Ozdoby na tortu. Ako ich spraviť?

vavka33
27. nov 2007

ahoj mamicky aj nemamicky.
Chcem Vas poprosi,tak niektora robievate tie jedle ozdoby na torty-ruzicky a pod.,aby ste mi dali tip ako na to.
Dakujem

bibinka
27. nov 2007

ja som to teda ešte neskúšala robiť,ale robí sa to z marcipánu. ten dostaneš kúpiť hotový alebo podľa receptu .najprv sa uroví malinký šúľok-stred ružičky, potom malé placičky a priliepš ich okolo toho šúľka-tak nejako.ostatné ploché ozdoby-vyvaľkáš tenký plát z marcipánu a vykrajuješ buď formičkami alebo nožíkom. 🙂

janazuza
27. nov 2007

ahojte. ja som to už dávno...veľmi dávno robila zo sušeného mlieka., a vody. Pridávalo sa farbivo. musí sa robiť rýchlo to tuhne.Skusim pohladať presný recepis 😀

vavka33
autor
28. nov 2007

Babulky dakujemste zlate.Na klasicky marcipan mam recept,ja skor zhanam taky obycajny,tie ruzicky potom nie su sladke,je to len z muky a vody a neviem coho,taky zhanam-raz mi to jedna cukrarka vravelano nenapisala som si to a teraz neviem

bibinka
1. dec 2007

vavka a nie je to náhodou to slané cesto? ono sa to potom páli v rúre.a robia sa z toho aj obrázky na stenu atď.

zuzu13
2. dec 2007

vavka, ja robím marcipán zo sojoveho mlieka/práškového/, pridávam po klvapkách vodu a rukami miesim a miesim až kým to nie je mastné...ak sa lepí dám kvapku oleja... 😉

bibinka
4. dec 2007

už ma napadlo- dáva sa múka, voda a ocot- robievali sme to na výtvarnej a modelovali sme z toho ozdôbky na Vianoce.

etuska
21. aug 2008

Kočky,poradi mi niekto?Robili ste niekto detickam tortu s polevou-ma to rozne farby ,tu v UK sa to vola "icing",oni miluju rozne biele,ruzove torty a na to sa potom uz z hotovych farebnych platov daju robit rozne figurky,kvietocky-skusali ste takto odobit tortu?

titkovamiriam
22. aug 2008

tak to nie-ja si radsej ozdoby kupujem 🙂

emjee
22. aug 2008

ten "icing" uz dostat aj v sk tescu 😉 ale este som neskusala, ja moc nepeciem, nemam trubu funkcnu

etuska
30. aug 2008

Emjee-ja som si veelky nevsimavec az teraz vsimla ze si tehu 😵 -tak dodatocne blahozelam k Emjeemimi 😵 😵 😵

stresmenka
2. sep 2008

etuska www.tortyodmamy.sk tam sa dozvies vsetko ja som to uz robila a je to super ale ja to robim s K2 alebo s cukrikov manschmelowns

ajlinka
27. dec 2008

ahoj...ten co vravis ty je asi ten Varna....ten s tou mukou....ja som zatial skusala len MMF z mashmellows cukrikov...bol super...potahovala som s nim aj tortu....len dost sladky....ale dobre sa s nim pracuje,tu mas link na ten marcipan,co hladas....
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/poznate-ma...

makulienka
2. okt 2010

ahoj-te,

neviete, kde robia jedlé obrázky (jedlý papier) v prešove???

jandu
10. nov 2010

Ahojte,
mam jedly obrazok ,nevite ako sa to dava na tortu? Naco,by som mala davat pozor?

dada78
10. nov 2010

veľa rád nájdete aj v téme Marcipánové torty, niektoré babeny sú neskutočné šikovné 😵
@etuska presne sa to volá "white-icing", dá sa kúpiť aj cez internetové obchody s cukrovinkami, tiež je hmota K2, o niečo lacnejšia a tiež sa s ňou dobre pracuje.

lussy23
11. nov 2010

Hmota sa dá zarobiť aj zo sušeného mlieka, cery a práškového cukru. Používa sa to aj na dvojfarebné kocky. Ozdoby sa dajú aj vykrojiť pomocou formčiek, ružičky sa robia tak, že si vykrojíte kolieska a okraje lyžičkou trochu stenčíte. Streed ruže sa robí tak, že si urobíte guličky a zabalít eju do jedného kolieska, trošku ohnete kraje. Prikladate ostatné lupienky a vždy jemne ohnete kraje, Ale dosť rád je aj v téme Marcipánové torty. Sú tam veľmi veľmi šikovné baby.

lara1705
4. dec 2010

skus temu Marcipanove torty, tam najdeš všetko aj nemožne, aj ja som tam našla odpovede na všetky otazky aj ohľadom poťahu na tortu a ozdob. Ja sa zajtra chystam robiť ozdoby na tortu a budem to robiť z JOJO cukrikov penovych. Ak maš zaujem pošlem recept.

radkanika
19. nov 2013

Ja idem zdobit tortu i cup cakes do skoly dcerke s touto formickou 🙂 tesiiiim...

zuzkamala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz