Odvar zo sušených sliviek. Ako sa dá pripraviť?

usnicka
21. dec 2008

Ahojte, ma niekto z vas skusenosti s odvarom zo susenych sliviek? Som pocula, ze pomaha pri problemoch so stolicou. Ako sa da pripravit? Dakujem.

saska.t
21. dec 2008

No mne vzdy mama dala do hrnca par sliviek s vodou nechala prejst varom a po vychladnuti som vypila stavu a vela raz zjedla aj rozvarene slivky 😀
Vyborne proti zapcham aj v tehotenstve mi to pomahalo ...

ma76
21. dec 2008

začala som s prikrrmami a malu zapekava,použivam slivkovu štavu od hipp max 2 liž. za den.Pomaha to 🙂

ivanuska77
21. dec 2008

Usnicka,
odvar zo sliviek pripravujem, tak ako Saska. A dobry je tiez odvar z ovsenych vlociek (moze sa pouzivat aj u kojenych detoch). Vo vacsom mnozstve vody varis 1-2 pol. lyz. ovsenych vlociek, asi tak 10-15 min. Ocedis a mozes tam prihodit aj tie slivky, ma to potom lepsiu chut. Natake toho varim na litre, ale uspech nie je ktovie aky. Ale vam to mozno pomoze 🙂

3558
22. dec 2008

ivanuska ked pises ocedit, tak to je potom taka kasicka z toho? 😕

usnicka
autor
22. dec 2008

dakujem vam vsetkym za odpovede, odvar z vlociek davame, my sme mali totizto s kakanim trochu problem aj ked sme boli len na mliecku. Teraz, ked prikrmujeme, tak sa to trosku zhorsilo, tak mu chcem skusit ten odvar uvarit. Ma76, pocula som o tej stave, ale mi povedali, ze je dost sladka, a toho by som sa chcela zatial vyvarovat, pretoze zatial som malinkemu nic nesladila. Este raz dakujem za odpovede, pekny den.

usnicka
autor
22. dec 2008

zuzana 29, ja ked robim odvar z vlocie, tiez ho cedim, treba tie rozvarene vlocky dat prec a pouzit len tu vyvarenu vodu 😉 .