Ovocné a zeleninové šťavy od 6. mesiaca

skorica8
5. apr 2013

Všade píšu ako do cca roka by mala byť zelenina aj ovocie spracované tepelne. Platí to aj o ovocných a zeleninových šťavách? Malá mi už začala piť čajiky a chcem jej pitný režim miestami obohatiť o šťavičky.

kaja444
5. apr 2013

@skorica8 ja som malemu dala aj pomarančovú alebo mandarinkovú šťavu čerstvú z riedenú prevarenou vodou ale aj mrkvovú šťavu 100% čo je dostať kúpiť bez konzervantov

janinah
5. apr 2013

dávala som len mrkvovú a jablkovú,aj hroznovú a trocha z hrušiek,citrusy a nie slovenské ovocie som do roka nedávala..a kupovanú žiadnu

skorica8
autor
5. apr 2013

Ďakujem holky, to s tou prevarenou vodičkou je super nápad. To ma nenapadlo🙂 Skor som nemohla odpísať, moc ďakujem.

renatka100
5. apr 2013

@skorica8 najlepsie ak najdes mrkvu a jablko bud z dobre overeneho zdroja alebo v bio kvalite. Kludne mozes uz daat stavicky je to velmi zdrave. Citrusy by somdaala az od roka a tiez iba bio bez postrekov. Moja mama sa lieci na rakovinu alternativnou tarapiou a pije iba zeleninove stavy. Popri nej sa na ne naucila aj moja mala a som velmi rada lebo starsie deticky sa len tak na zeleninu nenechaju presvecit. Preto cim skorej zacnete tym si dietatko skor zvykne 😎

janinah
5. apr 2013

@renatka100 len taký tip pre mamku,ak ešte nepozná vit. B 17 tak nech si popozerá

renatka100
5. apr 2013

@janinah dakujem za info mame z mexika, si zlata 🙂

renatka100
5. apr 2013

@skorica8 a este je dolezity aj odstavnovac. Je velke mnozstvo na trhu ale je v nich velky rozdiel skus sa pozriet na odstavovace.sk tam su popisane aj info k stavám akoich robit aby boli co najzdravsie a any mali najviac vitaminov dobra stranka 🙂