Oplatí sa kúpiť jogurtovač?

lenkalienkam
21. júl 2014

Ahojte má niekto z vás jogurtovač ? Mám 8 mesačné dieťa a chcela by som mu robiť domáce jogurty ale chcem poradiť či sa to vyplatí a ak máte napíšte recept.

skatarina
21. júl 2014

Ja som si akurat dnes v Lidli kupila.Denne sa u nas zje cca 6 jogurtov.Cize mne sa to urcite oplati,Jedli uz domace jogurty,tak dufam,ze im tie kupovane nebudu chybat 😉

svetluska4
21. júl 2014

My tiez mame doma, je to jednoduche, na zaciatok len jeden biely jogurt kupis a dalej si len vzdy jeden odloz na mnozenie, ten biely jogurt staci rozmiesat v mlieku a dat do jogurtovaca. V jourtovaci si urobis len zakladny biely jogurt a do neho potom pridavas podla chuti prisady, cerstve ovocie, kakao ci marmelady. 😵

mawka
21. júl 2014

ja som si to v lidli u nas nevsimla, aj ked som hladala. v nasom lidli skoro nic nemavaju, ak, tak par kusov, co si predavacky rozoberu alebo odlozia znamym. mne sa o tychto veciach z lidlu moze snivat a pritom maju fakt ze kvalitne spotrebice. zatial, co som mala, tak vsetko vydrzalo, ziadny problem. uvitala by som ho aj ja, ja s malou teda sme jogurt pozitivne. zavislacky 😀

annidze
21. júl 2014

Tiež mám jogurtovač a som veľmi spokojná. Ak máte radi jogurty, tak sa ti to určite oplatí. Ja mám 7 fľaštičiek po 210ml, takže dávam najprv 1 liter mlieka a jeden velký biely jogurt. Nechám zapnuté cca 8 hod (proste ho na noc zapnem a ráno vypnem 🙂) Potom si vždy jednu fľaštičku nechám a tú rozmiešam v mlieku a nemusím jogurt vôbec kupovat. Teraz beriem mlieko z farmy, takže je super husté, ale robila som aj z obyčajného plnotučného a tiež v pohode 🙂 akurát som ho nechávala dlhšie robiť

ichbinich
21. júl 2014

Nemam, da sa aj bez, ale ak jete vela jogurtov, tak pride urcite vhod. 😉

My sme robili z mlieka z automatu. Najpr s bielym jogurtom z obchodu, ale ostal riedky. Potom sme kupili jogurtove kultury, ten bol krasne husty (v bio obchode). Na tych kulturach pisali, ze si treba cast odlozit a ze sa daju pouzit zhruba 10 krat.
Cim hustejsi a kvalitnejsi je ten jogurt, ktory sa miesa s mliekom, o to hustejsi bude aj domaci jogurt.

Postup: Mlieko zohriat skoro po bod varu (nevarit!) a potom nechat schladit na asi 40°C, pozor, vyssia teplota by tie kultury znicila. Primiesat jogurt alebo kulutry, naplnit do poharikov, nechat v jogurtovaci alebo pod dekou tych 8 hodin. Potom nechat "dozriet" v chladnicke.

nikawero12
21. júl 2014

My sme pred časom tiež kúpili jogurtovač, použili sme ho pár krát a od vtedy je vyhodený niekde v pivnici, lebo sme prišli na to, že sa nám neoplatí používať ho. Jogurty sme robili podľa receptu kde sa pridávalo sušené mlieko kvôli zahusteniu. Lenže keď sme si spočítali ceny vstupných surovín a elektrickej energie na výrobu jogurtov, tak nás to nevyšlo o nič lacnejšie, ako keď si kupujeme biele jogurty v obchode.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
feb13
21. júl 2014

Vobec sa neoplati. Ja kupujem mlieko z automatu, vecer prevarim, necham vychladnut na taku teplotu ze ked pokvapkam 2-3 kvapky na vnutornu stranu predlaktia aby bolo teplejsie ako teplota tela ale nepalilo. Precedim do velkej sklenenej flase 1,7 litrovej, primiesam biely nesladeny jogurt z obchodu, zvycajne smotanovy, uzavriem a strcim do mikrovlnky :D akoze nezohrievam, len to je taky maly uzavrety priestor ze sa tam lepsie udrzi teplota a nemusim zabalovat. V tychto horucavach kludne staci aj izbova teplota. Necham to tam do rana vychladnut a este je dobre ak to stoji v chladnicke aspon 24 hodin pred konzumaciou. Treba dobre odhadnut teplotu, lebo ak je prilis vysoka, jogurtova kultura sa znici, ak je prilis nizka, bakterie sa slabo rozmnozuju a jogurt zostane tekuty. To je cela veda. Jogurtovac urobi jedine to, ze pripravenu zmes stale udrziava pri teplote 40'C a mina na to elektrinu.

zuzun
28. júl 2014

Ja na jogurtovac nedam dopustit. Odkedy som ho kupila maly mi papka len moje jogurtiky a robim ich rozne prichute. Dokedy jogurtovac nebol nechcel absolutne nic mliecne-ani mlieko,jogurty,syry nic. Teraz spapa aspon jogurty. A zacali mu chutit sojove a bezlaktozove mliecne vyrobky.

veonka
10. apr 2015

@zuzun možem sa opýtať na recept na tie jogurty? ja som robila bez jogurtovača, tak len že do deky zabaliť, dávala som tam naspodok vždy domáci džem... ty ich čím ochucuješ? Dík

ruzenka65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milka421
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chamomilllka
7. aug 2017

@skatarina ahoj, ste s tym jogurtovacom spokojni?

skatarina
9. aug 2017

@chamomilllka áno, dlho sme ho využívali keď boli deti malé, teraz ho už nevyužívam

chamomilllka
16. aug 2017

@skatarina vdaka 🙂

bykaterina
16. aug 2017

U nás jogurtovac frčí stále. super vec

maruska3210
23. aug 2017

https://shop.vitarian.sk/fermentor-kuvings-615, urobi okrem jogurtu aj ocot, syr, tvaroh, takze sa oplati viac ako iba jogurtovac