti... 🙂)))))) hihihihihi

briketa
10. sep 2013

@kuwait u nas sa robi len tak, ze sa zemiaky uvarene v supe nakrajaju na tenulinke platky, to iste cibula a zaleje sa to sladkokyslym nalevom. Posoli. Da do chcladnicky odstat na par hodin. Este uvarim vajcia natvrdo, pretlacim na platky a dam zvlast na tanier, kto chce prida si do salatu.
Majonezovy salat sme doma vobec nerobievali.

izuskam
10. sep 2013

@briketa mnam aj tak to poznam ale bez vajicka ale ten salat s tym sladko-kyslym nalevom nema chybu mnam mnam

bipsy
10. sep 2013

Klasika, zemiaky, cibula, hrasok, mrkva, kysle uhorky, majoneza, horcica, stava z uhoriek, sol a cierne korenie....cibulka a uhorky u mna nadrobno pokrajane....

dejka77
10. sep 2013

Moja mama robi takyto: zemiaky, cibula, mrkva, hrasok, kysle uhorky, vajcia, sol, peper. Potom zmiesa majonezu s tatarskou a kuskom sladkej smotany. Ja ho robim tak isto, len davam iba majonezu a smotanu - ta je dobra na to aby to bolo riedsie. Chuti uplne super.
Jedla som aj taky kde sla horcica alebo domaca majoneza (olej, zltok), ale to mi nechutilo.

kuwait
autor
11. sep 2013

Ja som skusala taky ze som do zemiakov dala sladkokysle uhorky,pokrajane vajicka a kusky udeneho masa a zaliala majonezou do ktorej som pridala trosku horcice,chutilo nam to ale kaloricke to teda je 😲 Moja mama robieva takto-zemiaky,sladokysle uhorky,uvarena mrkva,majoneza,je to lahsie.Nasla som aj take recepty kde namiesto zemiakov davali vareny karfiol,vraj to ma menej uhlohydratov a je to tak dietnejsie.Skusali ste to niektora?

bronia13
11. sep 2013

@briketa wow tak to si prva Slovenka co poznam ze robili zemiakovy salat bez majonez 🙂 i...viem ze Cesi pridavaju aj nakrajane jablcka, ja napriklad zemiaky nevarim v supke ale normalne oskrabem uvarim, podla mna je to ovela menej roboty a chuti to rovnako 😉

bipsy
11. sep 2013

@bronia13 to ozaj??? U nas sa ten zemiakovo cibulovy salat robieva od nepamati, akurat mi ten nalev robime teply, neviem, ako briketa.

rusalkablack
11. sep 2013

ja uvarím zemiaky v šupke spolu s mrkvou, potom ich pretlačím, pridám nadrobno pokrájanú mrkvu, kyslé uhorky strúham, hrášok . Cibuľu zvlášť zalejem horúcim nálevom soľ + cukor + ocot ,nechám chvíľu vychladnúť. Všetko to potom vlejem, miešam, kým sa to nevcucne dokopy a pridám majolku. Tú cibuľu zalievam nálevom preto, že vždy nás po tomto šaláte nafukovalo, a odkedy je cibuľa takto upravená, tak žiadne nafukovanie 😀

cornelia91
12. sep 2013

na Vianoce robím klasický majonézový zemiakový šalát, ale niekedy si doma pripravíme aj tento http://dobruchut.azet.sk/recept/5405/zemiakovy-...

minoah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz