Od akého veku môže dieťa papať paradajky?

dazdovka
6. sep 2012

Prosim mamicky o odpoved, odkedy ste zacali davat detom paradajky/paradajkove omacky, pyre a pod... A preco. Totiz, mame ich dost a babo (8,5 mesiacov) ma rado cestoviny, takze potrebujem vediet ci mozem aj rajcinovu omacku pripravit... Srdecna vdaka 🙂

piacere
6. sep 2012

od roka

zuzanat
6. sep 2012

az po roku

gumimaci
6. sep 2012

Zhruba v tom 8 mesiaci. Tiez som mu ich robila s cestovinami. Napr. som osupala 2paradajky , nakrajala, podusila s kuskom cukiny, a mrkvy. mixla som to len tak nahrubo a pridala petrzlenovu vnat alebo pazitku.

rora
6. sep 2012

ja som davala nase rajciny zo zahrady od 10.mesiaca, nejedla ich na kila samozrejme, ale obcas k chlebiku s maslom,alebo trosku k cestovine..

lenuska20
6. sep 2012

ja som dala malému na konci 9.mesiaca, samozrejme rajčiny zo záhrady, nie kupované

svatava74
6. sep 2012

samozrejem,ze mozes dat malej rajcinky, ved nespapa kilo, ja som malemu davala vzdy olupane na zaciatku- cize obvarene a zbavene supky- a teraz ma 2 roky ,postavi sa na chalupe k hriadkam s paradajkami a trha si male cervne spicate ako ich vola a papa....ani umyvat ich nepotrebuje....
daj malej najprv menej, ale isto jej zachutia...supku prec....tak dospapania 🙂

ankaevka
6. sep 2012

kľudne už môžeš dávať paradajky..mojej malej som ich dala už po siedmom mesiaci..

salma22
6. sep 2012

Hipp ma nejake papanicko uz aj s paradajkou od 7mesiacika takze si nemyslim ze by mal byt problem ....jedna miska neublizi 😉

radka24
6. sep 2012

od 7-8 mesiacov

katren
6. sep 2012

ked su zo zahrady vyskusaj.....uvidis, ci bude mat nejaku reakciu alebo nie.... 😉

kkl82
6. sep 2012

mam knihu receptov pre babatka (uk autorka) a tam je pisane, ze paradajky su ok po 7. mesiaci, ale nie nasurovo. treba trochu podusit a tak su stravitelnejsie. ja som uz napr. malemu skusila dat a reakciu nemal ziadnu. ale tiez som dala len take domace, nestriekane, nehnojene a velmi dobre dozrete na slniecku.

reanda
6. sep 2012

ja som zacala davat, ked dozreli prve v zahrade 🙂 mala ich miluje 😅

silvia.t
6. sep 2012

paradajku mozes dat v 7mes.kludne...ja som raz malej kupila uz hotovu vyzivku od 6mes. a bola uz aj s paradajkov (nevsimla som si to) no vyhadzala sa... teraz nedavno som jej skusila dat znova a uz to bolo ok 😉

blueskyka
6. sep 2012

Mojej dcere som dala paradajku cca v 11. mesiacoch....a nic jej nebolo...ale nie s tymi semiackami...tie dat prec, nechat len tu duzinu bez supky...

euka210
12. sep 2012

ked nie su u vas alergie tak mozes vyskusat. Ja som v lete dala mojmu (ale je starsi) aj so semiackami aj so supkou (aspon konecne pravidelne kaka) a ked ju vidi, tak ani chlieb uz nechce 🙂 Ale najprv by som dala pyre.

baklik
12. sep 2012

vraj sa paradajky vo vseob. odporucaju az po roku, kamaratkina mala sa vyhadzala z kecupu a lekarka jej vynadala, ci nevie, ze paradajky sa davaju az po 1. roku. aj Dr. Bukovsky tak odporuca v jeho knihe Hned to bude anjelik, ak sa nemylim...

lucettel
29. aug 2013

od 7.m pisu v teplej strave. ale ci aj surovu, to tam pisane nie je 😉

kia241
29. aug 2013

ja som zacala davat ochutnavat v 11mes,a od roka uz papame vkuse🙂